Noua fișă tarifară 2006 pentru Utopia

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

Noua fișă tarifară 2006 pentru Utopia

de lau » 31/01/06, 14:59

Site-ul Utopia a publicat o nouă foaie de preț pentru trusa lor de fabricație a hidrogenului ... până acum nimic nou.
Cu excepția faptului că în a treia linie a tabelului este menționat un produs în curs de dezvoltare și comercializat în curând.
Anunțul este atât de uriaș în ochii mei, încât s-ar crede aproape că este o înșelătorie dacă nu l-ar cunoaște pe tip.

http://www.utopiatech.fr/downloads/Tari ... n_2006.pdf
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
bob_isat
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 290
Înregistrare: 26/08/05, 18:07

de bob_isat » 31/01/06, 15:18

Extractor de energie cuantică pe unitate.... WHAOU! ....

Am crezut că acest M.MOREAU a fost inclus în categoria „escroci” de econologie, nu?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

de lau » 31/01/06, 15:33

Nu există nicio dovadă că este un escroc, handicapul său este acela al promovării prea timpurii a procesului său și a limbajului său scris care seamănă cu textele de science fiction.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

Re: Foaie tarifară 2006 nouă pentru Utopia

de Christophe » 31/01/06, 17:40

lau a scris:Anunțul este atât de uriaș în ochii mei, încât s-ar crede aproape că este o înșelătorie dacă nu l-ar cunoaște pe tip.


MDR! Tocmai pentru că îl cunosc pe tip, mult mai presus de toate abordările sale comerciale „ticăloase”, pot clasifica procesul ...

Ce vă permite să îl clasificați drept „bun”?

Apropo, dacă ne-am gândi cu toții ca Moreau, știi cât ar trebui să vândă un kit Systeme G / Spad? 5000 până la 10 € ... (vezi mai multe)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

de Christophe » 31/01/06, 17:45

lau a scris:Nu există nicio dovadă că este un escroc, handicapul său este acela al promovării prea timpurii a procesului său și a limbajului său scris care seamănă cu textele de science fiction.


Nu există nicio dovadă că nu este!
Când avem un produs care nu este dezvoltat, NU îl vândem în prealabil!

Stiu kk1 care a trimis 1200 € prin cec .... fara nicio factura / chitanta !! Dar unde mergem ???? : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes

de NLC » 31/01/06, 17:56

Ei bine, lucrul care ar putea explica întârzierea sa, pentru mine este în fișa tarifară: Nu există 1, ci 5 produse diferite.

Mai degrabă decât să le oferim pe toate în același timp, poate că ar fi trebuit să începem cu un produs, să-l terminăm temeinic, să-l vindem și apoi să trecem la variante. Avantajul este că profiturile din vânzări pot fi apoi utilizate pentru finanțarea de noi produse.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

de Christophe » 31/01/06, 19:20

Corect ... dar acest pdf cu diferite produse pe care le văzusem deja ... (mai bine să vând o înșelătorie de 5000 € decât 1000 € nu?) Și asta dovedește că există ceva de pește, nu?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes

de NLC » 01/02/06, 10:44

Nu știu dacă este o înșelătorie. Încă trebuie să așteptăm pentru a fi siguri.

Ceea ce știu este că peste Atlantic există destul de multe sisteme similare, care chiar echipează camioane mari. Așa că îmi spun că nu poate funcționa decât.

Ceea ce este enervant apare și în foaia de prețuri. Când îl citim, suntem convinși că produsele sunt într-adevăr disponibile.
Dacă nu sunt, ar fi necesitat o precizie a stilului: disponibilitatea de la ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

de Christophe » 01/02/06, 10:55

nlc a scris:Nu știu dacă este o înșelătorie. Încă trebuie să așteptăm pentru a fi siguri.


Și lăsați oamenii săraci să se înșele ???


nlc a scris:Ceea ce știu este că peste Atlantic există destul de multe sisteme similare, care chiar echipează camioane mari. Așa că îmi spun că nu poate funcționa decât.


Deci, conform dvs., este imposibil să aveți mai mulți escroci care vând același proces?

nlc a scris:Ceea ce este enervant apare și în foaia de prețuri. Când îl citim, suntem convinși că produsele sunt într-adevăr disponibile.
Dacă nu sunt, ar fi necesitat o precizie a stilului: disponibilitatea de la ..


Fără comentarii ...
0 x
Sdc77
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 95
Înregistrare: 22/06/05, 16:52
Locul de amplasare: Franţa

de Sdc77 » 01/02/06, 11:29

Și lăsați oamenii săraci să se înșele ???


Uh, nu sunt de acord !! El a precizat că aceasta este o comandă COD, deci plătibilă la livrare. Dacă prietenul tău i-a aruncat un cec, înseamnă că l-a citit greșit.
În ceea ce mă privește, am primit ieri un e-mail de la domnul Moreau în care mi-am cerut scuze pentru întârziere și mi-a spus că termenul până astăzi este de 4 luni.

NDC
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 186