Și dacă BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Obamot » 05/05/21, 14:29

Îl tachinez eh, în același timp îi înțeleg discursul, dar uneori este mărit să-i faci pe oameni să reacționeze sau să nu fie întotdeauna adaptați la situația actuală de finețe a problemelor biochimiei organice.
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Moindreffor » 05/05/21, 15:46

Janic a scris:
Ați dat sfaturi de sănătate, despre cunoștințe în agrobiologie, ați aflat unde? şcoală? universitate? cărți? prietene?
Ai vrea să știi asta! Dar acesta este secretul care nu trebuie dezvăluit ignoranților!

este secretul oricărui punct de șarlatan, doar cei care au ceva de ascuns sunt secrete
mi-ai spus destul ca să merg dincolo de simplele convingeri despre tine, așa că acum te clasific cu siguranță în caseta șarlatanului, gata să faci orice pentru a denigra medicina și știința pentru a stabili în schimb credințe sectare și că prin urmare ești un personaj periculos

odată cu criza sănătății, astăzi încercăm să dezamorsăm conspiratorii și anti-vaccinul, inacțiunea de moderare asupra comentariilor făcute ar putea sugera o anumită mulțumire ... ceea ce este o rușine, având în vedere calitatea restului
1 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Moindreffor » 05/05/21, 15:53

Obamot a scris:Îl tachinez eh, în același timp îi înțeleg discursul, dar uneori este mărit să-i faci pe oameni să reacționeze sau să nu fie întotdeauna adaptați la situația actuală de finețe a problemelor biochimiei organice.

Știu că nu suntem de acord 100%, dar punctele noastre de vedere sunt convergente, nu aveți experiența mea, să aveți o distanță la fel de rece ca a mea în anumite zone, aveți încă iluzii că m-am pierdut
Deci sunt în posibil sau nu și tu ești încă în asta ar putea fi că ...
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Macro » 05/05/21, 16:42

Moindreffor a scris:este secretul oricărui punct de șarlatan, doar cei care au ceva de ascuns sunt secrete
mi-ai spus destul ca să merg dincolo de simplele convingeri despre tine, așa că acum te clasific cu siguranță în caseta șarlatanului, gata să faci orice pentru a denigra medicina și știința pentru a stabili în schimb credințe sectare și că prin urmare ești un personaj periculos


Și acolo ... Vorbim bine despre agricultură .... Într-o altă postare acum câteva zile ... Ajunsese la eugenie .... Postare pe care a avut timp să o editeze pentru a „îndulci” ... Și o câteva zile mai târziu .... o altă propoziție demnă de un dictator .... Din care a scăpat cu o piruetă din cel mai întunecat tip de politician ....

Într-adevăr, și după părerea mea ... Un personaj periculos ... Să sperăm că cei care sunt probabil sub controlul său nu sunt victimele abuzurilor comise în mod convențional de acest gen de personaje .... Deja a avut 3 ani se spune că este mai în vârstă decât tatăl meu care avea 73 de ani ... Deci trebuie să fie în anii 80 ... Ar trebui să fie deja mai puțin curajos față de atacurile asupra adepților săi ...
2 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Moindreffor » 05/05/21, 16:57

Macro a scris:Într-adevăr, și după părerea mea ... Un personaj periculos ... Să sperăm că cei care sunt probabil sub controlul său nu sunt victimele abuzurilor comise în mod convențional de acest gen de personaje .... Deja a avut 3 ani se spune că este mai în vârstă decât tatăl meu care avea 73 de ani ... Deci trebuie să fie în anii 80 ... Ar trebui să fie deja mai puțin curajos față de atacurile asupra adepților săi ...

da, poate mai mult forța fizică de a intimida un adept care ar ajunge să se gândească ... : Mrgreen: dar suficient cât să tastați pe o tastatură, ceea ce poate face mult mai mult rău, când vedem că unii, prin tăcerea lor, l-au lăsat să-și vărsă teoriile și câți alții, din complăcere sau chiar fără convergență, rezonează cu aceste cuvinte.
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14935
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4348

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de GuyGadeboisTheBack » 05/05/21, 17:00

Moindreffor a scris:când vedem că unii prin tăcerea lor o părăsescnt vărsați teoriile sale și câte altele din mulțumires chiar par convergență, faceți resonnance to sDespre ...

