Un generator ciclonic de supracitație H2O / CO2

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de Sylvester spiritus » 28/07/18, 23:08

Christophe a scris:Uh, a trecut ceva timp, de când aici am crescut iepurele: sciences-et-technologies / kervran-et-les-transmutations-d-elements-animales-t4728.html

Nici măcar frică! : Cheesy:


Reformulez:
"Nu am vrut să vorbesc despre rolul cavitației în transmutațiile biologice și despre legătura cu activitatea Nanospire Inc; este destul de greu să înțelegi fără a fi nevoie să adaugi mai multe."

Și pentru Kervran:
Nu este singurul care a observat anomalii ... și nu numai la găină, pe măsură ce reîntoarce link-ul citat.
Mai mult, majoritatea oamenilor care l-au lovit pe el nici măcar nu s-au deranjat să-i citească opera și posibila asamblare între atomi ...

Regret sincer : Hopa:
1 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de moinsdewatt » 29/07/18, 01:24

Oh, nu, Kervran, nu vom începe de la capăt cu această prostie.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de Sylvester spiritus » 31/07/18, 14:39

a scris:Oh, nu, Kervran, nu vom începe de la capăt cu această prostie.


Accesați direct secțiunea „cercetări recente” din 1993 în linkul pe care l-am trimis deja, vă voi mesteca slujba:
https://fr.wikibooks.org/wiki/Une_histo ... 3%A9centes

Un alt lucru: încearcă să te certi atunci când îți echilibrezi afirmațiile peremptorii ... va fi deja mai puțin sterilă : Evil: .

A-
0 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de moinsdewatt » 31/07/18, 19:36

Sylvestre spiritus a scris:
a scris:Oh, nu, Kervran, nu vom începe de la capăt cu această prostie.


Accesați direct secțiunea „cercetări recente” din 1993 în linkul pe care l-am trimis deja, vă voi mesteca slujba:
https://fr.wikibooks.org/wiki/Une_histo ... 3%A9centes



Încărcat cu tâmpenii.

De exemplu fuziunea la rece. Martin Fleischmann și Stanley Pons au descoperit posibilitatea de a se face de râs.

Confirmarea modificării masei în vid. Pouf puf. Nu, masa nu se schimbă.

anti savant.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de Sylvester spiritus » 31/07/18, 22:02

Lăsați oamenii să judece singuri:

Pe revers, fuziunea cavitației și conferințele internaționale, organizate în special de pragmatici ruși în fiecare an:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Fusion_froide

Întrebați-vă mai degrabă ce lup hrăniți reacționând în acest fel ...
http://sechangersoi.be/5Contes/Nourrirleloup.htm

Alo
0 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de moinsdewatt » 01/08/18, 21:23

Sylvestre spiritus a scris:Lăsați oamenii să judece singuri:

Pe revers, fuziunea cavitației și conferințele internaționale, organizate în special de pragmatici ruși în fiecare an:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Fusion_froide


Ah, da ?

Există, de asemenea, conferințe internaționale despre bărbați verzi. .......

Conferințe din 1990 despre fuziune rece. Da, nimic nu a ieșit vreodată ca o mașină industrială care să producă astfel de energie. Imagine

și, după cum concluzionează în mod adecvat articolul Wikipedia, despre care abond vehement:

Rapoartele rezultatelor pozitive ale fuziunii la rece în afara publicațiilor științifice evaluate de colegi sunt controversate și discutabile. Cu toate acestea, opărit de controversa din 1989, majoritatea revistelor, inclusiv Nature, consideră că fuziunea rece nu aparține domeniului științific și refuză orice publicație despre acesta72,73,74. Editorialul Nature publicat în ianuarie 1990 de John Maddox, care marchează o etapă importantă în istoria controversei, consideră că fuziunea rece este un caz închis, deoarece toate experiențele grave s-au dovedit a fi negative.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de Sylvester spiritus » 01/08/18, 22:21

Ești într-adevăr jalnic, săracul meu mai puțin watt
Puneți întregul link. Vă rog, ... și vom vedea ce va ieși. : Evil:
0 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16170
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5261

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de Remundo » 02/08/18, 00:52

înapoi la subiect, vă rog
0 x
Imagine
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13713
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1524
A lua legatura cu:

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de izentrop » 02/08/18, 08:34

bonjour,
De asemenea, cred că există o explicație științifică pentru toate aceste afirmații, motivele pentru care este posibil să nu fi fost cunoscute la momentul respectiv, cu condiția să se fi făcut cercetări serioase. Dintr-o dată, toate aceste teorii absurde se destramă.

De exemplu: Secretele cojii de ou
După reproducere, cele două straturi exterioare sunt mai concentrate în osteopontină decât stratul interior. Această bogăție creează o soliditate mare, nanostructura calcarului fiind mai densă.

În ultimele zile înainte de eclozare, calcarul din straturile interioare și medii se dizolvă parțial pentru a furniza calciul necesar solidificării scheletului tânărului pui. Oul devine apoi mai puțin solid, în timp ce oasele puiului gata să se nască sunt întărite. Micul galinaceu își poate străpunge ușor coaja.
Transmutația biologică are secretele sale care pot fi explicate cu ușurință fără teorii neclare. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Un generator de supercavitație ciclonică H2O / CO2




de Sylvester spiritus » 02/08/18, 11:07

„Nu există mai orbi decât cel care nu vrea să vadă ...”

Ceea ce vorbiți nu are nicio legătură cu transmutațiile biologice și ar trebui să nu mai vedem găina și oul sau oul și găina; există destule alte anomalii observate la ființele vii:
https://fr.wikibooks.org/wiki/Une_histo ... C3%A9poque

În ceea ce privește fuziunea rece, este cu siguranță LA Descoperirea timpului nostru:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Fusion_froide
La fel ca orice descoperire majoră, este batjocorit și puternic criticat de dinozaurii cufundați în mândrie și suficiență care se agață de
la ceea ce au fost învățați.
Nu, nu vizez pe nimeni în special ... sunt câteva la fiecare colț de stradă !!!
0 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 272