Setul HHO și injecția de apă interzise la inspecția tehnică de către DREAL

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Setul HHO și injecția de apă interzise la inspecția tehnică de către DREAL




de Christophe » 16/01/20, 08:58

Poșta primită în această dimineață, kiturile erau până acum tolerate de administrație în timpul controlului tehnic, nu mai sunt ... a priori conform acestui mesaj:

Subiect: HHO interzis de DREAL și inspecții tehnice ianuarie 2020

Mesaj: Bună ziua, dacă sunteți interesat, vă pot trimite documente, e-mail de la mai multe DREAL-uri precum HHO sau orice dopaj cu apă este interzis în 2020 și suportă o amendă de 4 ° sau 5 ° clasa, nu știu, dar c este pe documente!

Încă aștept două e-mailuri de la DREAL pentru că am întrebat în mai multe regiuni din Franța.

De ce am făcut asta? Pentru că am fost oprit la controlul tehnic!

Libertatea se îndreaptă către cetățeni!
Statului nu-i pasă de poluare, este o modalitate de a-i impozita pe șoferi, că știam, dar acolo, este dovedit!

Așadar, dacă asta vă spune, răspundeți-mi prin e-mail și vă voi trimite schimburile mele, pentru că aici încep să nu mai cred în nimic

CDT


Am cerut o copie a refuzului ...

Editați aici este:

Imagine
0 x
jean.caissepas
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 660
Înregistrare: 01/12/09, 00:20
Locul de amplasare: R.alpes
x 423

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de jean.caissepas » 16/01/20, 10:19

Christophe a scris:Poșta primită în această dimineață, kiturile erau până acum tolerate de administrație în timpul controlului tehnic, nu mai sunt așa ...


Trebuie doar să rulați în ulei! : Mrgreen:
0 x
Obiceiurile trecutului trebuie să se schimbe,
pentru că viitorul nu trebuie să moară.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16175
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Remundo » 16/01/20, 10:29

ah hold DREAL nu a întrebat ce face BMW pentru motoarele sale cele mai sofisticate ... probabil că M4 de mai jos va eșua și:



Mai multe informații aici
1 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de plasmanu » 16/01/20, 10:36

Sper că vom avea dreptul la peste 100 de mililitri în habitaclu, un stilou și o cheie de 10. Cu toți teroriștii care rătăcesc pe drum: nu este câștigat
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Janic » 16/01/20, 11:16

ah hold DREAL nu a întrebat ce face BMW pentru motoarele sale cele mai sofisticate ... probabil că M4 de mai jos va eșua și:
sistemul BMW este integrat și și-a obținut aprobarea. HHO și pantone sunt adăugate și ar trebui să modifice datele aprobate ale producătorului, mai ales dacă acest lucru adaugă putere. Poluarea nu pare să fie printre criteriile selectate ... este administrarea, asta! :strigăt:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Christophe » 16/01/20, 11:18

jean.caissepas a scris:
Christophe a scris:Poșta primită în această dimineață, kiturile erau până acum tolerate de administrație în timpul controlului tehnic, nu mai sunt așa ...


Trebuie doar să rulați în ulei! : Mrgreen:


Nu mai bine, iată răspunsul autorului pe care tocmai l-am primit chiar acum:

Buna ziua, da, am CT-ul refuzat, dar nu am scaner, pot incerca o fotografie codul este 041b2 nepotrivire de energie cu documentul de identificare și am mai multe e-mailuri, inclusiv acestea din două DREAL-uri diferite, acolo trebuie să fiu absent, dar vă voi trimite tot ce am cât mai curând posibil.

Am mai multe mailuri de la Ecopra și trebuie să recunosc că tipul este foarte drăguț în comparație cu Ecolion care mi-a trimis farting la telefon pentru că i-am pierdut timpul cu un kit care nu a venit de acasă pentru că HHO plus este un concurent și că ai săi nu sunt afectați! Dar, deoarece depinde de același DREAL ca mine, va veni, întrebarea timpului!

Pe de altă parte, Ecopra susține că este vorba de combustie și nu de carburare, una acționează asupra aerului pe cealaltă pe benzină, dar pentru DREAL nicio diferență.

Voi contacta, cât mai curând posibil, alte DREAL din Franța și voi vedea răspunsul lor că vă voi comunica

Guvernul ne enervează cu poluare, dar dacă încercăm să nu poluăm, suntem refuzați, și așa cum a spus inspectorul de la Auxerre când m-am dus să-l văd cu mașina mea, când știți că nu sunteți poluatori? dacă nu vrei să poluezi, ia o bicicletă!

Pentru el, testul batistei nu este valabil

O mai


Hei Ecolion nu l-am cunoscut ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Christophe » 16/01/20, 11:19

1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de GuyGadebois » 16/01/20, 11:26

Cu acest guvern, totul merge în direcția ecologiei. Într-adevăr, este plăcut să vezi! :( : Roll:
1 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Christophe » 16/01/20, 11:33

Christophe a scris:O notă bună de la Remundo, injecția de apă a BMW a fost, de asemenea, tratată în acest sens forum (...)


Rețineți că observația 041b2 poate fi valabilă pentru HHO (combustibil homeopat!) Dar nu pentru injectarea de apă sau este necesar să începeți considerând apa ca un combustibil? : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Kit HHO și injecție de apă PROHIBIT în CT de DREAL




de Janic » 16/01/20, 12:57

sau este necesar să începeți considerând apa ca un combustibil?
având în vedere compoziția H și O, acesta este cazul. În plus, cei care au instalat acest kit îl vor șterge din timpul CT pentru a-l reinstala imediat (mai discret)
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 192