Recenzii la bord pentru camera de asigurare

Transport și noi de transport: energia, poluarea, motor, concept, vehicule hibride, prototipuri, controlul poluării, reglementările privind emisiile, taxa. nu moduri de transport individuale: transport, organizare, carsharing sau carpooling. Transportul fără sau cu mai puțin ulei.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 22/12/15, 10:41

Ok, vă mulțumesc pentru comentariile excelente, la care să vă gândiți.

Vești bune, tipul a fost prins! Prin urmare, au tot „genealogia” lor. Deoarece există noi acorduri între compania de asigurări transfrontalieră, chiar dacă nu și-ar fi plătit primele, compania sa trebuie să îmi ramburseze daunele. Așa că voi avea o vacanță bună ... ^^

Instalați unul, veți vedea imediat că conducem mai atent ... Și este sigur că poate fi util. (În acest caz dovada loviturii!)

Voi posta unul dintre aceste patru videoclipuri când aș fi putut estompa plăcile.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 22/12/15, 10:54

În Belgia, este obligatoriu să sunați la poliție în cazul în care există vătămări corporale. Desigur, dacă „deterioratul” pleacă ...
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 22/12/15, 11:11

pentru a fi eficient, acest tip de cameră trebuie să fie complet automat și conectat la 12V al mașinii.

găsim smartphone-uri Android la 39 de euro: conține tot ce aveți nevoie pentru a face acest lucru și poate face chiar mai mult decât o cameră foto: face și GPS pentru a localiza mașina în caz de furt: trimiteți automat sms-uri cu coordonatele GPS

smartphone-ul are 2 camere, una în față și una în spate: prin urmare, este posibil să o plasați pentru a avea 2 vizualizări diferite

trebuie doar să faci aplicația Android potrivită, astfel încât să funcționeze bine ... toate aplicațiile deja disponibile pe care le-am încercat sunt greșite, discutabile din punct de vedere al confidențialității
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 22/12/15, 11:27

O altă problemă: știu locuri în care, chiar înșurubat la bord, nu ar sta mult : Mrgreen:

Când, ca mine, facem multe înainte și înapoi, nu este grozav :strigăt:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 22/12/15, 12:16

acesta este avantajul smartphone-ului față de singura cameră!

smartphone-ul este, de asemenea, o alarmă ... deoarece are bateria sa, dacă cineva îl scoate, sursa de alimentare întreruptă provoacă alarma prin trimiterea unui SMS

camera înainte de a filma ceea ce este în fața mașinii, camera de pe ecran filmează interiorul mașinii și software-ul de detectare a mișcării poate servi și ca dispozitiv antifurt

deoarece camera este definitiv fixată, putem programa să ignorăm mișcările văzute prin geamul mașinii

această cameră antifurt pentru smartphone poate comunica prin wifi cu smartphone-ul proprietarului și al șoferului autorizat pentru a dezactiva automat alarma când persoana autorizată este la bord ... și să o activeze automat când nu mai sunteți acolo
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16086
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5231

Re: Notificare la bordul camerei pentru asigurare




de Remundo » 23/02/16, 18:09

Dashcams panoramice pe VW Golf7 (videoclipuri și prezentări de diapozitive de consultat)

Golf_panoramic_dashcams 064.jpg


Toate detaliile despre anunțul Sycomorean din 23/02/2016
1 x
Imagine
XAV31
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 16/09/09, 19:37
x 1

Re: Recenzie la bordul camerei pentru asigurări




de XAV31 » 25/02/16, 11:42

Înțeleg reflexul protector: a face dreptate singur sau a începe justiția prin furtună.
Cu toate acestea, deriva este ușoară și un război tehnologic digital între indivizi este foarte tentant. Ce zici de un aparat de fotografiat din grădina lui pentru a demonstra că vecinul și-a făcut defecarea câinelui pe proprietatea noastră? etc. În cele din urmă, dacă funcționează, de ce să nu avem o cameră cu noi pentru a le demonstra rudelor noastre că au greșit, etc, etc ...

Reușim să reproducem ceea ce am luptat dintotdeauna: dictatura.

