Instalarea panourilor solare

Forum fotovoltaice solare fotovoltaice și generare de energie electrică solară din energie solară cu radiații directe.
gillesdbs
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 12/05/17, 11:57

Instalarea panourilor solare




de gillesdbs » 15/05/17, 10:38

Bonjour à tous,

După achiziționarea noii mele case, vreau să investesc în panouri solare. Fiind un proiect complex, am vrut să primesc ajutor de la cineva, dar, din păcate, în anturajul meu, nimeni nu s-a angajat în acest tip de proiect. Am întrebat vreo zece forums pe care am observat că au existat o mulțime de escrocherii în jurul acestor faimoase panouri solare.

Prin urmare, aș dori să vă ajut pentru a găsi o companie care să mă poată pune în legătură cu un meșter de încredere și care să mă însoțească de la A la Z de la estimarea costurilor până la finalizarea proiectului meu. Mă bazez pe tine să mă găsești Cea mai bună soluție.

Va multumesc anticipat pentru asistenta
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: instalarea panoului solar




de Christophe » 15/05/17, 14:53

Escrocheriile despre care vorbiți au fost puternic legate de subvențiile pe această piață ... (supra-facturare pentru echipamente, luând în considerare subvențiile ...)

Deoarece acestea s-au prăbușit și a scăzut și prețul panourilor „chinezești”, piața sa îmbunătățit în mare măsură :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: instalarea panoului solar




de chatelot16 » 15/05/17, 19:02

gillesdbs a scris: Mă bazez pe tine să mă găsești Cea mai bună soluție.

pentru a găsi Soluția trebuie să spui ce vrei

un client care nu știe ce vrea nu va fi niciodată fericit

Văd doar 2 soluții complet diferite:

1) instalație mare minim 3kw pentru a vinde total către EDF cu contor special, o mulțime de costuri și obligația de a face de o companie veche, de a vinde la o rată subvenționată ... subvenția compensează doar costurile accidentale

2) instalare mică pentru autoconsum: instalăm o putere redusă care compensează doar ceea ce consumăm: dacă consumăm puțin poate fi doar câștig mic, dar instalăm ceea ce dorim fără costuri inutile

3) cea mai proastă soluție falsă: puneți baterii pentru a stoca producția solară a zilei și folosiți-o seara: complet absurd deoarece bateriile sunt prea scumpe și numărul de cicluri de încărcare prea limitat: uzura bateriei costă mai scump decât prețul de energie electrică ... de îndată ce există o baterie într-un sistem, nu are niciun interes să câștigi bani cu energie ... singurul interes al bateriei este atunci când nu este, nu există altă soluție și nu este prețul aia conteaza
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Solar fotovoltaic: electricitate solară"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 177