Pisicile mele au dispărut !!!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Macro » 26/06/17, 13:21

Nu căuta mai departe ... Tulburările electromagnetice ale camerei au fost cele care au deranjat-o ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Arnaud M
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 132
Înregistrare: 31/08/05, 18:34
x 2

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Arnaud M » 29/06/17, 00:48

Lumina, de îndată ce deschid ochii, se întunecă.
Amuzant, am aceeași păsărică care s-a încrustat anul trecut :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Christophe » 01/07/17, 15:49

Noua gunoi (de 7!) A fost, de asemenea, mutat la „1 săptămână - 1 zi” ...

Pisoii încă nu au ochii deschiși ... (durează 10 zile până la 2 săptămâni).

Din fericire de data asta i-am găsit: într-un dulap din camera mea. Pe de altă parte, mama este mult mai puțin cu ei decât atunci când erau în sufragerie ... cu siguranță ei cred că sunt mai în siguranță.

În caz contrar ieri, am găsit cei 3 pisoi lipsă în așternutul anterior, în cele din urmă ceea ce rămâne: niște fire de păr și oase :( într-o cutie plină de mizerie din spatele beciului meu ...

Mă învinovățesc că nu am căutat mai bine în timpul dispariției (căutasem totuși 2 ore bune, grădină inclusă ...) ... dar nici mama nu insistase să se întoarcă la casă. pivniță (ușa a fost închisă după percheziție ...) au avut doar 3 zile :( Adulmeca ...
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12307
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2968

Re: Pisicile mele lipsesc !!!




de Ahmed » 01/07/17, 17:23

Extinzându-vă puțin subiectul (sunt gata să vă ajut!), Ați putea desena două volume: "Pisicile pierdute""Pisoii au găsit". Cu siguranță, Proust a făcut mult mai mult cu un subiect la fel de subțire, dar să nu exagerăm, nu este Proust vrea! : Lol: ... Sau va trebui să refacem serios textul ... : Wink:
1 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 362