Sobe cu lemne de cogenerare

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Cuptor cu lemne de cogenerare




de thibr » 23/11/19, 15:34

Aceasta este una dintre problemele societății noastre: trebuie să vindem profituri viitoare, chiar dacă sunt virtuale, pentru a obține finanțare...
marketingul poate fi foarte eficient în acest sens : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Cuptor cu lemne de cogenerare




de thibr » 23/11/19, 16:06

o teză pe acest subiect
https://www.usinages.com/attachments/co ... df.394045/

care este scopul studiului?
import GenoaStirling?


sau?
1 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Cuptor cu lemne de cogenerare




de sicetaitsimple » 23/11/19, 17:24

Autonostove a scris:Sunt de acord cu tine, dar, din păcate, în școlile de inginerie preferă să reducă la minimum riscurile. Datorită datelor / cifrelor, acesta îi liniștește pe investitori. Deci, există două puncte de vedere, pentru noi, ca utilizator, am dori să avem un prototip ceva tangibil pentru a înțelege mai bine cum funcționează foarte orientat către tehnologie, ceea ce sunt eu însumi. Pe de altă parte, există investitori, care nu cunosc tehnica și pentru care singurul lucru care contează este dacă este profitabilă. Deci, ca antreprenor, am vrea să ne murdărim mâinile, dar, din păcate, avem nevoie de finanțare și pentru asta trebuie să-i liniștim pe cei care au banii.


Da, în sfârșit îmi repet întrebarea oricum"O mică diagramă termodinamică, instalare, dimensiuni, câteva evaluări ale performanței??
Chiar și ceva destul de conceptual, dar care ne-ar permite să înțelegem originalitatea sistemului.
Dacă ar trebui să arate ca mașina din videoclipul propus de thbir, nu este nevoie să mergi mai departe.

Edit: Mă refeream la primul videoclip.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
a fi hafen
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1202
Înregistrare: 20/05/18, 23:11
Locul de amplasare: Gironde
x 97

Re: Cuptor cu lemne de cogenerare




de a fi hafen » 23/11/19, 23:48

thibr a scris:asa
Seara de raclette nu este puțin zgomotoasă?
1 x
Avatar de l'Utilisateur
thibr
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 723
Înregistrare: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Cuptor cu lemne de cogenerare




de thibr » 24/11/19, 09:03

altfel exista modele artizanale
0 x

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 321