Minunea vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Cervesia
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 25/06/12, 13:05
x 2

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Cervesia » 23/05/16, 15:11

felicitari !!!!! nu vă faceți griji cu privire la relațiile feline decât dacă aveți un mare sălbatic, ei se obișnuiesc unii cu alții împărțind teritoriul;
ai reușit să-ți faci scaunul înapoi? : Cheesy:

și da, se lasă să le dea :(

și da, de asemenea, c mai ușor pentru pisici decât pentru femei! nu are loc să picteze într-o culoare care să-i placă doamnei - ei bine, nu pe toate! - (dacă este, de asemenea, amabilă să nu se răzgândească la fiecare 2 luni :)) fără vizite obligatorii la ginecolog - este dureros - nici o indemnizație! : Lol:
1 x
Cervesia
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 25/06/12, 13:05
x 2

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Cervesia » 23/05/16, 15:41

flytox ai reușit să te potrivești cu toți bebelușii tăi? fără prea multă durere?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Christophe » 23/05/16, 22:56

Mulțumesc cervesia!

Apoi se cântărește mai întâi la 4 zile: 145g, 153g, 154g și 160g
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Flytox » 23/05/16, 23:40

cervesia a scris:flytox ai reușit să te potrivești cu toți bebelușii tăi? fără prea multă durere?


Da, am ambalat 7 în 3 luni! și a păstrat 8 ° (mai jos). Metoda cuvântului din gură + o locație „geografică” ideală.
Am pus un semn pe gard „Dă labrador etc ...”. Dar semnul era plasat în mod ideal. La o răscruce de drum fără trafic, unde nu puteți decât să încetiniți viteza. A dat oamenilor timp să vadă cățelușii jucându-se în grădina chiar în spatele gardului ..... Unii oameni s-au oprit o clipă să se uite la ei ... iar unii au cedat ....

invers.JPG


Christophe, pentru ceartă (de la 1 lună și jumătate?) Cu cățelușii tot timpul nu dorm sau mănâncă și din nou. : Mrgreen: Din când în când plânge, dar se întorc la ea mereu și fără să se rănească vreodată. Gnac, Grrr, Kaï etc ... Ei învață pachetul, fac coaliții împotriva unui pseudo dominant, dominanțele se rotesc de la o săptămână la alta ....
Din când în când, mama corectează un „ticălos” cu criterii „ciudate” (ar fi nevoie de un decodor), dar de cele mai multe ori o lasă să plece.
Este o minune să vezi această lume mică. : Mrgreen:

Și Labrador obligă, toți acești oameni mici iubesc îmbrățișările și vin tot timpul să se aline. : Mrgreen:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de chatelot16 » 23/05/16, 23:50

Am avut câini mici și pisici: este curat în mod natural: aveți nevoie de o cutie mare de rumeguș: le place să se pipească și să se cacă în rumeguș și nu există nicio problemă

la început când se pisează oriunde am pus rumeguș acolo unde s-au enervat: absoarbe mirosul și dacă vin să pună un al doilea strat îi învață să facă în rumeguș

cutia de rumeguș este esențială pentru pisoi ... scoaterea lor afară pentru a-și face nevoile afară este posibilă doar când sunt mai în vârstă

îmi amintește de o pisică pe care mi-a dat-o o vecină ... aștepta micuți și dormea ​​pe patul meu ... într-o seară mi-am pus fața pe pisică și era udă: era una mică. .. L-am urmărit făcând următoarele ...
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Gaston » 24/05/16, 10:09

Flytox a scris:Christophe, pentru ceartă (de la 1 lună și jumătate?) Cu cățelușii tot timpul nu dorm sau mănâncă și din nou. : Mrgreen: Din când în când plânge, dar se întorc la ea mereu și fără să se rănească vreodată. Gnac, Grrr, Kaï etc ... Ei învață pachetul, fac coaliții împotriva unui pseudo dominant, dominanțele se rotesc de la o săptămână la alta ....
Aceasta este marea diferență între câini și pisici: câinii adulți trăiesc în haite, în timp ce pisicile adulte caută mai presus de toate un teritoriu personal.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Christophe » 24/05/16, 14:33

Fotografii ale zilei:


chateline1.jpg
chateline2.jpg
chateline3.jpg
chateline4.jpg
chateline5.jpg
chateline6.jpg
chateline7.jpg
chateline8.jpg
chateline9.jpg
chateline10.jpg


Hei, asta ar face niște frigărui drăguți pentru grătar : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Gaston » 24/05/16, 14:40

Christophe a scris:Hei, asta ar face niște frigărui drăguți pentru grătar : Mrgreen: : Mrgreen:
Ce păcat :!:
Sunt atat de draguti 8)

În plus, nu este nimic de mâncat, doar oase și piele : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Christophe » 24/05/16, 14:56

Da, desigur! Ai dreptate: voi aștepta 2 sau 3 săptămâni :)

La 150 de grame bucăți, acest lucru nu este clar interesant!

ps: de 3 zile, fac un Timelaps la 1 cadru pe minut 24/24, va fi destul de frumos de văzut (am făcut deja câteva teste) ... îl voi opri când cei mici vor putea ieși din cutia...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Miracolul vieții pe fotoliul meu (pizda mea naște)




de Macro » 24/05/16, 23:09

Așteptați până devin mai mari ... Pare un iepure când este dezbrăcat (fără cap) ...

Și pentru Labradori ... Eu în 2 zile am pus 50 ... În restaurantele chinezești din zonă ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 295