Doping-electroliza de asociere pentru a îmbunătăți performanța

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12

Doping-electroliza de asociere pentru a îmbunătăți performanța




de abyssin3 » 03/03/06, 19:58

Doar o idee care îmi vine în minte, a încercat cineva să serializeze o electroliză pe intrarea de aer a unui vârf de apă?

Ideea mea este următoarea: în cazul dopării apei sau chiar în anumite ansambluri de pantone, trebuie să existe o intrare de aer (proaspăt sau încălzit) în bule.
Acum, dacă electroliza funcționează și economisește combustibil, de ce nu o conectați direct la sursa de aer din bule? deci am putea avea o economie datorită dopajului în sine, dar în plus față de aceasta datorită creării de combustibil cu hidrogen ...
:P
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 03/03/06, 20:50

Aceasta este deja o idee pe care am avut-o cu dudu și care a fost chiar menționată de alții pe post electroliza îmbunătățită Eu cred.

Este într-adevăr un truc de încercat, dar este deja necesar să validați numai dopajul cu hidrogen :?


A+
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 05/03/06, 17:56

Este deja o idee pe care am avut-o cu dudu


:P

din ceea ce am văzut pe site-ul dvs. (foarte bine făcut am găsit), se pare că aveți deja rezultate comparabile cu Utopia. Este deja destul de bine. ar merita deja realizarea unui prototip (numai dopajul cu hidrogen), pentru validarea acestuia și măsurarea consumului.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 05/03/06, 21:16

Da, obținem aceeași ieșire ca dispozitivul de utopie (<4W / h pe litru de gaz)

Pentru testele reale, așteaptă asta! Dar, de partea mea, am evenimente neprevăzute, reactorul meu se scurgea oriunde trebuia să o fac din nou sâmbătă. Sper să reușesc în sfârșit să fac un test real sâmbăta viitoare, montând sistemul provizoriu pe vehiculul meu.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 06/03/06, 14:48

Abia aștept să aștept rezultatele tale nlc, asta ar fi o îndoială pentru dl moreau și sonoluminescența lui ..
Am menționat deja faptul de a efectua o electroliză direct în bule; dar orientarea fluxului de H2 în aspirația acestuia este o idee mai bună, rămâne de văzut dacă aceste 2 procese sunt complementare.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
yahi
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 115
Înregistrare: 06/04/05, 19:48
Locul de amplasare: lângă Nantes (44)




de yahi » 17/04/06, 13:11

pentru NLC:

Asa de ? functioneaza? pvc deține?

yahi
0 x
Când ni se va permite să nu mai folosim petrol?
Obiect gratuit!
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 17/04/06, 14:27

Salut Yahi, nu am făcut niciun progres de ultima dată ...
Prea multe lucruri de făcut ...
:?
0 x
Sat-going
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 15
Înregistrare: 11/03/06, 10:55




de Sat-going » 17/04/06, 16:38

Bună tuturor,
te interesează brevetul Archie Blue?
sursa quanthomme.
folosește o intrare de aer pentru a slăbi bulele de hidrogen.
0 x
ignoranța vă permite să conduceți oile oriunde doriți.
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 17/04/06, 17:22

Da, știu bine principiul, dar asamblarea nu este ușoară cu o electroliză multicelulară în serie.
0 x
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11




de jonule » 20/09/06, 11:18

ar trebui, de asemenea, să fie interesant să folosiți reactorul panton ca electrod? de acolo sa pui 6 in paralel ...

Nici nu știu dacă este interesant să polarizezi ieșirea electrolizorului printr-un câmp magnetic (tip de economizatoare), deoarece există deja un câmp magnetic în reactorul panton ...
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 170