„Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Janic » 29/11/20, 14:47

Iar cei care încearcă să scoată la iveală faptele reale sunt acuzați de „negatori”
cand oamenii sunt paralizati de frica (inttinuta in mare parte de acest virus) isi pierd facultatile de ratiune, cei doi nu pot coexista!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Christophe » 29/11/20, 17:15

Janic a scris:îşi pierd facultăţile de raţiune


Ca să-l pierzi mai trebuia să ai un motiv...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Christophe » 29/11/20, 17:23

Obamot a scris:Să continue să limiteze populația timp de șase luni la unul din o mie din populația care moare din cauza covid-19 (în timp ce există 1 de cauze diferite de deces pe zi în medie) și vor vedea...


Am fi la peste 1/1000 de decese dacă nu ar fi fost măsuri... pe scurt... nu vom fi niciodată de acord, tu și cu mine, cred...

În ceea ce privește violența împotriva polițiștilor, este cu siguranță consecința hype-ului de rahat din ultimele zile despre cazul MichelZ: societate-și-filozofie / neo-totalitarism-sub-acoperire-de-antiracism-înspăimântător-t16488-340.html # p421477

L-au atins pe unul dintre frații noștri de culoare, o să-i zdrobim...

QED...unde este motivul?

Impingerea mecanică a elefantului este o tradiție care continuă în mod clar! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Obamot » 29/11/20, 18:03

Nu au fost și demonstrații anti-fa? Oricum, chiar stigmatiza.

În afară de asta, dacă suntem de acord cu cel puțin un punct, deoarece am convenit că sfârșitul anului 2020 va fi fierbinte : Cheesy:

Pentru decese, nu eu o spun, am dat link-uri recent, totul este explicat acolo, nu este o parere personala, dar am scos in evidenta si efectele colaterale ale acestei crize de sanatate, si nu cred ca a ratat-o.

Pentru letalitate, ei bine, fie o părere, mă bazez pe EuroMoMo: Suedia nu s-a închis, nimic, purtând mască pentru persoanele cu risc (recomandări), și se descurcă destul de bine decât alții care s-au izolat. sănătate-prevenirea poluării / coronavirus-covid-19-în timp real-epidemie-hartă-t16331-3420.html # p421052 (există și lista „elevilor răi”) Suedia se află între două ape, dar marea majoritate a țărilor UE nu au avut aproape nimic conform EuroMoMo.
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9837
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2673

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de sicetaitsimple » 29/11/20, 18:03

Obamot a scris:Și până acum, aceia (sunt câțiva dintre noi) care au căutat să elibereze statisticile reale, au fost acuzați de „reasigurători”.....


Adică? Care sunt (sau au fost) „statisticile reale” pe care încercați să le scoateți?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Christophe » 29/11/20, 18:14

Obamot a scris:Nu au fost și demonstrații anti-fa? Oricum, chiar stigmatiza.

În afară de asta, dacă suntem de acord cu cel puțin un punct, deoarece am convenit că sfârșitul anului 2020 va fi fierbinte : Cheesy:


Nu sunt ei blackblock antifa?

Obamot a scris:Pentru decese, nu eu o spun, am dat link-uri recent, totul este explicat acolo, nu este o parere personala, dar am scos in evidenta si efectele colaterale ale acestei crize de sanatate, si nu cred ca a ratat-o.


Efectele secundare vor fi mortale și devastatoare, asta e sigur!! Mai ales pentru consumism! E rau asta???

Dar nu amesteca totul! Acolo puneți sub semnul întrebării măsurile de izolare pentru „doar” 1/1000 de decese!!
Fără măsurare, cât am fi? 1/500? 1/100?

Nu stii...si nici eu, dar stiu ca ar fi mult mai mult de 1/1000!

Uită-te la densitatea populației din Suedia...este un indice care poate explica decizia de a nu conține...

Acum ai face bine să te uiți la FINLANDA (densitatea populației asemănătoare Suediei)...care este una dintre țările europene care a reacționat cel mai rapid și mai ferm la pandemie!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Obamot » 29/11/20, 20:56

Christophe a scris:
Nu sunt ei blackblock antifa?

Da, am auzit asta, e un amestec, practic, cel care vrea să lupte, să provoace pagube, pretextul este gata.