În orice caz, nu pentru mine putem da vina pe asta ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Macro » 05/05/21, 17:49

Credeți că ar urma ca adepții să vadă adepți infiltrați în economie?
În orice caz ... În ultimele săptămâni am observat câteva ... comentarii îngrijorătoare ... Eugenia, comentariile misogine cu o tendință aproape pedofilă, evită izolarea copiilor într-un mediu închis controlat de oricine consideră că este de cuviință. ... Nu destul de frumos toate astea ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14935
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4348

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de GuyGadeboisTheBack » 05/05/21, 17:52

Macro a scris:Remarci misogine cu o tendință aproape pedofilă ...

Cum este posibil acest tip de asociere?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Macro » 05/05/21, 18:03

GuyGadeboisLeRetour a scris:
Macro a scris:Remarci misogine cu o tendință aproape pedofilă ...

Cum este posibil acest tip de asociere?


...
prevenirea-poluării sănătății / cine-a fost vaccinat-t16778-240.html # p444778
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Janic » 05/05/21, 18:23

reflectare mai mică
Ați dat sfaturi de sănătate, despre cunoștințe în agrobiologie, ați aflat unde? şcoală? universitate? cărți? prietene?
janic a scris: Ați vrea să știți! Dar este secretul de a nu dezvălui ignards.!
este secretul oricărui punct de șarlatan, doar cei care au ceva de ascuns sunt secrete
ești cu adevărat clona ABC, încă unul dintre poreclele sale. În franceză bună : Arrowu: nu este dezvăluit către ignoranți, tu, ceilalți nu cer mai bine
Când vrei să știi, trebuie să plătești ... personal!
mi-ai spus destul ca să merg dincolo de simplele credințe despre tine, așa că acum te clasez cu siguranță în cutia de șarlatanii
Incă o dată nunuche care nici nu știe sensul cuvintelor, ești ca celălalt glumeț, tot ceea ce nu ești tu este un șarlatan. pe de altă parte, ai devenit un tip amuzant și micșorat
gata să faci orice pentru a denigra medicina și știința pentru a stabili în schimb credințe sectare și că, prin urmare, ești un personaj, periculos
Ouarf, ouarf, știința ești tu cea care decide? După șarlatan sectar și evident conspirativ și anti-vaccin, jocul obișnuit grozav. Ce cultură, ce imaginație, ce vanitate, ce mândrie, de altul eu știu totul!
Dacă ai fi mai puțin prost, ai fi observat că eu SUNT PENTRU medicină, hipocratic, cel pe care îl împrumută medicii jurământul de a nu face rău. Dar condiționați de BP, unii au uitat acest jurământ.
odată cu criza sănătății, astăzi încercăm să dezamorsăm conspiratorii și anti-vaccinul, inacțiunea de moderare asupra comentariilor făcute ar putea sugera o anumită mulțumire ... ceea ce este o rușine, având în vedere calitatea restului
și săriți o lovitură de perie în direcția părului! Ipocrit!
Drept dovadă, în ciuda acestui fapt, sunteți încă acolo pentru a vorbi în gol. Sigur că moderarea este ... plăcută și răbdătoare cu grupul tău de oameni amuzanți. Deci, aici ești descoperit, dezgolit!
da, poate mai mult forța fizică de a intimida un adept care ar ajunge să se gândească ...
Având în vedere dificultățile dvs. de a gândi singur, ați face deci un discipol bun! La naiba ești deja de la BP! Și se plătește bine? Cum?
dar suficient cât să tastați pe o tastatură, ceea ce poate face mult mai multe daune,
ca dovadă a tot ceea ce tastați ca aiurea ... Devin politicos! :D
când vedem că unii, prin tăcerea lor, l-au lăsat să-și revărseze teoriile,
și practic, uiți. Tăcerea lor față de tine este într-adevăr de neînțeles, având în vedere toate teoriile tale noroioase. Ai de gând să îi cauți și la zeteticieni? :strigăt:
și câți alții, din satisfacție sau chiar fără convergență, rezonează cu aceste cuvinte.
Macar, ei gândesc dincolo de vârful nasului. Deci, asta schimbă puțin oile de panurge care își lasă pantalonii în fața bisericii atotputernice de mare conformism și, prin urmare, BP. Amin atunci!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 480