Stanley Kubrik a plecat pe Lună?

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 16/12/15, 10:25

raymon a scris:Rămâne doar ca Putin să balanseze adevărul pe care trebuie să-l știe.
Dacă nu spune nimic, este posibil să știe că a avut loc aterizarea pe Lună (într-adevăr, în acest caz, fără declarație zdrobitoare, fără bâzâit și, prin urmare, fără interes în el să spună ceva. ) :?:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 16/12/15, 12:04

raymon a scris:Nu ceea ce spun doar că interviul lui Kubrik este deranjant așa cum ar spune Bigard!
Nu cred în supa servită de Pujadas. Deși există ceva adevăr în el. Din fericire există internet cu toate aceste tâmpenii, pentru că mass-media mă determină să mă gândesc din ce în ce mai mult la Georges Orwell. Știrile din anii '70, de exemplu, au fost foarte diferite, a existat o diferență reală la momentul respectiv între figaro și libé, au existat, de asemenea, emisiuni de răspuns direct de la polak.


Sunt de acord cu dvs. cu privire la faptul că informațiile (în special din 1995) au devenit și din ce în ce mai mult un instrument puternic pentru propaganda comercială.
Cu excepția cazurilor speciale (tip eveniment din 13 noiembrie) care se încadrează în Inginerie sociala, majoritatea informațiilor distilate de mass-media noastră sunt de natură comercială și sunt orientate în totalitate către consumul de masă.
Odată cu revenirea iernii, de exemplu, vom avea dreptul la rația noastră zilnică de propagandă pro sportiv de iarnă ... :|

Cu toate acestea, în materie serioasă, este destul de rar ca mass-media să ne mintă contrar a ceea ce cred mulți oameni, nu, ar fi mai corect să spunem că ei eludează anumite puncte fundamentale și că acestea prezintă faptele într-un mod manicheic.
De asemenea, se va observa că anumiți subiecți sunt înecați între două informații complet diferite, ceea ce duce la pierderea concentrării în „ascultător”.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 17/12/15, 19:48

raymon a scris:Este un fals al mai multor site-uri nenorocite, nu știu ce crezi? Veți observa că sunt atent!



Articol fals pe care oricine îl poate crea.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 17/12/15, 20:07

Ei bine, am dat clic pe link ... și mă îndoiesc că acesta este Kubrick ...

Evident, nu sunt singur:





Cred că o analiză vocală (armonice) ar putea spune dacă este vocea lui sau nu ... pentru că aspectul nivel ... uh ... există prea mult păr :) Atunci actorul pare beat ...

Voi vedea dacă există programe de analiză disponibile publicului larg ...

În plus, așa cum am spus mai sus: NASA a recunoscut că a angajat regizori pentru a face scene lunare, deoarece nu avea echipamente audio-vizuale! Ceea ce nu înseamnă că nu am fost niciodată acolo!

Chinezii vor afla în curând ... dacă SUA le lasă să plece ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 17/12/15, 20:20

Există zeci de „analizatori de vorbire” liberi pe net, iată unul care mi se pare destul de bine: http://www-01.sil.org/computing/sa/sa_download.htm

Rămâne de văzut dacă au o funcție de „potrivire comparativă” ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 17/12/15, 20:34

Nu este nevoie să fac o analiză spectrală Am găsit defectul: acest interviu este fals ...

De ce? Pentru că el, care NASA ar fi contactat-o ​​pe Spielberg ... care în 1969 avea doar 23 de ani și era departe de a fi cunoscut ... cu atât mai puțin pentru talentele sale în Science Fiction !!

S: Spielberg (inaudibil), Scorsese, chiar și Woody Allen. Niciunul dintre ei nu a vrut să o facă.


https://fr.wikipedia.org/wiki/Steven_Sp ... _audacieux

În 1969 făcea filme de groază: https://fr.wikipedia.org/wiki/Joan_Craw ... arner_Bros

Este regizat în 1969 de Steven Spielberg în episodul The eyes. Acesta este unul dintre cele trei episoade pilot ale Night Gallery


CQFD! Următor → !
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Stanley Kubrik a mers pe Lună?




de Christophe » 08/08/16, 17:50

O altă informație ciudată din misiunile Apollo:



explicații: http://www.iflscience.com/space/apollo- ... side-moon/
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Stanley Kubrik a mers pe Lună?




de moinsdewatt » 08/08/16, 18:53

Apollo 15: 45 de ani în urmă, am condus pe lună

Acum 45 de ani, doi dintre cei trei astronauți din misiunea Apollo 15 conduceau pe suprafața Lunii. Vehiculul lor electric le-a permis să parcurgă aproape 28 de kilometri.

06/08/2016 - Xavier Demeersman, Futura-Sciences

http://www.futura-sciences.com/magazine ... une-63833/
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Stanley Kubrik a mers pe Lună?




de Christophe » 01/12/17, 11:49



Kubrik nu știu, dar alții s-au dus evident : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Stanley Kubrik a mers pe Lună?




de moinsdewatt » 03/12/17, 13:30

Ești foarte dezamăgitor Christophe. Terci frumos de pe net.
0 x

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 184