Campania sexuală AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?

dezbateri și companii filosofice.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de Remundo » 17/03/24, 14:32

gfgh64 a scris:
Remundo a scris:da desigur, uciderea unui fat pentru ca ii lipsesc 4 centi si trebuie sa iei joburi tertiare pentru locuitorii orasului fara creier in mijlocul asfaltului, este foarte „constitutional”

Dar este mai bine, trebuie să împingem logica mai departe prin autorizarea unei mici sinucideri colective a cuplului prin invocarea dreptului de a nu mai suferi. O idee bună pentru Guvern.


este doar viziunea ta, nu este mai admisibilă decât alta, o poți exprima,

oh ce amabil esti, imi pot exprima "viziunea"
dar să nu o impună ca adevăr absolut

Nu o prezint ca atare, dar tirada mea dă de gândit.
Personal, nu mi-aș fi dorit ca partenera mea să avorteze dacă ar fi rămas însărcinată pentru a cincea oară, dar nu pot să iau exemplul meu drept referință, am un stil de viață care a însemnat că am avut întotdeauna mult timp de îngrijit. ei și că nu le-a lipsit niciodată nimic.Mă simt mai mult ca o persoană privilegiată decât orice altceva

da pentru ca ai stiut fara indoiala sa te organizezi in consecinta.
e bine ca te simti preocupat de viata unui fat, pe langa ca am citit deja in ce masura, unii sunt plini de compasiune fata de ingerii mici

Dacă te referi la Nahel, un făt nu refuză să se conformeze pentru a n-a oară compromițând viața altora, fără permis în pericol la volanul unei mașini închiriate de la o firmă de închiriere strâmbă.
Cât despre „orașenii fără creier în mijlocul asfaltului”, îmi pare rău pentru ei și au respectul meu, pentru că cu „locuri de muncă terțializate”

tertiaRizat
vor contribui la pensionarea mea
aceasta trebuie să fie destul de „cons-tipant” de o asemenea rigiditate a minții

Nu stiu de ce imi atribui "rigiditatea mintii", dar am impresia ca ideile tale sunt destul de stabile pentru pensionare.

Am oferit o descriere amplă și în mod deliberat provocatoare a ceea ce au devenit francezii urbani. Sunt literalmente deasupra solului și de aceea își pierd picioarele (dar nu este singurul motiv).
0 x
Imagine
gfgh64
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 300
Înregistrare: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Campania sexuala a lui AdopteUnMec! Feminizarea companiei noastre?




de gfgh64 » 17/03/24, 15:44

Remundo a scris:
gfgh64 a scris:
Remundo a scris:da desigur, uciderea unui fat pentru ca ii lipsesc 4 centi si trebuie sa iei joburi tertiare pentru locuitorii orasului fara creier in mijlocul asfaltului, este foarte „constitutional”

Dar este mai bine, trebuie să împingem logica mai departe prin autorizarea unei mici sinucideri colective a cuplului prin invocarea dreptului de a nu mai suferi. O idee bună pentru Guvern.


este doar viziunea ta, nu este mai admisibilă decât alta, o poți exprima,

că ești amabil, îmi pot exprima „viziunea” Nu sunt „prietenos”, e un fapt, te poți exprima liber, nimic de-a face cu mine
dar să nu o impună ca adevăr absolut

Nu o prezint ca atare, dar tirada mea dă de gândit. asta e destul de sigur
Personal, nu mi-aș fi dorit ca partenera mea să avorteze dacă ar fi rămas însărcinată pentru a cincea oară, dar nu pot să iau exemplul meu drept referință, am un stil de viață care a însemnat că am avut întotdeauna mult timp de îngrijit. ei și că nu le-a lipsit niciodată nimic.Mă simt mai mult ca o persoană privilegiată decât orice altceva

da pentru ca ai stiut fara indoiala sa te organizezi in consecinta. evident, dar am reusit sa o fac, in acest sens este un privilegiu, nu toata lumea are posibilitatea
e bine ca te simti preocupat de viata unui fat, pe langa ca am citit deja in ce masura, unii sunt plini de compasiune fata de ingerii mici

Dacă te referi la Nahel, un făt nu refuză să se conformeze pentru a n-a oară compromițând viața altora, fără permis în pericol la volanul unei mașini închiriate de la o firmă de închiriere strâmbă.nu doar el, și nu îi apăr acțiunile, dar printre aceste cazuri, de multe ori din familii numeroase, în care părinții nu mai au control asupra copiilor, m-am gândit că poate ai lua în considerare altfel avortul. : Cheesy:
Cât despre „orașenii fără creier în mijlocul asfaltului”, îmi pare rău pentru ei și au respectul meu, pentru că cu „locuri de muncă terțializate”

tertiaRisé oops mulțumesc
vor contribui la pensionarea mea
aceasta trebuie să fie destul de „cons-tipant” de o asemenea rigiditate a minții

Nu stiu de ce imi atribui "rigiditatea mintii", dar am impresia ca ideile tale sunt destul de stabile pentru pensionare.ideea mea definitivă de pensionare nu este deloc indeformabilă, dar conform principiului în vigoare, cei activi plătesc (chiar dacă nu prea am speranțe)

Am oferit o descriere amplă și în mod deliberat provocatoare a ceea ce au devenit francezii urbani. Sunt literalmente deasupra solului și de aceea își pierd picioarele (dar nu este singurul motiv).
provocarea pentru a duce la reflecție, Remundo-ul pe care îl faci Guytout[/quote]

citez

GuyGadeboisLeRetour a scris:Femeia: O burtă pentru neam, în bucătărie, și închide-i GURA!


dar acum încep să ies foarte departe de subiectul ăsta
2 x
A înțelege nu înseamnă a accepta

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 193