Setul HHO și injecția de apă interzise la inspecția tehnică de către DREAL

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9838
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2675

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de sicetaitsimple » 17/01/20, 20:02

Janic a scris:
Dar dacă nu aveți nimic de produs, aveți și dreptul foarte legitim de a închide ......
ce delicatesă! Din moment ce nu ai nimic de produs, aici ca în altă parte, știi deci ce ai de făcut ....!


Aștept exemple pentru a-ți dovedi afirmațiile. Dacă nu ai unul, confirm că ai dreptul să taci din gură cu privire la judecata ta legată de intervențiile mele pe acest site.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de plasmanu » 17/01/20, 20:08

Christophe a scris:Iată unul bun pentru Janic și Exnihiloest! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Titanicul a fost construit de industriași, iar arca lui Noe de către un amator, știm rezultatele!


Aduc mănuși de box? : Cheesy:


Și mai bine : Mrgreen:
https://www.capital.fr/entreprises-marc ... es-1359349
Screenshot_2020-01-17-20-06-45.jpg
Screenshot_2020-01-17-20-06-45.jpg (386.25 KB) Vizualizată de 2444 de ori
1 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de GuyGadebois » 17/01/20, 20:19

sicetaitsimple a scris:
Janic a scris:
Dar dacă nu aveți nimic de produs, aveți și dreptul foarte legitim de a închide ......
ce delicatesă! Din moment ce nu ai nimic de produs, aici ca în altă parte, știi deci ce ai de făcut ....!


Aștept exemple pentru a-ți dovedi afirmațiile. Dacă nu aveți unul, vă confirm ai dreptul sa taci din gura pe judecata ta legata de interventiile mele pe acest site.

Nu aș vrea să pun combustibil la foc (mă cunoști), dar... legea da, dar în anumite cazuri, e o datorie... : Cheesy:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Exnihiloest » 17/01/20, 20:34

Christophe a scris:
Exnihiloest a scris:Ce datează din 2016?


Emisii de CO2/km de la mașinile noi...hei, trebuie să țineți evidența...Vezi mesajul meu anterior!


Multă energie mobilizată împotriva CO2, dar degeaba vezi https://doi.org/10.1111/1758-5899.12295.

Rezumat
Acest articol examinează impactul reducerii temperaturii al propunerilor majore de politici climatice implementate până în 2030, folosind modelul climatic standard MAGICC. Chiar și presupunând optimist că reducerile promise ale emisiilor sunt susținute pe tot parcursul secolului, impacturile sunt în general mici.
Impactul Planului pentru energie curată din SUA (USCPP) este o reducere a creșterii temperaturii cu 0,013°C până în 2100. Promisiunea făcută de Statele Unite pentru conferința climatică COP21 de la Paris, contribuția lor cunoscută sub numele de „Contribuția intenționată determinată la nivel național” ( INDC), va reduce creșterea temperaturii cu 0,031°C.
Politica UE 20-20 are un impact de 0,026°C, UE INDC 0,053°C și INDC din China 0,048°C. Toate politicile climatice ale Statelor Unite, Chinei, UE și restului lumii, implementate între începutul anilor 2000 și 2030 și menținute pe tot parcursul secolului, ar trebui să reducă creșterea temperaturii globale de aproximativ 0,17°C în 2100. Aceste estimări de impact sunt robuste la diferite calibrări ale sensibilității climatice, ciclului carbonului și diferitelor scenarii climatice.
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9838
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2675

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de sicetaitsimple » 17/01/20, 20:40

De la Guygadebois:
Nu aș vrea să pun combustibil la foc (mă cunoști), dar... legea da, dar în anumite cazuri, e o datorie...



Nu, o corectez pentru că nu asta era ideea mea, Janic poate să spună ce vrea în sandbox-urile lui preferate, pot să am părerea mea dar nu mă interesează să o dezbat. Pe de altă parte, dacă cineva îmi spune "Deoarece nu ai nimic de produs, aici ca în altă parte”, sau „[da] am încredere în diversele tale intervenții în alte fire în care impresiile și certitudinile tale datează de peste 50 de ani”., acolo tind sa reactionez putin.
[/ I]
„Aștept exemple care să demonstreze afirmațiile tale. Dacă nu ai, confirm că ai dreptul să taci din gură. pe judecata ta legata de interventiile mele pe acest site.”

acum Astept exemplele..
Dacă nu există, Janic, te rog, vorbești de „vaccinare” și „AB adevărat”, atunci ești un adevărat hotshot, promit că nu voi veni sau nu te deranjez foarte puțin.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Exnihiloest » 17/01/20, 20:45

Plasmanu a scris:
Christophe a scris:Iată unul bun pentru Janic și Exnihiloest! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Titanicul a fost construit de industriași, iar arca lui Noe de către un amator, știm rezultatele!


