Campania sexuală AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Macro » 17/03/23, 17:00

Ahmed a scris:Macro dar elemente exterioare complet străine, cum ar fi îmbrăcăminte, machiaj, tocuri stiletto, coafură,


Îmbrăcăminte: răspândită în poligonul de tragere
Machiaj: finisare pe husa de pernă
Tocuri stiletto: periculoase, poate doare în spatele gambelor sau umerilor...
Coafura in lupta dupa incalziri
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Remundo » 22/03/23, 10:23

L-am pus acolo



este un videoclip despre scăderea natalității în țările occidentale.

Este din unghi societal: sunt menționate feminismul, wokismul, pocăința occidentalilor albi.

Nu am gasit un subiect mai concret (demografie / natalitate).
1 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Obamot » 22/03/23, 21:03

Macro a scris:Nicio femeie din momentul în care se presupune ca femeie nu lasă un bărbat indiferent... Niciuna...
Tssssssss...
Nu ai inteles nimic, asa e "atitudine".
(Apropo, ca și în cazul bărbaților)

Faptul de a te asuma schimbă atitudinea cuiva și devine o reflectare a personalității. Nu este un fapt "lasa-o sa preia conducerea", că nu (e doar un indiciu, o condiție, o condiție prealabilă (nu neapărat aparentă) marea majoritate a femeilor își asumă foarte bine fără părerea unui mic macho, să știi.. .) Cine conduce lumea nu.... ? LoooooooooooooooooooooooL.

Este o condiție dar nu este singura (mai mult este atât de falsă încât multe femei NU vor să se observe prea mult: să aibă pace de exemplu. Cunosc chiar și pe unele care au preferat să renunțe la o carieră... Respect )
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Remundo » 16/04/23, 08:44

iată una care îți va face dinții să se încremenească... :P

2 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de GuyGadeboisTheBack » 16/04/23, 13:51

Remundo a scris:iată una care îți va face dinții să se încremenească... :P

De la cine? Pentru că, personal, sunt MDR!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Obamot » 16/04/23, 16:53

... fără să râzi.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Remundo » 17/03/24, 09:09

Feminismul, ștergerea diferențelor bărbați-femei și ordonanța unei zile triple (loc de muncă, bebeluș, casă) pun femeile în fața unor provocări puțin prea grele pentru a fi acceptate...



Dar Macrounette a găsit ceva care să-i ușureze și să-i readucă în cariera lor cu avortul constituțional.
0 x
Imagine
gfgh64
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 300
Înregistrare: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de gfgh64 » 17/03/24, 09:46

Personal, la fel ca această persoană, mi se pare o nebunie să plătești pe cineva pentru a avea grijă de copiii tăi și înțeleg că oamenii nu au de ales
varianta modernă a „somnului de muncă la metrou” în care ambii membri ai gospodăriei sunt „obligați” să lucreze, pentru a se descurca
în acest scenariu, să ne imaginăm un cuplu, cu deja doi copii, și care află că, din cauza unui DIU în gât, vor fi din nou părinți, pot să înțeleg că mama și tata, în acel moment, să fie fericiți că avortul este constituțional
0 x
A înțelege nu înseamnă a accepta
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Remundo » 17/03/24, 12:11

da desigur, uciderea unui fat pentru ca ii lipsesc 4 centi si trebuie sa iei joburi tertiare pentru locuitorii orasului fara creier in mijlocul asfaltului, e foarte "constitutional"

Dar este mai bine, trebuie să împingem logica mai departe prin autorizarea unei mici sinucideri colective a cuplului prin invocarea dreptului de a nu mai suferi. O idee bună pentru Guvern.
0 x
Imagine
gfgh64
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 300
Înregistrare: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de gfgh64 » 17/03/24, 14:10

Remundo a scris:da desigur, uciderea unui fat pentru ca ii lipsesc 4 centi si trebuie sa iei joburi tertiare pentru locuitorii orasului fara creier in mijlocul asfaltului, este foarte „constitutional”

Dar este mai bine, trebuie să împingem logica mai departe prin autorizarea unei mici sinucideri colective a cuplului prin invocarea dreptului de a nu mai suferi. O idee bună pentru Guvern.


este doar viziunea ta, nu este mai admisibilă decât alta, poți să o exprimi, dar nu să o impuni ca adevăr absolut, eu personal nu mi-aș fi dorit ca partenera mea să avorteze dacă rămânea însărcinată pentru a cincea oară, dar pot nu iau exemplul meu ca referinta, am un stil de viata care insemna ca am avut mereu mult timp sa am grija de ei si nu si-au dorit niciodata nimic.Ma simt mai mult ca o persoana privilegiata decat orice altceva.

e bine ca te simti preocupat de viata unui fat, pe langa ca am citit deja in ce masura, unii sunt plini de compasiune fata de ingerii mici
Cât despre „orașenii fără creier în mijlocul asfaltului”, îmi pare rău pentru ei și au respectul meu, pentru că cu „locuri de muncă terțializate” vor contribui la pensionarea mea.
aceasta trebuie să fie destul de „cons-tipant” de o asemenea rigiditate a minții
0 x
A înțelege nu înseamnă a accepta

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 186