Nouveau forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Obamot » 04/05/16, 11:57

Nu ați vorbi despre butonul „Raportați” și [x] de ștergere a mesajului.
Dacă da, este confuz?

Du-te pentru nivelurile 3, este deja bun.
Lasă-l în roșu, mi-a supt și mie.

Întrebare estetică ...:
Comparați în albastru.
Dernière édition alin Obamot 04 / 05 / 16, 12: 00, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Christophe » 04/05/16, 11:59

Obamot a scris:Nu ați vorbi în schimb despre butonul „Raportați”.
Dacă da, este confuz?


Zburați peste voi veți vedea :)

Obamot a scris:Du-te pentru nivelurile 3, este deja bun.
Lăsați-o în roșu, și asta e bine.
Întrebare estetică ...:
Comparați în albastru.


În mod inevitabil, albastrul va ieși mai puțin bine: este o lizibilitate bună, nu vrei?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Obamot » 04/05/16, 12:01

Da, deci totul este fain.

Doar cele 3 nivele: ai făcut alb -> gri -> alb acum?
Christophe a scris:
Obamot a scris:
Obamot a scris:bla-bla-bla
bla-bla-bla


Bună ziua, salut, salut ... :)


Este adevărat că acum obiectivul este atins.
Vorbim despre detalii cosmetice, nu. Nicio problemă.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Flytox » 04/05/16, 12:23

Christophe a scris:
Flytox a scris:Pentru scrierea răspunsurilor și mai ales atunci când se dorește punerea atașamentelor, "tastele ecranului" pentru a face clic sunt foarte dispersate în înălțime, este necesar să derulați mult pentru a merge etc ... nu vom putea face un "grup" al comenzilor pe aceeași linie de exemplu?


Nu înțeleg, poți să te dezvolți? Cu o captură de ecran de exemplu?


Uh, nu pe ecranul meu în acest moment, ci pe un laptop mic cu un ecran mic ... răspunsul la sfârșitul săptămânii.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Christophe » 04/05/16, 12:52

Obamot a scris:Da, deci totul este fain.

Doar cele 3 nivele: ai făcut alb -> gri -> alb acum?


Nu a fost voluntar : Cheesy: (pas intermediar), dar în sfârșit nu este atât de rău ...

Pe de altă parte, un lucru ciudat: în urmă cu câteva săptămâni am configurat pentru întreaga ghilimă, fie cu caractere italice ... decât dacă nu mai este cazul.

De parcă „ceva” ar strivi personalizarea în mod regulat?

Dacă vă amintiți corect, în februarie am pus și ghilimelele în alb cu bordură roșie (ceea ce v-a plăcut mult la acea vreme) ... iar această setare este trecută și de capcană ...

Așadar, uitați-vă, dacă vedeți vreo schimbare neașteptată..Preferați-mă că arăt puțin ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Obamot » 04/05/16, 13:14

În orice caz, deja a mare mulțumesc pentru acest prim punct!

Totuși, aceasta este de departe o prioritate:
Obamot a scris:preocupările CITATE.

1) Uneori este frustrant să nu ai o simplă referință în acestea, la postarea originală, pentru a-i verifica conținutul.

În prezent, acestea sunt următoarele:
Christophe a scris:Da, este posibil ... :D
... întrucât ar fi bine dacă am putea face clic pentru a reveni la sursa mesajului cu ceva de genul:
< de Christophe 05 / 02 / 16, 19: 49 cine a scris:Da, este posibil ... :D
Deoarece este uneori foarte util să ai întregul conținut (și / sau contextul) pentru a răspunde mai bine și, uneori, pentru a clarifica conținutul. Și este frustrant să trebuiască să trasezi firul „de mână” uneori pe mai multe pagini pentru a da peste textul original al autorului.

Și sunt absolut sigur că aceasta este o funcție implicită AUTOMATICĂ (am simulat-o doar) de la mulți forums în phpBB îl au deja în majoritate.

În orice caz, este absolut sigur că este posibil să o activezi.

Nu înțeleg de ce nu există mai mult entuziasm decât acela de a implementa o funcție pe care toate forum un pic serios ar trebui să fie! Într-adevăr, când problema este de a readuce adevărul cu ușurință la o posibilă falsificare a cuvintelor (așa cum s-a întâmplat la raportarea fiului la conținutul mesajelor abuzive), nu am nicio îndoială că vă veți grăbi să faceți acest lucru . : Wink: : Mrgreen:

Sentimentul meu este că nu se poate denunța falsele odioase din dosarul EPR și, pe de altă parte, nu depun toate eforturile pentru a stabili transparența de bază care ar fi adecvată pentru un EPR. forum ca econologie: mă face să bifez, pentru că necesită o sursă / o datare a informațiilor externe CU LINK (care necesită efort), deci de ce nu în interior aceeași îngrijire și atât de ușor când este implementată!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Christophe » 04/05/16, 16:46

Obamot a scris:Și sunt absolut sigur că aceasta este o funcție implicită AUTOMATICĂ (am simulat-o doar) de la mulți forums în phpBB îl au deja în majoritate.

În orice caz, este absolut sigur că este posibil să o activezi.


Bin nu am văzut niciodată această funcție pe un phpBB, dar vreau să văd exemple (în MP) ... am văzut că nu este un truc în configurația de bază (sau am văzut prost la momentul migrației ???)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Christophe » 04/05/16, 16:48

Este un mod (deci nu autohton): https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... 28qpbl%29/

Dar nu a fost adaptat pentru versiunea 3.1 ... după minutul 1 de cercetare : Mrgreen:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Janic » 04/05/16, 16:52

Este destul de plin!
personal, regret ultimele postări 150. Prin contra am 17 pagini necitite, deoarece nu toate subiectele nu mă conectează și mai mult acces la ultima.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Nou forum pentru a veni, ce doriți ca funcții?




de Obamot » 04/05/16, 17:11

+ 1: da, eh ..!
Christophe a scris:Este un mod (deci nu autohton): https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... 28qpbl%29/

Dar nu a fost adaptat pentru versiunea 3.1 ... după minutul 1 de cercetare : Mrgreen:


Ah, dar hei, oh mare Imothep, dacă funcționează deja cu 3.0.12, trebuie să fie bine nu? Cu siguranță va funcționa cu 3.1 pentru că poate însemnafuncționează de acolo V3.0.12(Sau va funcționa mult timp, hei ...).

Mă prostez la picioarele tale [...] : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 291