Ulei vegetal reciclat în căile ferate comune diesel ...

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Adrien (ex-nico239) » 15/09/17, 14:54

Macro a scris:prima 156 dată din 1997 a mea este un 1.9 105cv SW faza 1 din 2001 L-am cumpărat în martie 2010 la 248000km 1300 € cu partea din față refăcută, am strâns motorul anul trecut la 340 000km după 90 km realizate cu amestecuri de 000 până la 30% HV și mai ales după ce am omis să o scurg timp de 65 km ... Motor pe care l-am înlocuit cu un 45000 cumpărat la un preț mic la lbc ... Cel pe care ni-l arăți este o fază180 ... în mod normal sunt ceva mai „enumerați” ... Dar hei, este sigur că nu veți avea aceeași liniște sufletească cu HV ca și cu o injecție indirectă Panzer Merco și o pompă în linie. .. chiar dacă motorul este în opinia mea foarte fiabil .... Marele lor defect este legat de complexitate și de optimizarea trenului de rulare ... Aceste mașini parcă ar fi rulat pe șine ... împotriva părților în mișcare ale suspensiilor sunt de o fragilitate și rezistență .... Ca să spun inacceptabil limitat ... Și nu este ușor de schimbat ... Dar mie ... Îmi place bi în italianul meu ... Astăzi ... Sunt foarte des, în mare parte, plecați la concasor pentru un senzor pmh are 000 de bile sau un silenbloc triunghi la 2 € ...

Arata exact la fel ... 500 € : Mrgreen: iar acesta este de lux ... bare de acoperiș din piele ...
https://www.leboncoin.fr/voitures/1181566742.htm?ca=7_s


Ah da, nu este același topo economic ...

Cei 190 cumpărați 1800 € (în garajul unde au murit cei 240) au condus perfect, au acum 480 km pe contorometru (blocat de ani de zile, da, există și defecțiuni pe mercos) și conduce ... perfect. Mai sus am făcut ... uh nimic, așa cum am spus în altă parte, nu știu unde: lubrifiere și blocare silențioasă

Mâine 5 ore de drum cu programul pentru a merge la Bol d’Or cu: nici măcar frică (ouch așa ne dărâmăm Imagine

Ei bine, nu visez că într-o zi ceva se va sparge ca pe 240, dar hei ... cât mai târziu

Ah, ar fi trebuit să fotografiez colecția Alfa de la fostul meu proprietar ... ai fi fost fericit ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Macro » 15/09/17, 15:39

Cei 300 ai colegului meu tocmai au ars după ce au trecut de un întârziat ... Este inevitabil ... Dar nu sunt un fanatic al unei astfel de mărci ... În materie de automobile sunt mai degrabă un hiena ... Un fel de scutură oportunist căruia îi place să meargă cu o mașină evitată de masa plătită în general poate fi scump pentru o plăcere corectă ... Deoarece fenomenele de modă înseamnă că o mașină atât de corectă va fi evitată atunci când este „Sunt răbdător ... Dar 1900 € într-un 190 din secolul trecut ... În ziua în care aș pune această sumă acolo ... Va trebui să fie mult mai cald decât astăzi ... chiar dacă poate dura 10 ani ... Odată cu tratamentele pe care le-am făcut (remorcile se lovesc ca un idiot) ... La mine se răcește foarte repede o mașină ... și se termină în orice caz .. .Un rest ... 156 meu tocmai și-a câștigat susanul de doi ani ... are o medie de 1500 km / lună .... Nu-l voi întreba mai mult ... După ce voi vedea dacă ga min are o slujbă și el cumpără altceva. Pot să-i iau vechiul golf2, hârtiile sunt încă pe numele meu, o va salva ... Deoarece eu am plătit și am schimbat noul motor care îmi va da o rentabilitate a investiției mele ... : Mrgreen:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Adrien (ex-nico239) » 15/09/17, 16:13

Aceeași abordare, 190 a lovit întreaga mișcare a remorcii în fund și înainte ca Spania, Italia și Alpe d'Huez de ani și caravană grea în spate ...

Dacă găsiți modelul perlă / rară, mă interesează.

Deocamdată, Pape 4x4 reînnoiește prima generație, îmi amintește de 1L 4 speed 3 volts : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Flytox » 15/09/17, 23:08

Ei bine, schimbările 8)
Un lucru, când pantonizam R19-ul meu, am folosit furtunuri ca acesta pentru o vreme și s-au deteriorat la viteză mare. Au început să facă pliuri ca săgeata de pe fotografie, apoi au devenit foarte rigid când la rece (limită fragilă) pentru a face apoi probleme de etanșare, a fost necesar să strângeți serflexul foarte regulat pe bucata de plastic care a sfârșit să ajungă. ca un sălbatic .... Pe scurt, acest material nu suportă mult timp până la căldură.

afl.jpg
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Macro » 16/09/17, 09:55

În cazul meu, țevile sunt „ciupite” de fundul termoformat al portbagajului ... Da, într-adevăr, tind să se întărească și să devină fragile ... Dar în acest caz ... Instalarea este planificată să dureze cel puțin doi ani. mai mult ... L-am folosit pe alte mașini chiar și în rețeaua LDR și nu am avut niciun eșec de a deplânge ... Vom vedea ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Macro » 30/09/17, 11:27

7500 km parcurși de la punerea în funcțiune a instalației ... 120 litri de motorină au consumat ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Macro » 22/01/20, 22:44

Mai conduce .... 390km .... : Cheesy:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Christophe » 23/01/20, 00:37

Uimitor pe un hdi ... 390000 km din care cât ulei?

Apropo, cât de mult atingeți în prezent L?

Ne puteți spune mai multe despre modificarea mapării?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Macro » 23/01/20, 06:51

40km în 000% bi-tanc
Ulei vegetal prăjit reciclat: prețul ... Colectați filtrul ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6458
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ulei vegetal reciclat pe calea comună diesel ...




de Macro » 23/01/20, 09:11

În ceea ce privește reprog ...

Creștere destul de semnificativă înainte de injecția prealabilă
Creștere înaintea injecției principale (ușor)
Creșterea comună a presiunii pe șină
Sporirea creșterii presiunii cu ajutorul unui dispozitiv de supapă a acului pe porțiunea turbo cu geometrie fixă ​​(1.4 bar max în loc de 1.1)
Corecția hărții de limitare a presiunii de impuls (bine, da, altfel a limitat cantitățile injectate atunci când a văzut o presiune prea mare)
Creșterea așa-numitei curbe de cuplu (cantitatea injectată în fct de rpm)
Eliminarea comenzii EGR (blocarea mecanică în plus)
Modificarea curbei „pedalei”

Și alte două sau trei cote și capete ...
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 154