Economiștii JP Morgan avertizează asupra amenințării speciilor umane de criza climatică

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
dede2002
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1111
Înregistrare: 10/10/13, 16:30
Locul de amplasare: Orașul Geneva
x 189

Re: Economiștii JP Morgan avertizează asupra amenințării speciilor umane de criza climatică




de dede2002 » 29/02/20, 14:35

sicetaitsimple a scris:
Ahmed a scris:Acesta este al doilea paragraf din Dede2002 ceea ce pare cu adevărat relevant și pe care l-am apreciat ...


A fost o reacție la un exemplu pe care l-am citat. Însă nimic nu are legătură cu substanța argumentului său cu privire la posibila influență a energiei disipate, în sensul strict al efectelor sale direct la încălzire.


Într-un alt subiect, am calculat că centralele nucleare de-a lungul Rhôneului și-au mărit temperatura medie cu 2 °, mi-au câștigat niște neplăceri, dar ordinea de magnitudine este acolo, este doar o alune ...
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9846
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2678

Re: Economiștii JP Morgan avertizează asupra amenințării speciilor umane de criza climatică




de sicetaitsimple » 29/02/20, 14:50

dede2002 a scris:Într-un alt subiect, am calculat că centralele nucleare de-a lungul Rhôneului și-au mărit temperatura medie cu 2 °, mi-au câștigat niște neplăceri, dar ordinea de magnitudine este acolo, este doar o alune ...


Nu știu ... Poate ... Îți poți găsi postarea?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Economiștii JP Morgan avertizează asupra amenințării speciilor umane de criza climatică




de GuyGadebois » 29/02/20, 15:04

sicetaitsimple a scris:
dede2002 a scris:Într-un alt subiect, am calculat că centralele nucleare de-a lungul Rhôneului și-au mărit temperatura medie cu 2 °, mi-au câștigat niște neplăceri, dar ordinea de magnitudine este acolo, este doar o alune ...


Nu știu ... Poate ... Îți poți găsi postarea?

energies-renouvelables/flexibilite-electronucleaire-hors-sujet-fil-eolien-t15509-170.html?hilit=Temp%C3%A9rature%20eau#p331812
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 211