Le forum este prea complicat?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: The forum este prea complicat?




de chatelot16 » 26/05/16, 00:14

Christophe a scris:
chatelot16 a scris:având doar una dintre cele 2 funcții cu un nume care contrazice ceea ce face, admiteți că este sincer răsucită

eliminați, de asemenea, mesajele de întâmpinare și ultimele mesaje postate deoarece nu sunt ultimele mesaje postate, ci mesaje necitite

ce forum funcționează, dar orice lucru care funcționează într-un mod contradictoriu cu ceea ce este indicat este o problemă


Dacă dacă acestea sunt încă ultimele mesaje postate ȘI necitite! În această listă lipsește doar ultimul mesaj pe care membrul (tu, eu, el ...) l-ați postat ... din moment ce pentru a posta în mod necesar, trebuie să fi citit subiectul ...

Am explicat toate acestea aici, clar mi se pare: bistrot/migration-phpbb2-a-phpbb3-1-explications-des-nouvelles-fonctions-t14492-110.html#p303897

Am editat pentru a încerca să fiu mai clar ...


intelegi franceza?

dacă doriți să puneți lista subiectelor necitite, marcați subiectul necitit ... este inutil să marcați recent și necitit pentru că dacă sunt necitite sunt neapărat recente ... și este o prostie să marcați doar recent plecând implicit cel necitit

aceasta este înălțimea bug-ului computerului: ceva care funcționează bine, dar pe care îl luăm pentru un defect, deoarece ceea ce este indicat este contradictoriu cu ceea ce face

in toate forum vedem lista de mesaje recente și lista de mesaje necitite și înțelegem diferența ... atâta timp cât marcați mesajul recent ca titlu al mesajului necitit, va părea o eroare
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: The forum este prea complicat?




de Christophe » 26/05/16, 00:16

Și cu aceste modificări, este bine? -> bistrot/migration-phpbb2-a-phpbb3-1-explications-des-nouvelles-fonctions-t14492-120.html#p304003

este inutil să marcați recent și necitit deoarece, dacă sunt necitite, sunt neapărat recente


Condiție necesară, dar insuficientă ... prin urmare, nu sunt de acord!

Sunt sigur că există o mulțime de postări foarte vechi despre asta forum pe care nu le-ați citit niciodată, consultați această listă: fără răspunsuri.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: The forum este prea complicat?




de Christophe » 26/05/16, 00:22

izentrop a scris:
Obamot a scris:Tocmai am postat un răspuns, am mers la „Subiecte recente” FĂRĂ URMĂ

Le puteți găsi cu ușurință cu acest link în profilul dvs. obamot-u9623 / posts /


Da sau cu motorul de căutare sau navigând pe forum... Pe scurt, multe modalități de a ajunge acolo ...

În plus, ce rost are să ne întoarcem atât de repede la un mesaj pe care tocmai l-am postat?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: The forum este prea complicat?




de chatelot16 » 26/05/16, 00:28

Christophe a scris:
În plus, ce rost are să ne întoarcem atât de repede la un mesaj pe care tocmai l-am postat?


verifică !

de exemplu, când există ghilimele sau link-uri, este util să verificăm dacă sunt bune atunci când putem edita în continuare

există și previzualizarea, dar care nu vizualizează cu adevărat totul: sunt deseori surprize când este postată cu adevărat
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: The forum este prea complicat?




de Obamot » 26/05/16, 00:32

Christophe a scris:
izentrop a scris:
Obamot a scris:Tocmai am postat un răspuns, am mers la „Subiecte recente” FĂRĂ URMĂ

Le puteți găsi cu ușurință cu acest link în profilul dvs. obamot-u9623 / posts /


Da sau cu motorul de căutare sau navigând pe forum... Pe scurt, multe modalități de a ajunge acolo ...

În plus, ce rost are să ne întoarcem atât de repede la un mesaj pe care tocmai l-am postat?

ar trebui să încetăm să ne deranjăm și să negăm și să facem ceea ce trebuie. și a asculta altfel este foarte simplu, oamenii vor merge în altă parte.

izentrop a scris:
Obamot a scris:Tocmai am postat un răspuns, am mers la „Subiecte recente” FĂRĂ URMĂ

Le puteți găsi cu ușurință cu acest link în profilul dvs. obamot-u9623 / posts /

ok, ei bine, spui ceva constructiv, mulțumesc pentru asta.

Dar, la rândul meu, m-am pus din punctul de vedere al „experienței utilizatorului”, punându-mă în pielea oamenilor ...

Și acolo văd că nu mai este posibil să vizualizezi instantaneu pe postarea ta, indiferent dacă cineva a răspuns sau nu: trebuie să le deschizi pe toate pentru a vedea dacă cineva a răspuns (și dacă postarea este prea departe) , pe mai multe pagini, nu veți merge și nu o veți vedea) Oricum! O erezie în comparație cu ușurința de dinainte (deja mult redusă comparativ cu versiunea anterioară care NU TREBUIE NICIODATĂ să fie revizuită în funcționalitățile sale ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: The forum este prea complicat?




de Christophe » 26/05/16, 00:38

chatelot16 a scris:verifică !


La fel de mult pentru a verifica mai serios înainte de a părăsi subiectele.

În caz contrar, există încă funcția de revenire a browserului dvs. ...

Tocmai am schimbat titlurile ... le-ai văzut?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: The forum este prea complicat?




de chatelot16 » 26/05/16, 00:40

„Subiecte recente (Subiecte recente necitite pentru membri)”

cum cauți o astfel de complicație?

face 2 liste diferite: o listă de subiecte recente pentru toată lumea, inclusiv cea conectată, care va fi numită în mod clar subiect recent ... și sub o listă de subiecte necitite, care, desigur, va fi goală pentru cei care nu sunt conectați
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: The forum este prea complicat?




de Obamot » 26/05/16, 00:42

DA DA DA absolut ...

Și, în afară de formatul „listă”, de ce trebuie să pierdeți spațiu pentru a afișa până la 5 linii de informații total inutile, care consumă spațiu prețios pe ecran pentru nimic și reduc considerabil lizibilitatea forțându-vă să alunecați continuu și masiv partea de jos a paginii ... apoi urcați ... coborâți etc ... Înainte, în subiectele recente existau DOAR O LINIE de text pe post și era perfect! Complet uf!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: The forum este prea complicat?




de Christophe » 26/05/16, 00:45

Desigur, 2 liste ... și crezi că asta va simplifica forum ca un titlu cu paranteza ???

Încerc o viziune PENTRU TOȚI MEMBRII și VIZITATORII și GOOGLE și pentru SERVER.
Nu toate capriciile sunt posibile, îmi pare rău ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: The forum este prea complicat?




de chatelot16 » 26/05/16, 00:54

Christophe a scris:
chatelot16 a scris:verifică !


În caz contrar, există încă funcția de revenire a browserului dvs. ...


desigur dacă forum nu face ceea ce fac ceilalți forum , ne putem conforma cu funcțiile computerului său

dar nu scriu doar pe econologie ... scriu un mesaj apoi fac altceva pe computer sau în lumea reală și am o idee să completez ceea ce am scris și aș vrea să revin să văd. .. există o mulțime de alte lucruri în browser ... fila econologie a fost închisă pentru a evita supraîncărcarea ...

în profil îți poți găsi propriul mesaj, dar consider că pe econologie această funcție este dificil de găsit: pe multe forum există un buton clar vizibil „vezi mesajele mele”
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 289