Coronavirus pandemic COVID-19: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de ABC2019 » 17/11/20, 04:52

Janic a scris:
acesta nu este un răspuns la întrebarea mea, nu vă întreb ce am scris, ci ce am scris DUPĂ TINE, adică ce v-ați amintit.
„după mine” nu ține cont, nu eu am venit să critic ceea ce nu știi,

Deci, propoziția ta arată că atunci când ai o idee despre cineva, simți că este un adevăr obiectiv și nu o opinie personală, deci nu trebuie să o justifici, nu-i așa? nu lasă niciun loc de îndoială atunci?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de Janic » 17/11/20, 08:21

Janic a scris:
acesta nu este un răspuns la întrebarea mea, nu vă întreb ce am scris, ci ce am scris DUPĂ TINE, adică ce v-ați amintit.
„după mine” nu ține cont, nu eu am venit să critic ceea ce nu știi,
Deci, propoziția ta arată că atunci când ai o idee despre cineva, simți că este un adevăr obiectiv și nu o opinie personală, deci nu trebuie să o justifici, nu-i așa? nu lasă niciun loc de îndoială atunci?
încă o dată, dacă nu înțelegi nimic din ceea ce ți se spune, dar știi foarte bine să te autoanalizezi, deoarece discursul tău, despre alții, se adaptează perfect personalității tale.
Acestea fiind spuse, răspund încă o dată că JE Nu sunt referința pentru subiectele pe care le discut și, prin urmare, mă refer (pentru cei care nu sunt leneși) la ceea ce spun oamenii cu experiență despre acești subiecți (medici specializați în H, igieniști, vaccinologi). faceți bine să o specificați, diferite puncte de vedere, chiar opuse sunt întotdeauna legate de credințe pentru a avea dreptate, sunteți demonstrația evidentă. Așadar, nu are rost să ne prefacem că privește doar o categorie de individ, de la care ați fi scutit! Deșertăciunea deșertăciunilor!
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de ABC2019 » 17/11/20, 15:19

Janic a scris:Acestea fiind spuse, răspund încă o dată că JE nu sunt referința pentru subiectele pe care le discut și, prin urmare, mă refer (pentru cei care nu sunt leneși) la ceea ce spun oamenii cu experiență despre acești subiecți (medici specializați în H, igieniști, vaccinologi)

abordarea dvs. constă în selectarea mai întâi a persoanelor cu care sunteți de acord să vă formați o opinie (în realitate să selectați doar pe cei care vă susțin opinia) și să eliminați cea a celor cu care nu sunteți de acord. 'acord. Studiază puțin părtinirile cognitive, îți va face bine.

Însă metodistii JOE nu vorbesc niciodată despre prejudecăți cognitive, niciodată nu urmăresc videoclipuri, iar videoclipurile pe care le vizionează nu vorbesc niciodată despre asta.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de Janic » 17/11/20, 16:53

abordarea dvs. constă în selectarea mai întâi a persoanelor cu care sunteți de acord să vă formați o opinie (în realitate să selectați doar pe cei care vă susțin opinia) și să eliminați cea a celor cu care nu sunteți de acord. 'acord. Studiază puțin părtinirile cognitive, îți va face bine.
Încă o dată atribuiți altora ceea ce faceți, dar eu răspund oricum!
Si je vreau să construiesc o casă, vorbesc cu un zidar, nu cu un măcelar; pentru că consider că zidarul este mai competent pentru această lucrare, dar recunosc cu umilință că nu am încercat să întreb un măcelar. Atât de eficient elimin automat (îmi confirmă părerea! Arf, arf! : Evil: ) cei care nu au abilitățile necesare pe acest subiect (construirea unei case, fără a face salam! : Cheesy: )
Însă metodistii JOE nu vorbesc niciodată despre prejudecăți cognitive, niciodată nu urmăresc videoclipuri, iar videoclipurile pe care le vizionează nu vorbesc niciodată despre asta.
Lăsați metoda dvs. acolo unde poate fi în cele din urmă utilă: la toaletă!
Biasurile cognitive părtinitoare, aceasta este specialitatea ta cu metoda ta falsă, recunoscută doar de tine: narcisismul în cauză!

https://fr.wikipedia.org/wiki/Biais_cognitif
luată din referința obișnuită:

Biasurile cognitive pot fi organizate în patru categorii: părtiniri care apar din prea multe informații, insuficiență de simț, necesitatea de a acționa rapid și limitări ale memoriei.
Model algoritmic: John Manoogian III (jm3)
Model organizațional: Buster Benson.


