Ce subiecte forums econologie ai fascinat?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 22/10/15, 13:59

Într-adevăr, greu de răspuns:

a) Există fire care sunt foarte atente (cazane pe peleți, biomasă, energie, fotovoltaică, biometan ...) și pe care le hrănesc (grădinărit fără sol ...)

b) sunt unele pe care le „fluturam”: de multe ori, arunc o privire fără să intervin; și acolo variază în fiecare zi; să spun, am o înclinație spre ceea ce privește aspectele politico-economice ...

c) și există unele pe care le evit: supraunitar și alte „descoperiri mari” de același gen; toate teoriile „conspirației” și alte „anticapitalisme primare” ...

Și există rubrica HUMOR !!! Un must !!!

PS: Nu văzusem pentru „ghișeele” din profil; descoperirea m-a motivat din nou cu privire la firul meu preferat, care se citește mult mai mult decât credeam !!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de Grelinette » 28/02/16, 10:46

Continuând rătăcirile mele în misterele noului forum, Întâlnesc acest subiect ... așa că am săpat!

Care sunt subiectele care ne-au fascinat?

Poate depinde de tine să ne spui! și poate și oportunitatea de a dezvolta un indicator mic, original și inovator, care ne oferă tendințele noastre de interes personal.

Permiteți-mi să explic: mi se pare destul de simplu să proiectăm o moară care să conteze intervențiile fiecăreia forumeur-econolog pe toate subiectele și dezbateri deschise pe site și clasificați-le pe teme.

O clasificare pe teme va permite deja să oferim câteva indicații asupra centrelor de interes ale fiecăruia dintre noi.
După aceea, puteți perfecționa abordarea numărând consultările și citind duratele pe teme (dacă există aceste informații).

Până la urmă, nu am putea avea niciun fel de mic "Barometru-Trend-Astrologic" ceea ce va oferi o abordare a profilului nostru!
... și chiar mai bine, ați putea anunța și mai mulți forumAu profiluri „compatibile din punct de vedere economic”!
(cu tot ceea ce implică principiul rețelelor și rețelelor, domeniul profesional ... relației ... Meetic, dacă mă citești ...)

Personal, aș fi curios și interesat să aflu că luna trecută am fost mai degrabă în dezbaterile filozofice, în timp ce luna precedentă, subiectele tehnice sau ecolourile au avut mai mult succes pentru mine și că luna aceasta este mai degrabă întrebările de bani care mă atrag! ... (nu este complicat să deduc că luna aceasta sunt descoperit în bancă!).

Dar atenție! această abordare, care mi se pare destul de simplă de conceput din punct de vedere tehnic, intră în filosofia Google: să deseneze mai bine profilul fiecărui surfer ... pentru a-l fișier și catalogat mai bine!
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de moinsdewatt » 06/06/16, 21:44

firul '' Evoluția speciilor biologice și ... șansa '

iar firul '' Sfârșitul lumii (pentru 2012), astronomie și presupuneri '' sunt blocate

este vestea bună a zilei. :P
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de Christophe » 06/06/16, 23:55

da :) Să revenim la noi baze! :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de Capt_Maloche » 22/05/17, 16:44

Bună băieți,

Pe lângă subiectele descrise de Remu
Uleiul Laigret și munca noastră au susținut să demitifice toate mașinile din unitățile disjuncte :D
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de thibr » 07/08/21, 07:57

mică întrebare, în această perioadă de pandemie, privind postările publicate în prezent ... pe forum
care este procentul dedicat covid / virus / HCQ / Raoult .... :(
dintre care majoritatea sunt jocuri de pingpong fără interes, atunci când acest lucru nu duce la insulte.

din fericire, există încă câteva fire de discuții despre grădina de legume și energia care nu sunt prea poluate
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de Remundo » 07/08/21, 08:08

întrebare foarte bună

Franța s-a lobotomizat complet cu COVID. Canalele de știri vorbesc despre asta mai mult de 90% din timp.

nimic nu există în afară de COVID. si forums cu greu scapă de el.
1 x
Imagine
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de Janic » 07/08/21, 08:20

în plus, grosimea limbajului nu trebuie confundată cu insultele. Cuvântul con, de exemplu, este folosit pe scară largă pentru orice "e prost, mi-am uitat umbrela "" esti prost fata de un prieten " etc ..
Insultele în sine sunt folosite numai în urma unor provocări multiple, cum ar fi după șarlatan, escroc, reacționar, conspirativ sau antivaxx [*], de aici și alte utilizări ale termenului con "pov "tâmpit, pov'tache„etc ... Nu ar trebui să fie o surpriză faptul că un cap de țigară aruncat în tufiș arde hectare de pădure.

[*] nu este Thibr?
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de Remundo » 07/08/21, 09:55

da absolut și singur Motivul poate împiedica oamenii să efectueze comportamente primare.

pe covid, putem vedea că nu mai există niciun motiv, mai rău, perversitatea ne-a apucat pe pseudo-liderii noștri.
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ce subiecte sunt forums econologie ai fascinat?




de Obamot » 07/08/21, 10:01

thibr a scris:mică întrebare, în această perioadă de pandemie, privind postările publicate în prezent ... pe forum
care este procentul dedicat covid / virus / HCQ / Raoult .... :(
dintre care majoritatea sunt jocuri de pingpong fără interes, atunci când acest lucru nu duce la insulte.

din fericire, există încă câteva fire de discuții despre grădina de legume și energia care nu sunt prea poluate
Ești încă al naibii de umflat să postezi acest lucru, în timp ce tu însuți te comporti adesea ca un mare troll greu : Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 278