Resetați soba cu paleți Palazzetti: Codul serviciului clienți pentru a șterge întreținerea 2000h

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Resetarea sobei pe peleți Palazzetti: codul serviciului post-vânzare pentru a șterge întreținerea 2000h




de GuyGadebois » 02/07/20, 17:09

0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
jean.caissepas
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 01/12/09, 00:20
Locul de amplasare: R.alpes
x 423

Re: Resetarea sobei pe peleți Palazzetti: codul serviciului post-vânzare pentru a șterge întreținerea 2000h




de jean.caissepas » 03/07/20, 09:52

herwyn a scris:buna ziua am cumparat un foc de peleti Palazetti la sfarsitul lui octombrie 2019 la 7000e a fost solicitat pentru intretinere 4 luni mai tarziu mi s-a spus ca va trebui sa platesc 165e daca calculez corect va fi de 3 ori aceasta suma pentru 18 luni stai linistit ca o cere la fiecare 2000 de ore pe broșură, se notează totuși o dată pe an obligatoriu ce pot face


bonjour,

Am si eu unul. este totusi necesar sa se efectueze o curatenie completa in fiecare an pentru buna functionare a acesteia (prafuieste intreaga soba, curata conductele de reciclare gaze cu o perie speciala achizitionata de la Palazetti etc.).
Ar trebui să încercați să găsiți manualul de întreținere corespunzător sobei dvs.

IMPORTANT: Nu deconectați electric aragazul toată vara, altfel bateria internă cu litiu va prelua pentru a menține configurația și se va epuiza în timpul verii. Am primit un mesaj de eroare in toamna si a trebuit sa demontez partea laterala a aragazului pentru a accesa cartela electronica si a schimba bateria.

În rest, foarte mulțumit de soba mea impermeabilă care consumă doar 200 de euro peleți pe an...
0 x
Obiceiurile trecutului trebuie să se schimbe,
pentru că viitorul nu trebuie să moară.

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 509