Defecțiune la aprinderea cazanului ULMA 2000

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79292
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Defecțiune la aprinderea cazanului ULMA 2000




de Christophe » 15/01/18, 14:51

Paz a scris: Vă las în imagini părțile motorului șurubului.
Pinionul de deasupra celui din plastic a rupt:


Nu putem vedea deloc fotografiile, pune-le pe forums folosind funcția „Atașamente”... apoi voi edita mesajul tău...
0 x
Soare
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 12/11/17, 22:44
x 2

Re: Defecțiune la aprinderea cazanului ULMA 2000




de Soare » 16/01/18, 07:28

IMG_20180110_130152.jpg

IMG_20180109_173249.jpg
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79292
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Defecțiune la aprinderea cazanului ULMA 2000




de Christophe » 16/01/18, 15:28

Ok, e mai bine dar sunt doar 2 fotografii din 3?

Pune fotografiile pe server forum cu functia "Atasamente" din partea de jos a ferestrei de editare pentru urmatoarele va rog.

Tocmai le-am transferat pentru tine pentru astea. 8)
0 x
Molosser
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 30/10/18, 11:38

Re: Defecțiune la aprinderea cazanului ULMA 2000




de Molosser » 30/10/18, 11:44

Paz a scris:Bună Beud,
Vă mulțumim pentru mesajul dvs., detectarea foto-elec este variabilă atunci când funcționează Am văzut-o de la 17 la 50 sau chiar 100.
Oprit neapărat 0
Voilă, dacă asta te poate ajuta să ai o zi bună
Soare

Buna ziua, unde as putea gasi un reseller de 2 piese de schimb ulma pentru ca acesta din Grenoble nu imi mai raspunde Am probleme cu mine in acest moment. Multumesc pentru raspuns cordial Didier
0 x
dudu39
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 17/12/17, 17:21
x 2

Re: Defecțiune la aprinderea cazanului ULMA 2000




de dudu39 » 18/12/18, 11:32

Bonjour à tous
Am avut problema vezi piesa rezistenta de aprindere in arzator inca functioneaza, schimb-o de trei ori in cinci ani pret 162€
Există încă o mulțime de probleme cu sondele la acest cazan cu arzător TCA 2000.
Compresor defect după doi ani de garanție
Trei sonde de arzător în cinci ani preț de 279 EUR
Două sonde de fum în cinci ani prețul de 199,20 EUR
O sondă încălzește corpul cazanului o dată la cinci ani 78
O celulă fotoelectrică 48 €
Sondele defecte nici măcar nu sunt acoperite de garanție după șase luni de utilizare, în ciuda mai multor mementouri adresate producătorului
Este normal și salut prețul sondei
Trei sigilii camere cu adevărat fragile 13,20 EUR fiecare, începând cu decembrie 2016
Opritor de peleți din fier obișnuit și nu din oțel inoxidabil 38 €
Pana in prezent camera de ardere este grav deformata, cred ca peretele camerei nu este gros si nu este din otel inoxidabil.Această firmă de producție refuză să mi-l înlocuiască gratuit în ciuda mai multor mementouri.Prețul este de 408€ cu taxe incluse.
Conform comentariilor de pe internet, nu doar eu am aceste probleme, dar arzatorul arde foarte bine orice marca de peleti cenusa foarte fina fara clincher
Nu mai pun bani în acest arzător
calculați costul de întreținere al acestui arzător
Am de gând să fac ca prietenul care a cumpărat un arzător rotativ cu o cameră din oțel inoxidabil foarte gros pentru aproximativ 1500 €, acesta este încă un buget bun, dar fără probleme peste doi ani, iată comentariile mele
bonne Journée
1 x
Soare
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 12/11/17, 22:44
x 2

Re: Defecțiune la aprinderea cazanului ULMA 2000




de Soare » 13/12/19, 01:24

dudu39 a scris:Bonjour à tous
Am avut problema vezi piesa rezistenta de aprindere in arzator inca functioneaza, schimb-o de trei ori in cinci ani pret 162€
Există încă o mulțime de probleme cu sondele la acest cazan cu arzător TCA 2000.
Compresor defect după doi ani de garanție
Trei sonde de arzător în cinci ani preț de 279 EUR
Două sonde de fum în cinci ani prețul de 199,20 EUR
O sondă încălzește corpul cazanului o dată la cinci ani 78
O celulă fotoelectrică 48 €
Sondele defecte nici măcar nu sunt acoperite de garanție după șase luni de utilizare, în ciuda mai multor mementouri adresate producătorului
Este normal și salut prețul sondei
Trei sigilii camere cu adevărat fragile 13,20 EUR fiecare, începând cu decembrie 2016
Opritor de peleți din fier obișnuit și nu din oțel inoxidabil 38 €
Pana in prezent camera de ardere este grav deformata, cred ca peretele camerei nu este gros si nu este din otel inoxidabil.Această firmă de producție refuză să mi-l înlocuiască gratuit în ciuda mai multor mementouri.Prețul este de 408€ cu taxe incluse.
Conform comentariilor de pe internet, nu doar eu am aceste probleme, dar arzatorul arde foarte bine orice marca de peleti cenusa foarte fina fara clincher
Nu mai pun bani în acest arzător
calculați costul de întreținere al acestui arzător
Am de gând să fac ca prietenul care a cumpărat un arzător rotativ cu o cameră din oțel inoxidabil foarte gros pentru aproximativ 1500 €, acesta este încă un buget bun, dar fără probleme peste doi ani, iată comentariile mele
bonne Journée



Buna ziua, intr-adevar o gramada de probleme cu sonda pe acest arzator cu ce arzator sa il inlocuiesc in timp ce se pastreaza corpul de incalzire?
Va multumim pentru pareri
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 259