Și dacă BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Moindreffor » 05/05/21, 20:37

Obamot a scris:
Moindreffor a scris:Am auzit povestea tinerei fete vindecate de cancer printr-o schimbare a nutriției din gura nutriționistului care i-a prescris-o,
Acest lucru nu este suficient și așteptarea până când aveți cancer pentru a vă corecta aportul este adesea prea târziu, deoarece pentru a reîncărca toate metabolismele pentru a umple deficiențele ceasului funcționează împotriva dvs., s-ar putea să fi existat daune ireversibile. se declară și pe care nu va mai fi posibil să o reconstituie după aceea.
Din păcate.

Ca și în insulele langerhans pentru diabet. Odată distruse sau epuizate, puteți reduce consumul de zahăr ...

Ca și în cazul vaselor de sânge deteriorate ... (motiv pentru furia lui Macro)

nu acolo nu mi-ai înțeles referința, la mai mult de 20 de ani distanță am auzit aceeași poveste, cu aceleași detalii, aceleași argumente, aceleași explicații, ca și cum doi oameni ar recita aceeași mantră, iar cei doi au susținut acest leac , medicul și Janic, pentru două tinere diferite, una dintre pacientele sale, cealaltă fiica unei cunoștințe și, de fiecare dată, medicina clasică nu i-a dat noroc acestei fetițe și acolo, nimic, nu mai există cancer .. .

ca un text, învățat într-o carte bună la care să mă gândesc, sincer când Janic mi-a spus-o aici, m-a speriat că un tip ca acesta se poate exprima liber pe o astfel de forum, și de atunci încerc să-i denunț discursul, așa este, de neconceput pentru mine că cineva poate accepta asta
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Obamot » 05/05/21, 20:41

Pot repeta textual ceea ce tocmai am spus.

Moindreffor a scris:
Obamot a scris:
Moindreffor a scris:am fi în prezența unui răspuns timpuriu?
La fel ca reproșul lui Janic pentru ortografia sa, cel care comite relativ puține greșeli, după ce a scris asta anterior : Arrowd: acesta este un comportament urât.

cu excepția faptului că nu ezită să o facă, așa că seamănă puțin cu jocul sprinklerului udat, o revenire corectă a baghetei
apoi tehnica lui perpetuă de a scoate o parte dintr-o propoziție din contextul ei pentru a o cita și a încerca să te facă să spui altceva sau să te lași ca ceea ce nu ești, cum găsești asta?

când vedem tot ceea ce acest personaj poate dezvolta și susține ca teze periculoase, susține-l în ortografia sa, mi se pare atât de deplasat încât vin să-mi pun întrebarea de mai sus

pentru mine este ca și cum aș spune că prefer să nu iau parte, dar Mein Kampf nu a fost scris atât de prost ...

Cu excepția cuiva care ignoră o mulțime de lucruri și care l-ar determina să creadă că are dreptate.

Din fericire există erori și cei care le practică, fără să știe, își denunță inconsecvențele și incompetența și, sincer, pentru a vedea pe cei care se feresc de dezbateri și argumente, sunt mulți care ar face mai bine să o închidă. Având în vedere micul reproș pe care ar trebui să-l fac, și înțelegând că se confruntă cu multă rea-credință, nu Janic ar fi aruncat piatra. Și, în plus, cei care nu știu nimic despre domeniile în care excelează ar face bine să aibă puțin mai multă smerenie (ceva ce nu li se poate cere, ignoranța este un sfătuitor rău ...)
Dernière édition alin Obamot 05 / 05 / 21, 20: 46, editate 1 ori.
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Moindreffor » 05/05/21, 20:46

Obamot a scris: Nu aș arunca cu piatra asupra lui Janic. Și, în plus, cei care nu știu nimic despre domeniile în care excelează ar face bine să aibă puțin mai multă smerenie (ceva ce nu li se poate cere, ignoranța este un sfătuitor rău ...)

în ce domeniu are abilități reale? în ce domenii excelează? în afară de manipulare și dezinformare?
Am avut o îndoială, de aceea mi-am lăsat întrebarea deschisă, dar acum cred că nu mai este
Dernière édition alin Moindreffor 05 / 05 / 21, 20: 53, editate 1 ori.
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Obamot » 05/05/21, 20:49

Ce întrebare exactă și precisă? Există pagini ... (Și la care nu am putut răspunde, de altfel, nefiind în locul lui)
0 x
Moindreffor
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5830
Înregistrare: 27/05/17, 22:20
Locul de amplasare: granița dintre nord și Aisne
x 957

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Moindreffor » 05/05/21, 20:55