Deci, voi toți, incontestabil! Cu excepția faptului că nu numai că nu aveți prea multe informații, dar deloc, preferând să rămâneți în întuneric decât în ​​cunoștință de cauză! Cu excepția faptului că uiți ceea ce ai scris și că nu înțelegi sensul a ceea ce ai citit prea repede din necesitatea de a răspunde fără să te gândești.
Model perfect
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de pedrodelavega » 17/11/20, 18:20

Covid: Suedia „își dă seama că strategia sa nu funcționează” și dă înapoi

https://www.europe1.fr/international/ra ... ce-4006028
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de Janic » 17/11/20, 20:01

Covid: Suedia „își dă seama că strategia sa nu funcționează” și dă înapoi


Nu împingeți! Suedia a optat pentru o strategie de imunitate colectivă, bazată pe obținerea ei rapidă, ceea ce nu s-a întâmplat cu precizie și, prin urmare, se află în vizorul altor țări care au adoptat o strategie diferită.
Prin urmare, este posibil ca acest lucru să încetinească această imunitate, care va prelungi timpul necesar pentru aceasta și nu există nicio garanție că vor fi mai puține victime. Este ca și cum ai reduce debitul unei adăpătoare, dar acest lucru nu face decât să prelungească timpul necesar pentru a-l goli și atâta timp cât doamna cu coasa ei mare nu și-a terminat recolta, vom prelungi doar timpul ei de recolta, până la ultima ureche! :strigăt:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de izentrop » 18/11/20, 08:58

Imunitatea colectivă nu funcționează cu covid, află povul meu Janic. :strigăt:
Vârful mortalității pare să fi trecut
Imagine
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de Janic » 18/11/20, 09:33

Imunitatea colectivă nu funcționează cu covid, află povul meu Janic. :strigăt:
Spuneți-le asta epidemiologilor, virologilor și altora francezi care continuă să spună asta. Dar știi mai bine decât ei în mod evident!
NB: Nu iau o poziție pentru că nu sunt unul dintre acești oameni de știință în cauză, dar avem secole de retrospectivă asupra epidemiilor de tot felul, care au încetat doar când au fost apelate toate sistemele imune. , doar mijloacele teoretice pentru a nu mai fi victime sau care au murit pur și simplu .... imune. :şoc:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de Obamot » 18/11/20, 10:27

izentrop a scris:Imunitatea colectivă nu funcționează cu covid, află panica mea pov

Care ? (Izentropul meu „pov” ...)

33D8C50E-32DD-48E9-A5B4-10C7C4ACD1B8.jpeg
Sursa: RTS

9C409EDA-636C-46FD-AF46-F1FC105B4BF1.jpeg
9C409EDA-636C-46FD-AF46-F1FC105B4BF1.jpeg (284.25 Kio) Consulté 1020 fois
Sursa: OFSP

F41F74B1-1A83-428B-A717-6A8B4CEC4C0B.jpeg
F41F74B1-1A83-428B-A717-6A8B4CEC4C0B.jpeg (323.43 Kio) Consulté 1010 fois
Sursa: OMS
Dernière édition alin Obamot 18 / 11 / 20, 10: 35, editate 1 ori.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Coronavirus COVID-19, harta epidemiei în timp real




de Christophe » 18/11/20, 10:34

Nu înțeleg răspunsul tău Obamot ... te poți dezvolta?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 298