Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de ABC2019 » 27/02/21, 05:54

Obamot a scris: mai degrabă decât eu sau Guy, pentru că, fără a ne înșela prea mult, viziunea de ansamblu pe care o avem despre problemă este destul de clară.

toată lumea este convinsă de asta !!
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de Obamot » 27/02/21, 12:31

Toată lumea se îndoiește de asta ... dar „nos”Surse științifice cu siguranță.

Și lipiciul tău încă ai o problemă ... pentru că pretinzi că ești absolvent ... dar când există dovezi care contrazic toate bla-bla-bla-urile tale de anul trecut, în loc să spui că ai făcut o greșeală ...
... te îndoaie în mod regulat _ Imagine
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9807
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2660

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de sicetaitsimple » 27/02/21, 18:57

Obamot a scris:M-am bucurat că ieși din liniște, dar dacă vrei să „refaci firele” cred că ar trebui să începi cu „micșorați copiii” : Cheesy: (trolii) mai degrabă decât eu sau Guy, pentru că, fără a ne înșela prea mult, viziunea de ansamblu pe care o avem despre problemă este destul de clară.


„viziunea de ansamblu asupra problemei este destul de clară”.


Ei bine, foarte clar ... Vrei să cercetăm previziunile tale multiple și inversările de poziție în câteva ore (trebuie să fi fost la sfârșitul lunii octombrie)?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de Obamot » 27/02/21, 19:29

Ei bine, acest lucru este exact greșit, deoarece am spus în mod regulat că nu aș da o părere până în ianuarie, ceea ce am făcut!

Pe de altă parte, tu și micii tăi colegi de joacă, nu ne-ai dezamăgit, cu o mare consecvență te-ai aplatizat complet pe diferite subiecte timp de zece luni. : Cheesy: Nu a fost frumos să văd toată această negare ...
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9807
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2660

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de sicetaitsimple » 27/02/21, 19:41

Obamot a scris:deoarece am spus în mod regulat că nu voi vota până în ianuarie, ceea ce am făcut!


Unde?
0 x
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de ENERC » 27/02/21, 19:44

viziunea de ansamblu asupra problemei este destul de clară ....

De fapt, nu cred. Sunteți cu toții în legătură cu mortalitatea, în timp ce problema este în altă parte.

Pentru a ilustra, iau cifrele de pe Covidtracker.fr de astăzi:
- numărul de spitalizări: 25
- numărul în snopi: 3445
- numărul mediu de cazuri pe 7 zile: 21

Numărul spitalizărilor „scurte” este de 25130-3445 sau 21 (snopii sunt în mod necesar în spitalizare lungă)
Din experiența mea, mulți stau 3-4 zile pentru observare, iar cazurile de O2 + dexametazonă stau 8-10 zile.
Cu oala mare, aș spune că media este în termen de 5-6 zile.

Deci, pentru o medie de 5 zile, aceasta este 24% (25130/21000/5) sau 20% pentru 6 zile.

Cifrele sunt bune: 20% dintre persoanele care au o formă non-asimptomatică au o ședere scurtă în spital. Una din cinci persoane este multă ....
Nu murim din cauza asta, dar sfârșind cu infuzia și conductele de pretutindeni, nu este chiar cea mai bună.
În plus, în unitatea Covid nu era permisă nicio ieșire din cameră, nici măcar vizite de la rude foarte apropiate.
Și, în cele din urmă, nu toată lumea iese în formă excelentă: standardul este de 3 săptămâni de la serviciu + îngrijire la domiciliu de către o asistentă.

Sunteți peste tot morți, dar asta nu este chiar punctul. Când eram în spital, aveam doi colegi de cameră:
- un tip în vârstă de 40 de ani cu 2 adolescenți acasă (puțin afectat în plămâni, dar bine afectat în sistemul cardiovascular),
- un bătrân care nu mai umbla și care nu mânca singur. Dacă situația sa s-a înrăutățit, nu a intrat în snopi (oricum sunt plini). Se pare că i s-au administrat îngrijiri paliative la sfârșitul vieții.

Dacă bătrânul nu a supraviețuit, nu este atât de rău când ești total dependent de mâncare, băutură, îngrijire.
Dacă tipul de 40 de ani și-ar fi văzut cazul înrăutățindu-se, nu mișto pentru cei 2 copii ai săi care încă mai au nevoie de tatăl lor.

Fiecare situație este diferită. Și nu mai gândiți că există doar oameni grași și diabetici: acest lucru nu reflectă realitatea faptelor.
0 x
yves35
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 221
Înregistrare: 27/09/15, 23:22
Locul de amplasare: Rennes
x 60

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de yves35 » 27/02/21, 19:50

Bună seara,

ce forum (nu este vorba doar despre acest fir) a devenit un șervețel

Yves
0 x
ignorat: obamot, janic, guygadebois... aer, aer. Nu suntem (încă) pe Qanon Ben, dacă de fapt
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14937
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4351

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de GuyGadeboisTheBack » 27/02/21, 20:07

yves35 a scris:Bună seara,

ce forum (nu este vorba doar despre acest fir) a devenit un șervețel

Yves

Vă recomand „Jocuri video” .... o minte largă, tolerantă și plină de umor. : Mrgreen:
https://www.jeuxvideo.com/forums.htm
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de Obamot » 27/02/21, 21:45

Enerc a scris:
viziunea de ansamblu asupra problemei este destul de clară ....

De fapt, nu cred. Sunteți cu toții în legătură cu mortalitatea, în timp ce problema este în altă parte.

OMS "voi”? Cu siguranță nu eu, așa că vă rog să nu mă citați pentru a mă face să spun ceea ce nu spun. : Wink:
yves35 a scris:Bună seara,

ce forum (nu este vorba doar despre acest fir) a devenit un șervețel

Yves

Mereu am spus că mai bine eviți să pui piciorul acolo. :) Dacă acum sunteți de acord! Imagine Rămâi pe Futura ...
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9807
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2660

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de sicetaitsimple » 27/02/21, 22:33

Îmi pare rău să insist, dar:

sicetaitsimple a scris:
Obamot a scris:deoarece am spus în mod regulat că nu voi vota până în ianuarie, ceea ce am făcut!

Unde?
0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 189