Rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79368
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11062

Re: CONS al Coronavirusului




de Christophe » 20/07/20, 16:12

Că durata de viață este legată de venit nu este nou pentru nimeni!
Ceea ce este, conform graficului dvs. anterior, este legătura cu mortalitatea excesivă din cauza Covid 19.

Asa ca as dori sursa exacta a PRIMULUI GRAFIC...grafic care nici macar nu are legenda??
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: CONS al Coronavirusului




de Obamot » 20/07/20, 16:17

Acolo subiectul a alunecat :) Am oferit doar un scenariu... ca să răspund:

Sau mai degrabă...Plătește-i Mamei Natură contribuția ei formată din seniori și persoanele vulnerabile....


...și faptul că inegalitățile vor conta: dar nu am făcut niciodată scurtătura pe care o expuneți? Oussa?

Cu excepția copiilor (de mai multe ori înainte... dar nu în raport cu veniturile, chiar dacă este implicit)
Am pus cele 2 link-uri pe UNICEF, mai sus.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: CONS al Coronavirusului




de Adrien (ex-nico239) » 23/07/20, 01:28

Cum?

Îți poți ascunde fața într-un loc public?

Nu, este interzis să vă ascundeți sau să vă acoperiți complet fața într-un loc public: drumuri publice și locuri deschise publicului sau utilizate pentru un serviciu public. Legea prevede sancțiuni pentru această infracțiune.

Sancțiuni posibile:

Amenda de până la 150 de euro
Și/sau un curs de cetățenie pe cheltuiala dvs
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: CONS al Coronavirusului




de GuyGadebois » 23/07/20, 01:29

Măști transparente. Mergi, sunt bani de făcut!
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79368
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11062

Re: CONS al Coronavirusului




de Christophe » 23/07/20, 11:35

Adrien (ex-nico239) a scris:Cum?

Îți poți ascunde fața într-un loc public?

Nu, este interzis să vă ascundeți sau să vă acoperiți complet fața într-un loc public: drumuri publice și locuri deschise publicului sau utilizate pentru un serviciu public. Legea prevede sancțiuni pentru această infracțiune.

Sancțiuni posibile:

Amenda de până la 150 de euro
Și/sau un curs de cetățenie pe cheltuiala dvs


Ah ah ah bună glumă... dar glumești, nu?

Si ce amenda minima? Pentru ca la 150 Vs 135 calculul financiar se face repede!

Ei bine, situația este totuși excepțională, rețineți că în mod normal această lege nu se aplică voalurilor islamice...
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: CONS al Coronavirusului




de ABC2019 » 23/07/20, 11:45

Christophe a scris:Ah ah ah bună glumă... dar glumești, nu?

tocmai a uitat ultima propoziție... : Mrgreen:
Legea prevede sancțiuni pentru această infracțiune. Pedepsele sunt mai grele pentru oricine obligă o altă persoană să-și ascundă fața. Dar există excepții.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79368
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11062

Re: CONS al Coronavirusului




de Christophe » 23/07/20, 13:33

Da, excepția culturală? În aplicare de 30 de ani? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: CONS al Coronavirusului




de Obamot » 23/07/20, 13:58

ABC2019 a scris:[
Legea prevede sancțiuni pentru această infracțiune. Pedepsele sunt mai grele pentru oricine obligă o altă persoană să-și ascundă fața. Dar există excepții.


Porți voalul islamic sau ești doar chinofob? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6528
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: CONS al Coronavirusului




de Macro » 23/07/20, 14:02

Obamot a scris:Acolo subiectul a alunecat :) Am oferit doar un scenariu... ca să răspund:

Sau mai degrabă...Plătește-i Mamei Natură contribuția ei formată din seniori și persoanele vulnerabile....


...și faptul că inegalitățile vor conta: dar nu am făcut niciodată scurtătura pe care o expuneți? Oussa?

Cu excepția copiilor (de mai multe ori înainte... dar nu în raport cu veniturile, chiar dacă este implicit)
Am pus cele 2 link-uri pe UNICEF, mai sus.


Într-adevăr... Încă o dată m-am preocupat doar de ceea ce văd și aud în cercul meu apropiat... Nu am fost să văd ce se întâmplă în India sau Africa... Dintr-un motiv pentru care nu am nici dorinta si nici mijloacele de a merge sa vezi...Pe de alta parte, statisticile jurnalistilor asociatiei...Sunt mereu in directia orientarii lor politice sau financiare...Deci cred mai mult....

Ca alcoolic: 17% din accidentele rutiere sunt cauzate de băieți care au băut alcool....deci 83% din accidente sunt cauzate de băieți care țin post....Cine sunt cei mai periculoși????

Cum să reducă riscul de a avea o bombă în avion... luând propria ta bombă la bord... ei bine, da... Există o șansă la un milion de a avea o bombă într-un avion... .și de ordinul a 1 la 10 miliarde șanse de a avea 2 : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79368
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11062

Re: CONS al Coronavirusului




de Christophe » 23/07/20, 14:18

Nu-mi vine să cred... există cu adevărat gunoi uman peste tot...

0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : sicetaitsimple și oaspeții 202