Obiectele de inventat!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Obiecte de inventat!




de Adrien (ex-nico239) » 20/10/19, 22:58

Ahmed a scris:În ceea ce privește despicătorul cu șuruburi, iată cine selectează o populație cu părul scurt și poate chiar chelie ... : Wink:



:?: :?: :?:
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Obiecte de inventat!




de Ahmed » 21/10/19, 13:02

Părul lung este contraindicat atunci când vă apropiați de un instrument rotativ, așa cum este cazul mânerelor sau a oricărei piese de îmbrăcăminte susceptibile de a fi prinse în mașină și de a-l trage de utilizator (acesta este efect "Grace Kelly ") : Wink: ...
Eu personal am folosit acest tip de mașină în versiunea tractorului și este foarte periculos: o pereche de pantaloni care plutesc în formă de frânghie cu rotirea și piciorul este sfâșiat ...:( Trebuie să știți că este un șurub care „aspiră” bucata de lemn imediat ce atinge vârful conului. Există, de asemenea, un risc de arsuri, deoarece șurubul se încălzește foarte mult din cauza fricțiunii. Un alt risc este rotația jurnalului în jurul axei care lovește violent operatorul; poate fi limitat printr-un aranjament al dispozitivului (bara anti-pivotantă sau în versiunea scurtă a jurnalului prezentată, tabelul inferior) ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Obiecte de inventat!




de GuyGadebois » 21/10/19, 13:11

Ahmed a scris:Părul lung este contraindicat atunci când vă apropiați de un instrument rotativ, așa cum este cazul mânerelor sau a oricărei piese de îmbrăcăminte susceptibile de a fi prinse în mașină și de a-l trage de utilizator (acesta este efect "Grace Kelly ") : Wink: ...

Ne pare rău să te duc înapoi, dar nu ar fi acesta efectul „Isadora Duncan”?
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Obiecte de inventat!




de Ahmed » 21/10/19, 13:53

Aceasta este o altă posibilitate, dar care nu exclude în niciun fel prima ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Obiecte de inventat!




de GuyGadebois » 21/10/19, 13:58

Ahmed a scris:Aceasta este o altă posibilitate, dar care nu exclude în niciun fel prima ...

Tocmai am verificat cauzele morții lui Grace Kelly, nimic de-a face cu Isadora Duncan a cărei eșarfă s-a prins în roata din spate a decapotabilului ei.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Obiecte de inventat!




de Ahmed » 21/10/19, 14:06

La naiba! O mie de scuze, am făcut o greșeală și am făcut o confuzie oribilă: acesta este efectul.”Duncan"!
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Obiecte de inventat!




de Adrien (ex-nico239) » 21/10/19, 15:08

GuyGadebois a scris:
Ahmed a scris:Părul lung este contraindicat atunci când vă apropiați de un instrument rotativ, așa cum este cazul mânerelor sau a oricărei piese de îmbrăcăminte susceptibile de a fi prinse în mașină și de a-l trage de utilizator (acesta este efect "Grace Kelly ") : Wink: ...

Ne pare rău să te duc înapoi, dar nu ar fi acesta efectul „Isadora Duncan”?


Sunt mai mult : Mrgreen:
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Obiecte de inventat!




de Ahmed » 21/10/19, 17:50

Confuz sunt! mea culpa! : Hopa: : Hopa: : Hopa:
(Rețineți că nu am pretins niciodată vreo experiență în celebrități de film! : Mrgreen: ).
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Obiecte de inventat!




de GuyGadebois » 21/10/19, 18:17

Ahmed a scris:Confuz sunt! mea culpa! : Hopa: : Hopa: : Hopa:
(Rețineți că nu am pretins niciodată vreo experiență în celebrități de film! : Mrgreen: ).

În același timp, viitorul universului nu este în joc.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Obiecte de inventat!




de Ahmed » 21/10/19, 18:40

Din fericire! Rețineți că ideea principală a fost corectă și de aceea eroarea a fost notă și rectificată... 8)
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 272