Obiectele de inventat!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Obiecte de inventat!




de Adrien (ex-nico239) » 19/06/20, 19:48

philxNUMX a scris:Am avut o propunere pentru un merco vechi și că am spus că mai valorez 5000 pentru achiziționarea unui electric, tipul mi-a spus că nu contează, ce ceea ce l-a interesat că erau hârtii mai ales obișnuite, să-l importe în Maroc….

A priori, se poate merge până la peste 10 € ...


10 € pentru hârtii în ordine?

Niciodată nu am văzut asta.
0 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2223
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Obiecte de inventat!




de phil59 » 19/06/20, 20:05

Întrebați despre prețul importării unei mașini în Maroc, de exemplu .... (nu vorbesc despre călătorii)

În unele țări asiatice, plătești o „taxă auto” timp de 5 ani, mi se pare, în ordinea a 100 € ....
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6527
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Obiecte de inventat!




de Macro » 19/06/20, 21:00

Adrien (ex-nico239) a scris:
Și de ce ANTS spune că este absolut necesar acest cod de transfer pentru a înregistra vehiculul?


Prima pagină a formularului de înregistrare:

Aveți un cod de atribuire ... 2 alegere DA sau buton NO faceți clic pe NO și urmați restul procesului ... Vă vor cere documente suplimentare ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Obiecte de inventat!




de Adrien (ex-nico239) » 19/06/20, 21:56

Macro a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:
Și de ce ANTS spune că este absolut necesar acest cod de transfer pentru a înregistra vehiculul?


Prima pagină a formularului de înregistrare:

Aveți un cod de atribuire ... 2 alegere DA sau buton NO faceți clic pe NO și urmați restul procesului ... Vă vor cere documente suplimentare ...


Bine, mulțumesc.
Cum am vândut acolo nu aveam dreptul la partea din spate a decorului
Și vorbeam despre asta cu soția mea în această după-amiază și ne întrebam despre cumpărarea următorului, dacă întâlnim un tip care nu ne dă niciodată codul de eliminare cum o facem?

Vă mulțumim pentru acest răspuns liniștitor.

Iată un alt lucru pe care l-am descoperit în detrimentul unui cumpărător care ne-a smuls și pe care l-am smuls neintenționat.

Cu câțiva ani în urmă, am făcut o tranzacție Renault pentru vechiul curent Panda 4x4 (card gri nu pe numele tipului, ci al unui garaj din Monaco, vă spun nu binz)
Panda se afla într-o stare de motor jalnică în realitate, dar, deoarece este o simplă mecanică, mecanicul nostru ne-a bucurat.

Pe de altă parte, trucul a fost pentru costurile sale, deoarece soția mea a uitat sincer că are o mulțime de bilete neplătite care datează din calendarele de pe acest vehicul din perioada în care locuia în Marsilia ...

Și nu știam că, prin urmare, vehiculul său a fost lovit de un OTCI opoziție la transferul certificatului de înregistrare...
Cu excepția plății celor 600 de euro pe care soția mea îi datora ... um ...
Nu am auzit niciodată de la tipul care trebuie să-și fi spus: păcat prea rău pentru ora asta plec

Dacă ar fi existat un document, la acea vreme, că nu m-aș fi gândit niciodată să întreb un vânzător, acesta este acest lucru.
Acum am văzut că se află în certificatul de stare administrativă detaliată ... ceea ce este un lucru bun.
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Obiecte de inventat!




de oli 80 » 19/06/20, 23:58

Forhorse a scris:În același timp, acest tip de bălegar este pentru o singură utilizare ...
Pe unele echipamente agricole există și compresoare mici de 12 V, care sunt proiectate să funcționeze pe perioade lungi ... dar nu ți-ar plăcea să le plătești!


Bună, există un compresor cu suspensie pentru scaunul tractorului, de exemplu, folosit în acest videoclip cu un rezervor de casă

unele mașini au suspensie de aer și, prin urmare, sunt echipate cu un compresor mic, care ar putea fi folosit ca umflator sau, de ce nu, ca un compresor mic, cu rezervă de aer, iată un videoclip al acestui tip de compresor

recuperându-se dintr-o rupere, s-ar putea face

bună seara
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6527
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Obiecte de inventat!




de Macro » 20/06/20, 06:16

La preț sau îți vor vinde acest compresor ... Du-te să cumperi unul de la aliexpress ... merită mai mult de 200 € noi ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2491
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 364

Re: Obiecte de inventat!




de Forhorse » 20/06/20, 07:35

Compresoarele de 12 V montate pe pulverizatoare, ca piesă de schimb, se vând în general între 400 și 500 €.
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Obiecte de inventat!




de oli 80 » 23/06/20, 19:53

grelinette a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:
grelinette a scris:În aceeași idee, aș dori să profite de această ocazie pentru a vă spune că am recuperat un mic umplător de roți auto pentru conectarea brichetei, l-am dezasamblat și am păstrat doar pistonul mic și furtunul a umfla. Odată montat cu un burghie sau șurubelniță fără fir, face un umflător de vârf pentru a umfla rapid toate tipurile de roți (mașină, remorcă, bicicletă, roată etc.). Voi lipi o fotografie pentru tine ...

Aici arată frumos, de fapt

Iată principiul: este suficient să iei un inflator electric, chiar HS, deoarece în general motorul arde, pentru a-l demonta și pentru a fixa duza de pe un burghiu electric pentru a avea un umflător rapid!
Rețineți, vedem în fotografie, că pistonul mic nu are aceeași dimensiune în funcție de umflător: unii sunt mai mari decât alții, de aceea umfla mai repede.
Inflator.jpg


Bună tuturor, sunt sigur că acest tinker va interesa oamenii de pe youtube, cum ar fi Davidos, de exemplu, sau prietenul nostru, domnul prieten care a făcut ca rezervorul să fie un sistem de curățare sub presiune în subiect și va fi mai puțin voluminoasă decât Compresor 12v fabricat dintr-un motor frigider, trebuie doar să dispui de șurubelniță

bună seara
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Obiecte de inventat!




de oli 80 » 23/06/20, 20:14

Salut tuturor aici este un Segway de casă realizat de Davidos, nu ezitați să vedeți canalul său de youtube, plin de bricolaje de tot felul și veți avea un râs bun
aici este Segway-ul



bună seara
1 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1689
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 113

Re: Obiecte de inventat!




de oli 80 » 27/06/20, 17:31

Bună tuturor,
chestiile astea arată mai bine decât o mătură
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 296