Hidrogen regenerabil datorită Dc LAIGRET

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
C moa
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 704
Înregistrare: 08/08/08, 09:49
Locul de amplasare: Alger
x 9

Re: hidrogen regenerabil datorită Dc LAIGRET




de C moa » 28/05/19, 22:38

toată lumea bună seara,
După cum v-am spus deja, proiectul nostru participă la competiția AVIVA Factory. Este ultima săptămână pentru a putea vota proiectul nostru și pentru a fi sincer, chiar avem nevoie de el !! Am întârziat puțin, dar nimic nu se pierde dacă ne sprijiniți.

Acest concurs funcționează cu aplaudimetrul: cu cât veți putea vota mai mult (și puteți vota de mai multe ori cu adresele dvs. de e-mail diferite), cu atât șansele noastre de a câștiga de la 10 la 15.000 € vor fi importante. Această sumă ne va permite să cumpărăm o parte din echipamentul necesar pentru a ne continua activitatea și a ajunge la scara industrială cât mai repede posibil. Concret, acest lucru ne va permite să cumpărăm un fermentator instrumentat. FYI, costă puțin mai mult de 10 € pe animal ...

Prin linkul de mai jos, puteți afla mai multe despre proiectul nostru și, mai ales, votați pentru a-l susține. Durează doar câteva minute.

Deci, împreună să creăm energia de mâine !!

https://lafabriqueaviva.fr/fr/project/2847/show

Mici instrucțiuni de vot:
1- Accesați site-ul https://lafabriqueaviva.fr
2- Faceți clic pe „conexiune” (dreapta sus), vi se va oferi înregistrarea (cu un e-mail sau un cont Facebook). Durează mai puțin de 2 minute
3- Apoi faceți clic pe „votez pentru un proiect”
4- În bara de căutare, tastați „Athena” sau „HNV”, trebuie doar să votați pentru proiectul nostru. Ne puteți oferi până la 10 puncte.
5- Mulțumesc foarte mult !! Imagine
6- Puteți începe din nou cu un alt e-mail, desigur sau puteți transmite informațiile în rețeaua dvs.

Trăiască VERDE hidrogen !!

Vă mulțumim anticipat pentru susținere, nu ezitați să transmiteți linkul către cei dragi, dacă credeți în proiectul nostru.
1 x
Este greu să fii simplu !!!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: hidrogen regenerabil datorită Dc LAIGRET




de Christophe » 03/07/19, 23:59

Spune Ludo, îi cunoști pe frații Haffner? Nu este aceeasi regiune, dar arata ca procesul tau ... am gresit ????

nou-transport / L-hidrogen-combustibil și energie-Haffner-t16050.html
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: hidrogen regenerabil datorită Dc LAIGRET




de sicetaitsimple » 04/07/19, 12:06

Christophe a scris: Nu este aceeasi regiune, dar arata ca procesul tau ... am gresit ????

nou-transport / L-hidrogen-combustibil și energie-Haffner-t16050.html


Nu, nu prea pare că aceasta este termoliză. Dar importantul (a se vedea articolul) este să aflăm că în 2025 se rezolvă problema hidrogenului „verde” cu cost redus, „soluționând astfel 80% din cerințele tranziției energetice”!
PS: Cred că puteți închide toate firele forum legat de energie și interzicerea creării de noi, nu este nevoie să se disperseze degeaba .....
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: hidrogen regenerabil datorită Dc LAIGRET




de Christophe » 04/07/19, 12:40

Da, dar termoliza din biogaz la fel ...

Scopul este același: producerea H2 regenerabilă.
Aș fi curios să fac o comparație tehnică a celor 2 metode.

Mi se pare destul de prezumtiv acest articol! De aici psi! : Cheesy:
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: hidrogen regenerabil datorită Dc LAIGRET




de sicetaitsimple » 04/07/19, 12:55

Christophe a scris:Mi se pare destul de prezumtiv acest articol! De aici psi! : Cheesy:


Adică, anunțând că vom rezolva „80% din cerințele tranziției energetice” de la o soluție care chiar îmbunătățită arată foarte mult la început (producția de gaz de sinteză) la gazificatoarele pe care toate lume a văzut pe fotografiile mașinilor care circulau în timpul celui de-al doilea război mondial, poate părea într-adevăr puțin presumptuos!
2 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: hidrogen regenerabil datorită Dc LAIGRET




de Christophe » 04/07/19, 21:10

Suntem de acord! 8)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 82