Ar trebui să încetez să mă încălzesc cu gaz?

Petrol, gaz, cărbune, nucleare (PWR, EPR, fuziune la cald, ITER), centrale termice pe gaz și cărbune, cogenerare, tri-generare. Peakoil, epuizare, economie, tehnologii și strategii geopolitice. Prețuri, poluare, costuri economice și sociale ...
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9841
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2677

Re: Ar trebui să încetez să mă încălzesc cu gaz?




de sicetaitsimple » 19/08/17, 16:00

Did67 a scris:Cred că m-am îmbătat pe prietenul nostru care a făcut bine să se pună la îndoială înainte de a face (spre deosebire de alții ...).


Cred că ar fi fost două să-i umplu paharul dacă ar fi fost gol pentru o vreme!

Putem mormăi sau potoli cât dorim, lucru important atunci când vorbim despre solar este să ne dăm seama că acasă, ziua durează 8 ore în decembrie. Și că soarele este scăzut. În decembrie este adesea tulbure. Deci nu visezi ...
0 x
lilian07
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 15/11/15, 13:36
Locul de amplasare: Folosi
x 56

Re: Ar trebui să încetez să mă încălzesc cu gaz?




de lilian07 » 23/08/17, 08:54

Dacă doriți, îl vom completa la 3.
Acesta este motivul pentru care i se recomandă să-și păstreze încălzirea gazelor și că este mai util și mai simplu să facem fotovoltaice solare pe care le adaug fără baterie.
Inițial să producem și să consumăm electricitate direct cu o sensibilitate mai mică la problema temperaturii și orientării în comparație cu cea termică, iar în caz de supraconsum ne redresăm la producția de apă fierbinte și acolo va trebui să realizăm un producție electrică utilă și producție termică utilă. În timp ce consumul de sine nu are legătură cu o organizație care ne impune reguli împotriva noastră care merg împotriva spiritului regenerabilelor ...
0 x

Reveniți la „Energiile fosile: petrol, gaz, cărbune și electricitate nucleară (fisiune și fuziune)”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 249