Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de Obamot » 27/02/21, 23:25

Unde unde? Nu ești din Coasta de Fildeș? : Cheesy:
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9804
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de sicetaitsimple » 27/02/21, 23:41

Ai scris:

Obamot a scris:Ei bine, acest lucru este exact greșit, deoarece am spus în mod regulat că nu aș da o părere până în ianuarie, ceea ce am făcut!


Te întreb doar unde (pe ce fir) ai făcut-o sau chiar mai bine ce ai scris. Nu mi se pare complicat?

Îmi pare rău, nu urmăresc neapărat toate scrierile tale ....
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de GuyGadeboisTheBack » 27/02/21, 23:42

sicetaitsimple a scris:Îmi pare rău să insist, dar:

sicetaitsimple a scris:
Obamot a scris:deoarece am spus în mod regulat că nu voi vota până în ianuarie, ceea ce am făcut!

Unde?

Pe covor. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de Obamot » 27/02/21, 23:46

El este un „ivorian”, din Côte pentru a vedea ... Imagine
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de ABC2019 » 28/02/21, 03:32

sicetaitsimple a scris:Ai scris:

Obamot a scris:Ei bine, acest lucru este exact greșit, deoarece am spus în mod regulat că nu aș da o părere până în ianuarie, ceea ce am făcut!


Te întreb doar unde (pe ce fir) ai făcut-o sau chiar mai bine ce ai scris. Nu mi se pare complicat?

Îmi pare rău, nu urmăresc neapărat toate scrierile tale ....


Obamot și Guy sunt în mijlocul delirului lor, spunând indiferent de ce, nu răspund niciodată pe fond și insultă pe toată lumea, asta este motivul pentru care îi motivează. Nu vei avea niciodată un răspuns.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de GuyGadeboisTheBack » 28/02/21, 03:57

izentrop a scris:
GuyGadeboisLeRetour a scris:dacă publicațiile sunt valabile.
Ei bine, nu erau. Știința nu este un aranjament între prieteni https://www.sciencedirect.com/journal/n ... rial-board, sau îmi fac micul meu ...

ah hei, mi-a scăpat .... Fac clic pe link, dau peste un jurnal scris de o echipă INTERNAȚIONALĂ de oameni de știință „Noi microbi și noi infecții” ... ei bine, până acum nu văd ce este în neregulă.
Așa că fac clic în partea de sus a paginii pe „ziare și cărți”. Rezultat: „Răsfoiți 4382 de reviste și 30990 de cărți”. În fața numărului mi-am pus din nou întrebarea: „Dar ce nu este în regulă?”.
Deci, dacă înțeleg corect, „la tambouille” de Izy, este deci o lucrare științifică colectivă publicată pe un site ȘTIINȚIFIC, înecată în mijlocul a zeci de mii de alte publicații ȘTIINȚIFICE și este declarată „invalidă” de un anonim obscur Utilizator de internet deoarece provine dintr-un colectiv INTERNAȚIONAL în care se află profesorul Raoult.
E patologic acolo. Trebuie consultat.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13699
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1516
A lua legatura cu:

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de izentrop » 28/02/21, 10:13

GuyGadeboisLeTordu a scris:„Dar ce este în neregulă?”.
Depinde de justiție să judece
Consiliul Național al Ordinului Medicilor (Cnom) a depus o plângere la începutul lunii decembrie împotriva a șase practicanți, procedurile confirmate luni seara, inclusiv profesorii Didier Raoult și Christian Perronne. După examinarea unei serii de plângeri sau rapoarte, Cnom a decis să pună mâna pe camerele de disciplină de primă instanță sau să se alăture unei plângeri în curs, precizează agenția de presă medicală APMNews. Dacă nu știm încă exact de ce sunt acuzați, cariera lor luminează parțial decizia Consiliului Ordinului.
Printre medicii vizați se află prof. Didier Raoult, de la Institutul Spitalului Universitar Mediteranean (IHU). În iulie, el fusese deja vizat de o plângere din partea societății francofone de patologie infecțioasă (SPILF), care îl acuza că a promovat utilizarea hidroxiclorochinei „fără ca datele obținute din știință să fie clar stabilite cu privire la acest subiect. încălcarea recomandărilor autorităților sanitare ”.
Didier Raoult se află în centrul mai multor controverse, în special pentru că a zdrobit gestionarea crizei de către autorități și a denunțat conflictele de interese în cercetările internaționale privind tratamentul Covid-19. În urma altor câteva rapoarte de pacienți și medici, consiliul departamental al Ordinului medicilor din Bouches-du-Rhône a inițiat proceduri la începutul lunii noiembrie, la care Cnom s-a alăturat. https://www.lejdd.fr/Societe/raoult-per ... re-4014175
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14931
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4346

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de GuyGadeboisTheBack » 28/02/21, 11:54

izentrop a scris:
GuyGadeboisLeTordu a scris:„Dar ce este în neregulă?”.
Depinde de justiție să judece

O să râdem bine, simt, biata mea Izy ...
Didier Raoult se află în centrul mai multor controverse, în special pentru că a zdrobit gestionarea crizei de către autorități și a denunțat conflictele de interese în cercetările internaționale privind tratamentul Covid-19.
<<< Ar trebui să fie decorat pentru asta ... : Mrgreen:
Izy, ÎNTOTDEAUNA de partea corupătorilor, a mincinoșilor, a escrocilor și a incompetenților și acum susține alunecarea către dictatură. Din ce in ce mai bine...
Ps: Nu numai că lucrurile tale sunt practic depășite, ... 22 decembrie 2020, dar nici măcar nu este sigur! Imagine
1 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de Janic » 01/03/21, 10:54

este amuzant, deoarece aproape de fiecare dată când ordinul medical depune o plângere, acesta ridică un voleu de lemn verde, pentru că, spre deosebire de ordinul lor în care ambele părți se protejează reciproc, în fața unei instanțe civile, judecătorii sunt independenți de sistemul lor egocentric. VOM RIGOLA BINE dacă merge până la capăt!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11044

Re: Germania (deja) folosește Plaquenil (Clorochină) împotriva Covid-19?




de Christophe » 15/08/21, 01:54

izentrop a scris:
Julienmos a scris:Așa a spus Bill GATES pe 03 iulie 2015 ...
Da, a investit foarte mult în lupta împotriva Ebola, în același timp foarte criticat de anti-vaccinuri.
Dacă Ebola ar fi ajuns în orașe, probabil că am fi avut o pandemie globală mult mai gravă decât covid-19. :şoc:


E gata ! : Cheesy: : Cheesy:

0 x

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 465