În plus, este cu „arme” inegale, deoarece încă o dată oamenii care au cele mai multe mijloace sau cunoștințe tehnice vor fi „superiori”.

Pe de altă parte, așa cum s-a spus mai sus, înregistrarea unui individ (uneori chiar și un grup contrar unei idei răspândite) pe un suport (imaginea sau chiar sunetul), este strict interzisă în Franța. S-ar putea să te întoarcă. Drepturile de imagine sunt foarte reglementate, chiar și pentru imaginile care nu prezintă o persoană, este în general o chestiune de viață privată ... și tocmai despre asta vorbim aici.

Trebuie să ne gândim cu atenție înainte de a crede că acțiunile noastre sunt „drepte”. Justiția și corectitudinea sunt noțiuni care necesită mult timp și lucrează pe sine, uneori toată viața.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16086
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5231

Re: Recenzie la bordul camerei pentru asigurări




de Remundo » 25/02/16, 13:11

Bună Xav,

Mulțumesc pentru reacția ta.
Reușim să reproducem ceea ce am luptat dintotdeauna: dictatura.

Nu suntem acolo, este doar un instrument pentru a stabili adevărul în cazul unei dispute de trafic ...
Pe de altă parte, așa cum s-a spus mai sus, înregistrarea unui individ (uneori chiar și un grup contrar unei idei răspândite) pe un suport (imaginea sau chiar sunetul), este strict interzisă în Franța. S-ar putea să te întoarcă. Drepturile de imagine sunt foarte reglementate, chiar și pentru imaginile care nu prezintă o persoană, este în general o chestiune de viață privată ... și tocmai despre asta vorbim aici.

Pe drum, te afli într-un spațiu public și poți fi filmat ca atare. În plus, prietene, deja ești: camerele CCTV sunt legiune în spațiile publice. Ceea ce este interzis este filmarea oamenilor în spațiul public cu ideea de a-i ridiculiza ulterior pe internet, de exemplu, în special dacă identitatea lor este comunicată sau dacă sunt ușor de identificat.
Trebuie să ne gândim cu atenție înainte de a crede că acțiunile noastre sunt „drepte”. Justiția și corectitudinea sunt noțiuni care necesită mult timp și lucrează pe sine, uneori toată viața.

Oh, personal, totul este gândit pentru mașinile mele. Și, așa cum o spun, se poate găsi vinovat de infracțiuni de circulație pe fugă, dar și limbi furculite care mint despre responsabilitățile lor reale și adesea grele (ticăloșii frumoși, treceți-mi expresia).

Videoclipul este ca un cuțit, foarte util pentru tăierea unui măr, interzis să-ți omoare vecinul.

Editare: eroare de moderare remediată;)
1 x
Imagine
XAV31
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 16/09/09, 19:37
x 1

Re: Recenzie la bordul camerei pentru asigurări




de XAV31 » 25/02/16, 16:00

Oula, este o mizerie, am de gând să instalez o cameră la modo me :))

Nu înțeleg cine mi-a răspuns:
Bună Xav,
... / ...
Mulțumesc pentru reacția ta.
... / ...
Oh, nu suntem acolo, ... / ...

Nu, spațiul public nu permite doar oricui să facă ceea ce își dorește.
Oricum .. am vrut să o exprim simplu și nu trebuie să disec mesajele pentru a-mi exprima punctele.
Nu cred că sunt „prietenul meu” pentru cineva de aici sau nu am primit informațiile, scuzați-mă. Dar într-un anumit fel ar trebui să ne ajutăm reciproc mai mult decât să ne criticăm, nu-i așa?

Într-adevăr, unde aprob: pentru fiecare conștiința sa și pentru fiecare noțiunea sa de respect ... dar există semne care nu înșală.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16086
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5231

Re: Recenzie la bordul camerei pentru asigurări




de Remundo » 25/02/16, 17:27

Eu sunt cel care a făcut chifteaua, My Friend Xav :D

vezi că ai nevoie de camere chiar și pentru a monitoriza modurile! Mi-am abuzat puterea! [în ciuda mea] : Mrgreen:
0 x
Imagine

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport nou: inovații, motoare, poluare, tehnologii, politici, organizare ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 213