Moindreffor a scris:
Obamot a scris:
Macro a scris:Credeți că ar urma ca adepții să vadă adepți infiltrați în economie?
Întrucât puneți întrebarea, cu tot ce v-ați trimis ca substanțe dependente (rămâneți la spitalul în care v-ați vărsat cu tot sufletul) acest lucru provoacă în general îmbătrânirea prematură bine cunoscută tuturor specialiștilor, deci ar putea fi foarte bine că este opusul, că tu ești cel care devii răsfățat înainte de vârstă și, uneori, având în vedere lipsa aproape totală de umanitate și empatie (este suficient să vezi greutatea infernală și aspră a remarcilor tale de aici înainte și ceea ce cu greu se poate numi umor) ar trebui să știi că se agravează odată cu vârsta. Dacă adăugăm asta la lipsa de respect pe care o aveți față de un bătrân. Cred că, în comparație, nu numai că ceea ce spune el are sens, este informativ și destul de plăcut, dar că tot ce scrieți de ceva timp acum merge direct la coșul de gunoi.
Nu ați fost așa înainte sau a trecut neobservat?

am fi în prezența unui răspuns timpuriu?

acesta este ultimul, te privește, așa că da poți răspunde
0 x
„Cei cu cele mai mari urechi nu sunt cei care aud cel mai bine”
(de la mine)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Janic » 05/05/21, 20:59

Moindreffor »05, 05:21
nu acolo nu ai înțeles referința mea la mai mult de 20 de ani distanță. Am auzit aceeași poveste, cu aceleași detalii, aceleași argumente, aceleași explicații, ca și cum doi oameni ar recita aceeași mantră, iar cei doi au susținut această vindecare doctorul și Janic.

De asemenea, nici mai mult, prost decât de obicei. Evitați să vă prefaceți că știți ceea ce nu știți, ca și celălalt idiot!
Veți auzi aceleași povești, aceleași argumente, aceleași detalii în medicina convențională, făcute și de alți medici, dar atunci nu vă deranjează să le auziți mantrele!
ca un text, învățat într-o carte bună la care să mă gândesc, sincer când Janic mi-a spus-o chiar aici, m-a speriat că un tip ca acesta se poate exprima liber pe astfel de forum, și de atunci încerc să-i denunț discursul, așa este, de neconceput pentru mine că cineva poate accepta asta.
este foarte simplu demonstrează și demonstrează că medicina TA se descurcă mai bine
Pe de o parte, nu vă spun, citez o mărturie că sunteți liber să credeți sau nu. Vrei produse chimice, este și dreptul tău, dar lumea nu se oprește la buricul tău. Când vine vorba de cancer, vă reamintesc că 157.000 de eșecuri ale cancerului, în fiecare an, sunt mult mai grave decât o posibilă moarte cu un naturist care colectează pe cei lăsați în urmă de medicamentul dumneavoastră chimic. ȘI acolo nu poți contesta toate aceste eșecuri, toate aceste eșecuri! : Hopa:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16129
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Remundo » 05/05/21, 21:23

Janic a scris:Macro »05/05/21, 17:49
Credeți că ar urma ca adepții să vadă adepți infiltrați în economie?
Tu de exemplu?
În orice caz ... În ultimele săptămâni am observat câteva ... comentarii îngrijorătoare despre el ... Eugenie, comentarii misogine la tendință aproape pedofilă, : Arrowd: scapă de izolarea copiilor într-un mediu închis controlat de oricine consideră că este potrivit ... Nu destul de frumos toate astea ...
Pentru observațiile tulburătoare ale unui macho care bea și merge la un bordel, cu copii slab crescuți, care fumează și bea, etc ... și care nu înțelege nimic despre ceea ce citește, pentru că sissy nu-i place să fie în contradicție .
nu destul de toate astea!
Misogin, da, din moment ce pentru vioque, toate aceste fete sunt aproape „micuțe”.
exagerarea voluntară a unui idiot congenital!
pedofil, nu. : Arrowu:
Mai degrabă o ignoranță totală a ceea ce sunt fetele de astăzi (La fel de „neputincioase” în ceea ce privește relația cu sexul opus ca acum 50 de ani)
gândire idiotă ca restul. Ar trebui să evitați masturbarea solitară, aceasta merge la creierul dvs. (dacă aveți o adâncitură, un tencuială nu este suficient pentru a o înlocui.)
și un fel de judecată morală împuțită. Dar suntem obișnuiți cu asta.
pentru un adept de bordeluri (probabil cu fetițe, nu-i așa?) sigur că judecata ta cu privire la ceea ce este moral sau nu, nu se află în sistemul tău de valori ... îmi pare rău pentru lipsa ta de valori.
Vrei să continui acest joc stupid de acuzații inventate? :şoc: : Evil:

te rog, calmeaza-te !!!

cuvinte indigente și jignitoare.
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Obamot » 05/05/21, 21:26