Christophe a scris:Efectele secundare vor fi mortale și devastatoare, asta e sigur!! Mai ales pentru consumism! E rau asta???
E discutabil, nu sunt împotriva unei redistribuiri a cărților, dar odată ce situația revine la „normal” se va pune la punct un cerc virtuos? Trebuie să sperăm că da, și există semne de schimbare”,asteapta si vezi”... Să sperăm că nu vom fi prea dezamăgiți, eh...

Christophe a scris:Dar nu amesteca totul! Acolo puneți sub semnul întrebării măsurile de izolare pentru „doar” 1/1000 de decese!!
Fără măsurare, cât am fi? 1/500? 1/100?
Absolut, acest lucru trebuie luat în considerare! De asemenea, trebuie să ne întrebăm dacă spitalele publice vor recrea o parte din cele 69 de paturi eliminate (în 000 ani, sau 15 de paturi eliminate pe an...) Pentru a avea, în sfârșit, îngrijirea pacienților comorbidi cât mai bine ar trebui să fie, și trimite-i la un sanatoriu la tratament si fitness, inainte de a astepta ca comorbiditatile sa ajunga la final... Da, e ceva de facut, oamenii ar trebui urmariti mai bine de la cincizeci de ani (cel putin pentru cei care vor sa faca un efort de a trece...). Toate acestea contează, iar societatea este îndatorată în măsura în care acceptăm ignominia „Codex Alimentarius” (care este un cec în alb pentru otrăviri efectuate legal și pe scară largă...)

Christophe a scris:Nu stii...si nici eu, dar stiu ca ar fi mult mai mult de 1/1000!
Nu știu, va trebui evaluat în momentul evaluării. Sunt deja capete care se rostogolesc. Dar tot nu vom putea revizui cele de mai sus... nu atât de mult pe cât mi-aș dori, decât dacă această situație de covid se prelungește încă 1 sau 2 ani...
problemele reale ar fi evidențiate.

Christophe a scris: Uită-te la densitatea populației din Suedia...este un indice care poate explica decizia de a nu conține...
Am dat cifre, nu sunt ale mele, dar totul rămâne deschis. Aceasta este o explicație, nu mă închid în certitudini dar tendințele pe perioade lungi îmi vorbesc mai mult.

Christophe a scris:Acum ai face bine să te uiți la FINLANDA (densitatea populației asemănătoare Suediei)...care este una dintre țările europene care a reacționat cel mai rapid și mai ferm la pandemie!
Te pune pe gânduri pentru că aceste țări sunt în nord, ceea ce nu este propice pentru combaterea virusului pentru aceste populații. Totul rămâne deschis și este foarte interesant. Comparația nu va fi ușoară, compararea statisticilor de la o țară la alta este esențială, dar tot trebuie să comparăm totul cu aceeași metodologie.

Unul dintre lucrurile despre care aproape nimeni nu vorbește (pentru că e înfricoșător?) este ce se va întâmpla de acum până în iunie?

Încă un vârf?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Obamot » 04/03/21, 13:32

Sfarsit de "Guerre” se apropie ea?

Demonstrație globală „pentru libertate și democrație”
20 martie 2021:

Belgia: (detalii de urmat)
Franța: Paris (probabil)
Elveția: Berna


E50C922B-1FB5-4D61-8E89-E6083C0642D7.png
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de ABC2019 » 04/03/21, 13:50

Obamot a scris:Sfarsit de "Guerre” se apropie ea?

[b][font=Helvetica][size=199][color=#0000FF]Demonstrație mondială „pentru libertate și democrație”
20 martie 2021:

mișto vom putea număra trupele atunci : Mrgreen:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: „Suntem în război”: Emmanuel Macron anunță închisoarea

de Obamot » 04/03/21, 14:00

Chiar și în Israel... și acest guvern care credea că vaccinul va rezolva totul!? Ai spus ciudat?

Vom vedea dacă oamenii mai acceptă această criză de sănătate fabricată, ne spun ei (adevărat în anumite aspecte, până la deficitul de paturi!?) să văd oameni în stradă pe 20 martie va fi doar începutul unei dezamăgiri generalizate!

Deci nu, nu vei avea timp să numeri, vor fi prea mulți! : Cheesy:
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Robob și oaspeții 349