Proiect hidroelectric (picătură mică și debit mic)

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de sicetaitsimple » 23/06/19, 20:54

Remundo a scris:[color = # FF0040] se dovedește că deja am discutat pe voi doi (Bardal și Sicètsimple) cu Christophe în februarie 2018,


Ah, este minunat să știm că suntem obiectul atât de multă atenție! Și ce a încheiat Stasi?
Dernière édition alin sicetaitsimple 23 / 06 / 19, 21: 02, editate 1 ori.
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de sicetaitsimple » 23/06/19, 21:01

Christophe a scris:Pentru formular, poți spune același lucru fără să fii insult ...


Am insultat? Sau asta înainte ca cineva implicat în dezbatere să se autorizeze să șteargă una dintre postările mele? Și chiar și după? Mergi mai departe, caută ...
0 x
Bardal
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 509
Înregistrare: 01/07/16, 10:41
Locul de amplasare: 56 și 45
x 198

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de Bardal » 23/06/19, 21:04

Da, sunt surprins să aflu că am insultat ... Ești sigur?
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de sicetaitsimple » 23/06/19, 21:39

Remundo a scris:nu, nu te-ai lămurit de o acumulare de neplăceri și provocări succesive împotriva mea,

Deci, „batjocuri și provocări succesive” (ipoteză care ar trebui justificată, pentru că practic tâmpenii rămân tâmpenii) față de un moderator implicat într-o dezbatere ar justifica faptul că același moderator poate elimina postările adversarilor săi?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5187

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de Remundo » 23/06/19, 21:44

sicetaitsimple a scris:
Remundo a scris: urmărind să mă facă să trec pentru un idiot care să vorbească cu Gauloise.


Presupun pe deplin că construirea unei „roți gravitaționale” de 4m diametru pentru a recupera cel mai bine 10W este într-adevăr o idee stupidă.

fără îndoială că ai dreptate,

dar este mult mai bine decât să pui un furtun de grădină cu un gadget chinezesc, în gândul că se va dovedi ...
0 x
Imagine
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de sicetaitsimple » 23/06/19, 21:55

Remundo a scris:dar este mult mai bine decât să pui un furtun de grădină cu un gadget chinezesc, în gândul că se va dovedi ...


Aici îți lipsește complet simțul umorului prin faptul că nu-ți dai seama că a fost doar o prostie, ca răspuns la „Cu alte cuvinte, trebuie să suporti minimul de cheltuieli ...”.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5187

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de Remundo » 23/06/19, 22:03

ah da, dar ce râdem cu tine!

Semnat: Stasiul sub conducerea lui Stalin.
0 x
Imagine
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9772
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de sicetaitsimple » 23/06/19, 22:11

Remundo a scris:Semnat: Stasiul sub conducerea lui Stalin.


Nu eu scriu: "se pare că v-am discutat deja pe voi doi (Bardal și Sicaitsimple) cu Christophe în februarie 2018, "
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de Ahmed » 23/06/19, 22:21

Adesea este dificil să transmită nuanțele limbajului în formatul scurtat al unui mesaj. forum. Zâmbetele sunt o încercare de a compensa lipsa de intonație și limbajul corpului, care de obicei completează comunicările noastre directe și le pot modifica semnificativ sensul aparent. Am regretat în mod repetat că interlocutorii mei au fost răniți de observațiile mele, care au fost uneori prea laconice pentru a nu fi interpretate greșit.
Sper foarte mult ca cele două părți să facă fiecare un pas către cealaltă și ca această diferență între doi participanți de calitate să dispară. Remarc faptul că ceea ce l-a amplificat rezidă în dubla capetă a protagonistului și moderatorului uneia dintre părți și, fără a judeca în vreun fel asupra meritelor, cred că, dacă avertizarea ar trebui să existe, recurgerea la un terț neutru a avut a contribuit mult la seninătatea dezbaterii.
1 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5187

Re: Proiect hidroelectric (cădere mică și debit mic)




de Remundo » 23/06/19, 22:41

sicetaitsimple a scris:
Remundo a scris:Semnat: Stasiul sub conducerea lui Stalin.


Nu eu scriu: "se pare că v-am discutat deja pe voi doi (Bardal și Sicaitsimple) cu Christophe în februarie 2018, "

sicetaitsimple a scris:
Remundo a scris:[color = # FF0040] se dovedește că deja am discutat pe voi doi (Bardal și Sicètsimple) cu Christophe în februarie 2018,


Ah, este minunat să știm că suntem obiectul atât de multă atenție! Și ce a încheiat Stasi?

pentru că vorbind despre voi doi între moderatori ne asimilează automat cu Stalin sau Stasi? Apropo, aceste două cuvinte, nu le-ați scris în mândria voastră repetitivă? Cine crezi că ești, domnule?
0 x
Imagine

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 214