[EDIT] E umflat! Nu Janic ar trebui mustrat ... eh. Începe din nou. :| : Roll:

Moindreffor a scris:
Moindreffor a scris:
Obamot a scris:Întrucât puneți întrebarea, cu tot ce v-ați trimis ca substanțe dependente (rămâneți la spitalul în care v-ați vărsat cu tot sufletul), acest lucru provoacă în general o îmbătrânire prematură bine cunoscută tuturor specialiștilor, deci ar putea fi foarte bine că este invers, că tu ești cel care devine răsfățat înainte de vârstă, [...]

am fi în prezența unui răspuns timpuriu?

acesta este ultimul, te privește, așa că da poți răspunde
Nu mă îngrijorează și în nimic, se pare că nu-l cunosc deloc pe Janic, nici pe Eva, nici pe Adam, nu știu unde se află, evident că nu avem aceeași pregătire, nici aceleași asociații și că, în consecință, nimic nu ne conectează, cu excepția unui singur lucru, deși suntem atât de diferiți, avem puncte de convergență pe un număr bun de puncte (ca să nu spunem esențialul), cu excepția homeopatiei, despre care sunt foarte ignorant - și pe baza acestui fapt, nu sunt un „Adept” al naturii până acum - dar ideea este că, cu o pregătire diferită, spune multe lucruri pe care eu nu le pot aproba decât și pe care le pot explica chiar: ceea ce nu este cazul cu mulți dintre adversarii săi care fug literalmente de întrebările sale și știu ceva despre asta, de când i-am așezat de perete de mai multe ori cu aceleași efecte Aș spune chiar că răspunsurile lor sunt adesea calmante în comparație.

Așa că perseverez și aștept ca oricine cu argumente puternice să rămână ferm :)
Nici măcar frică : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Macro » 05/05/21, 22:14

Nu există ... Acest bătrân este într-adevăr cineva îndrăgit cu un discurs echilibrat, instructiv, care arată o mare empatie, respect față de ceilalți și o mare înțelepciune ...
Dar ... El începe să încurce creioanele mossieur ... Îmi atribuie o mulțime de cuvinte care nu sunt ale mele .... De asemenea, nu sunt un adept al bordelurilor care, totuși, au fost închise în 1946 M-am născut în 1971 .... ultima mea ieșire în străinătate a fost de 2 ani în Spania cu soția mea ...

Cât despre obamo ... De îndată ce ai timp liber ... Îmi trimiți dosarul medical la cmp d'Amboise ... Este mai aproape de casa mea ... Și prefer să îmi încredințez sănătatea oamenilor care au fost instruiți și luați cardul vital ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Si daca BIO a fost un LURE ..... euuuuuh!

de Obamot » 05/05/21, 22:40

Nu numai că Macro este avertizat, dar își continuă nebunia.

De ce să nu fi semnat ȘI cuvintele acestui atac în stare bună împotriva lui Janic?
Remundo a scris:
Janic a scris:Macro »05/05/21, 17:49
Macro a scris:Crezi că ar face ca adepții să vadă adepți infiltrați în economie? [INSULT, PROVOCARE ȘI DIFAMARE = ​​un avertisment pentru macro]
Tu de exemplu?
Macro a scris: În orice caz ... În ultimele săptămâni am observat câteva dintre ... comentariile îngrijorătoare ... Eugenie, remarci misogine la tendință aproape pedofilă, scuză pentru izolarea copiilor într-un mediu închis controlat de oricine consideră că este potrivit ... Nu destul de frumos toate astea ...

[SCANDAL ȘI INSULTANT, PROVOCARE ȘI DIFAMARE merită un al doilea avertisment pentru Macro]

Pentru observațiile tulburătoare ale unui macho care bea și merge la un bordel, cu copii slab crescuți, care fumează și bea, etc ... și care nu înțelege nimic despre ceea ce citește, pentru că sissy nu-i place să fie în contradicție .
nu destul de toate astea!
GuyGadeboisLeRetour a scris: Misogin, da, de atunci pentru vioque, toate aceste fete sunt aproape „curve mici”. [FOARTE DUBIT DE TIP, pe care nu-l mai recunosc, acolo, de ceva timp]
exagerarea voluntară a unui idiot congenital!
pedofil, nu. : Arrowu:

te rog, calmeaza-te !!!

cuvinte indigente și jignitoare.

Deoarece moderația nu mai moderează, am vrut să restabilesc lucrurile. Janic a luat totul în față și nu putem lăsa acest lucru să se întâmple. Sincer, este rușinos și Guy care ia parte la acest linșaj, că da, este îngrijorător pentru viitorul forum.

Miroase la sfârșit. :şoc: :strigăt: : Hopa: : Roll:
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : LudoThePotagiste și oaspeții 382