Coronavirus pandemic COVID-19: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de GuyGadeboisTheBack » 16/10/21, 20:27

sicetaitsimple a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Da, peste câteva luni de vaccinare. Vă amintiți când a început pandemia?


Practic, în același timp ca în alte părți ale Europei, fie pentru pandemie, fie pentru vaccinare, de ce?

Ca să revizuiți, dacă se poate, dar am îndoieli, prostiile enorme pe care le-ați scris mai sus, de ce?
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de Janic » 16/10/21, 20:28

simplu
Pe scurt în același timp ca și în alte părți ale Europei, fie pentru pandemie, fie pentru vaccinare, de ce?
Aceasta este de înaltă precizie! Clar între început și sfârșit! 8)
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/10/21, 20:51

Janic a scris:simplu
Pe scurt în același timp ca și în alte părți ale Europei, fie pentru pandemie, fie pentru vaccinare, de ce?
Aceasta este de înaltă precizie! Clar între început și sfârșit! 8)

Pentru că tu ești, bunicule, o să clarific:
- în primul trimestru al anului 2020 pentru primele cazuri mortale din Europa, inclusiv Rusia.
-Ianuarie 2021 pentru începerea vaccinării.
Ți se potrivește mai bine?
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/10/21, 20:54

GuyGadeboisLeRetour a scris:Ca să revizuiți, dacă se poate, dar am îndoieli, prostiile enorme pe care le-ați scris mai sus, de ce?


Îmi pare rău, nu văd, dar cu siguranță mă veți lumina?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de GuyGadeboisTheBack » 16/10/21, 20:55

sicetaitsimple a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Ca să revizuiți, dacă se poate, dar am îndoieli, prostiile enorme pe care le-ați scris mai sus, de ce?


Îmi pare rău, nu văd, dar cu siguranță mă veți lumina?

NuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuLe ... e atat de simplu incat treci inca o data in ciuda inteligentei tale, a sagacitatii tale si a vietii tale dar legendare .... Marca ta comerciala cu ceilalti "Poilanti".
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de ABC2019 » 16/10/21, 21:15

sicetaitsimple a scris:
Obamot a scris: dacă 70% din populația neinjectată s-a bazat doar pe sistemul imunitar pentru a bloca virusul, variantele aveau puțin spațiu de multiplicare și RUSIA A SALVAT EUROPA! Întrucât și-au dezvoltat astfel propria și ADEVĂRATĂ IMUNITATE DE TURMA...


Păi da.... Este evident. Yaka uită-te la numere....

rușii și-au dezvoltat imunitatea de turmă împotriva unui virus care nu există, deoarece este doar un virus gripal.

Prea tari acesti rusi!!!
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de sicetaitsimple » 16/10/21, 21:52

GuyGadeboisLeRetour a scris:
sicetaitsimple a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:Ca să revizuiți, dacă se poate, dar am îndoieli, prostiile enorme pe care le-ați scris mai sus, de ce?


Îmi pare rău, nu văd, dar cu siguranță mă veți lumina?

NuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuLe ... e atat de simplu incat treci inca o data in ciuda inteligentei tale, a sagacitatii tale si a vietii tale dar legendare .... Marca ta comerciala cu ceilalti "Poilanti".


Va rămâne un mister ....
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de GuyGadeboisTheBack » 16/10/21, 22:02

Numai pentru idioți ...
Imagine
0 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3794
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1316

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de pedrodelavega » 16/10/21, 22:29

Obamot a scris:dacă 70% din populația neinjectată s-a bazat doar pe sistemul lor imunitar pentru a bloca virusul, variantele aveau puțin loc de înmulțit și RUSIA A SALVAT EUROPA!

Dar ce spui??? :şoc:

Capture.JPG
Capture.JPG (30.7 Kio) A accesat ori 804

Capture1.JPG
Capture1.JPG (29.19 KB) Vizualizată de 804 ori

Capture2.JPG
Capture2.JPG (73.22 KB) Vizualizată de 804 ori


„Cu cât virusul circulă mai mult, cu atât vor fi mai multe variante”, avertizează profesorul Vincent Maréchal
„Cu cât circulă mai mult, cu atât acumulează mai multe mutații”, avertizează virusologul INRA Mylène Ogliastro
„Cu cât virusul circulă mai mult, cu atât mai mult se mută”, avertizează Hervé Fleury, virolog Bordeaux și profesor emerit la CNRS
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Coronavirus COVID-19 pandemic: hărți, statistici, analize și informații de zi cu zi




de GuyGadeboisTheBack » 16/10/21, 22:36

pedrodelavega a scris:„Cu cât virusul circulă mai mult, cu atât vor fi mai multe variante”, avertizează profesorul Vincent Maréchal
„Cu cât circulă mai mult, cu atât acumulează mai multe mutații”, avertizează virusologul INRA Mylène Ogliastro
„Cu cât virusul circulă mai mult, cu atât mai mult se mută”, avertizează Hervé Fleury, virolog Bordeaux și profesor emerit la CNRS

Și din moment ce, chiar și vaccinați, suntem contagioși și din moment ce vaccinarea favorizează mutații, virusul nu a terminat de circulat. Singurii oameni care nu sunt periculoși sunt cei nevaccinați, nu bolnavi. Din nou, Megaz.
Dernière édition alin GuyGadeboisTheBack 16 / 10 / 21, 22: 41, editate 1 ori.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 180