Noua fișă tarifară 2006 pentru Utopia

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 03/02/06, 23:06

Bucheron a scris:Pfuuuuu .... :|
Foarte dureros să citești acest site! Este elegant, plin de culori agresive, cuvinte îndrăznețe și până la urmă nu înțelegem prea multe și chiar nu găsim informații repede ...

M-am predat după 10 minute de lectură obositoare ...


Calitatea (forma și conținutul) acestui site a fost primul indiciu care m-a pus pe pista „Moreau = not clear ...” A fost acum aproape 2 ani ... când tocmai își începuse campania publicitară ...

Apropo, lemnar, te-ai uitat la PACES? asta bate!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

de lau » 11/02/06, 21:29

Primul extractor de energie cuantică! : Cheesy:
http://www.utopiatech.fr/downloads/Le%2 ... ogique.pdf
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Trecerea
x 17

de Trecerea » 12/02/06, 10:23

Câteva observații despre acest document:

Este curios, cu cât trece mai mult timp și pe măsură ce apar documente noi, cu atât mai mulți termeni „à la JL Naudin” se găsesc, doar pe acest document .pdf:

- încurcături vârtej multipli
- excesul de energie cuantică de tip ZPE
- extractor de energie cuantică
- exces de energie ZPE
- COP supra-unitate de la 2 la 4

și, în sfârșit, o „dovadă” că JM Moreau știe existența lui JL Naudin: http://www.utopiatech.fr/downloads/GIFNET.pdf

:şoc:

... fără a menționa următoarele, care pare un pic „în afara contextului” și necesită clarificări de la JM Moreau:

- tratament de suprafață autocontrolat?
- ASIC (pe cutie)? Un ASIC este un circuit integrat dezvoltat la cerere și care cuprinde funcții adunate pe o bucată de siliciu, este foarte scump să se producă în cantități mici ...

Nu știu dacă este o coincidență, dar este și cam puternic:

MC2E pe carcasă: ca în E = MC² (Dar aceasta este doar părerea mea).

În caz contrar, cele trei capete de șurub vizibile ar putea fi utilizate pentru a apăsa elemente de încălzire (cum ar fi regulatorul de tensiune, tranzistorul de putere, MOSFET, ...) împotriva carcasei care pare să fie în aluminiu pentru a evacua căldura, acolo este coerent.

În ea, este readus la 50 de litri de gaz produs pe oră, ceea ce devine din nou mai realist.

În orice caz, și din scrierile sale, cazul său pare bine protejat împotriva oricărei încercări de dezasamblare pentru analiză. : Lol:

Deci, când apar primele mărturii independente de la utilizatorii UtopiaTech?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 12/02/06, 11:04

Benoit- a scris:Deci, când apar primele mărturii independente de la utilizatorii UtopiaTech?


Mai ales cei care au plătit fără să primească vreodată nimic ... :|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

de jean63 » 12/02/06, 11:36

Din moment ce cei doi subiecți se întâlnesc puțin, m-am întrebat despre site-ul care vorbește despre invenția lui JL Perrier care a produs hidrogen din energie solară și a modificat sursa de alimentare a unui motor Simca 2 pentru al folosi pe hidrogen (vezi subiectul Jean Luc Perrier ).

Am întrebat dacă putem găsi cartea lui JL Perrier referitoare la invenția sa, iată răspunsul =>

** Valorile rezultatelor **
De la: jean ...
Nume: .... John
Telefon:
Regiune: 63
Subiect: Carte de JL Perrier
Comentarii: Este posibil să obțineți cartea lui JL Perrier?
La ce pret? Mulțumesc.

Nu mai este disponibil comercial.
Dar nu știu dacă persoana respectivă
cine a cumpărat stocul mai are câteva
și în ce condiții.
Voi afla, dar nu te grăbi.

--
Tu familia
Sf. Philbert en Mauges
site personal ->
http://m.you.free.fr

Sperăm că oricine a cumpărat acțiunea nu a făcut acest lucru cu singurul scop de a elimina toate urmele acestuia. : Evil:
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Trecerea
x 17

de Trecerea » 12/02/06, 11:52

Ciudat că JM Moreau și persoana pe care o citați sunt amândoi într-un sat Sfântul Philbert lucru și ambele în 49 :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870

de gegyx » 12/02/06, 16:22

jean63 a scris:Deoarece cele 2 subiecte se întâlnesc puțin, ... (vezi subiectul Jean Luc Perrier).
Am întrebat dacă putem găsi cartea lui JL Perrier referitoare la invenția sa, iată răspunsul => ...

Întrucât ați marcat deja aceste informații în subiectul relevant și „Jean-Luc Perrier” adecvat, acum zece minute, chiar nu înțeleg de ce reiterarea acestor informații este copiată și lipită, într-un subiect similar și inadecvată?
Există zeci de subiecte înrudite cu privire la hidrogen ... Nu este nevoie să-i copiați și să lipiți gândurile asupra tuturor.
Încă văd doar verbii și dorința de a citi în direct ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

de jean63 » 12/02/06, 16:29

Te înșeli, a fost doar în scopul comunicării informațiilor.

Într-adevăr, este foarte dificil să vezi totul, deoarece subiecții se suprapun, dar dacă sunt prea enervant, voi tace definitiv.

Mulțumesc domnule gegyx, am crezut că am făcut o apreciere bună asupra postărilor dvs., acolo vă înșelați despre mine.

Îmi pare rău că te-am deranjat.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

de jean63 » 12/02/06, 16:33

Uite, la momentul respectiv nu am observat că această postare ar fi putut ajuta la localizarea unei capcane (aceeași adresă a site-ului lui JL Perrier și M. Moreau!).

Ca și ce, copierea și lipirea pot fi uneori utile.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2

de tăietor de lemne » 12/02/06, 16:37

jean63 a scris:[...] Într-adevăr, este foarte dificil să vezi totul din moment ce subiectele se suprapun, dar dacă sunt prea enervant, voi tace definitiv.

Mulțumesc domnule gegyx, am crezut că am făcut o apreciere bună asupra postărilor dvs., acolo vă înșelați despre mine. [...]
Nu este ușor să-ți faci o idee reală despre oamenii de pe un forum, nu? : Lol: 8)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 182