Aduc mănuși de box? : Cheesy:



Arca lui Noe a fost construită la ordinele lui Dumnezeu, cel mai mare industriaș din univers, creația lui dă mărturie despre asta!
Iar managementul lui groaznic („ori mă asculți, fie ajungi în iad”) i-a permis să aibă muncitori zeloși, nu amatori!
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de GuyGadebois » 17/01/20, 20:50

Exnihiloest a scris:...... Un articol al lui Bjørn Lomborg ...

Un ecologist* pocăit, care este inițiatorul „Consensului de la Copenhaga”, un alt Think Tank de oameni putrezi, în mare parte economiști ((Robert Fogel ani 94, Finn Kydland ani 76, Robert Mundell ani 87, Douglas North a murit la 95 de ani, Edward Prescott ani 79, Thomas Schelling a murit la 95 de ani, Vernon Smith 93 de ani) !!!
Mai mulți bătrâni năuciți care nu înțeleg nimic din ce se întâmplă astăzi.
Mulțumesc Tryphon, încă o dată. : Mrgreen:

*Autor al unei cărți (pânză) prefațată de... Claude Allègre... (LOOOOOOLLLLL)
1 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Janic » 18/01/20, 09:23

Nu, o corectez pentru că nu asta era ideea mea, Janic poate să spună ce vrea în sandbox-urile lui preferate, pot să am părerea mea dar nu mă interesează să o dezbat. Pe de altă parte, dacă cineva îmi spune „Cum nu ai nimic de produs, aici sau altundeva”, sau „dacă am încredere în diversele tale intervenții în alte fire în care impresiile și certitudinile tale datează de peste 50 de ani”. tind să reacționeze puțin.

Reflecție după aceasta:
În mod clar, încerc să nu spun nimic bazându-mă pe impresiile mele sau pe certitudinile mele de acum 40 sau 50 de ani.
încerci, dar evident că nu reușești dacă mă bazez pe diversele tale intervenții în alte fire unde impresiile și certitudinile tale datează de peste 50 de ani


Aceasta se numește întoarcerea favoarei asupra afirmațiilor abstracte și, prin urmare, de nedemonstrat, ceea ce ne permite să facem același lucru.

"Aștept exemple care să demonstreze afirmațiile dvs. Dacă nu aveți niciuna, vă confirm că aveți dreptul să vă închideți din gură în legătură cu judecata dvs. referitoare la intervențiile mele pe acest site."

Așa cum aveți dreptul să faceți același lucru cu intervențiile mele pe acest site. Nu sunt obișnuit să trec mingea că, dacă Mi s-a trimis unul, pur și simplu returnat expeditorului.
Acum astept exemplele.
Plin desigur!
Dacă nu există, Janic, te rog, vorbești despre „vaccinare” și „AB adevărat”, atunci ești un adevărat cador[*], promit că nu vin sau foarte puțin mă deranjez.
Ei bine, de aici trebuia să începem. Când nu cunoaștem un subiect evităm judecățile de valoare sau dăm dovadă de curiozitate și căutăm informații în primul rând, înainte de a contesta.
Acest subiect, pe HHO, a făcut obiectul unor experimente mai mult sau mai puțin reușite pentru amatori, dar criticii care contestă aceste cazuri niciodată nu au studiat și apoi au încercat metoda. Prin urmare, acest lucru este valabil pentru orice alt subiect, inclusiv vaccinări sau organice reale, sau mai mult decât organice, după cum spune Did. Cu toate acestea, biografia lui Did nu perturbă lumea agriculturii, deoarece se adresează grădinarilor de duminică „do-it-yourself”, de unde și succesul său binemeritat.

[*] nu, nu sunt expert, pentru că nu știu totul despre aceste subiecte, dar le cunosc mai bine decât cei care știu puțin sau nimic despre asta și care se comportă de parcă ar fi specialiști pentru că au citit niște mass-media la fel de ignorante ca ei pe aceste subiecte.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Christophe » 18/01/20, 10:46

izentrop a scris:O putem vedea aici. Se simte ca pe un salt de schi ... Problema este că am lăsat să trecem cu mult peste obiectiv. :şoc:

Imagine

http://www.carbone4.com/decryptage-mobi ... es-neuves/


Presupun că cifrele sunt aceleași pentru cele 2 curbe (ademe) așa că vorbim despre aceleași 2 curbe...

Nu se poate explica această creștere prin „boom-ul” mașinilor electrice care a slăbit din 2016?
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9838
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2675

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de sicetaitsimple » 18/01/20, 11:38

Christophe a scris:Nu se poate explica această creștere prin „boom-ul” mașinilor electrice care a slăbit din 2016?


Potrivit articolului care însoțește curba, creșterea s-ar datora, pe de o parte, creșterii greutății vehiculelor („SUVizare”) și, pe de altă parte, trecerii vânzărilor de la motorină la benzină (urmând, în special, „dieselgates” din 2015/2016).
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 215