Rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de ABC2019 » 13/10/21, 12:03

Christophe a scris:Datele ar trebui să poată fi verificate cu ușurință, trebuie doar să găsești morții și morții în Israel ... dar, evident, nu o vei face, deoarece nu este în „doctrina” ta ...Așadar, argumentați „părtinirea” statistică, deoarece este singurul și singurul dvs. cartuș mizerabil pe care l-ați rămas!

Pentru deducere, vă rugăm să cumpărați un pachet de neuroni ... XXL pachetul vă rog ... :P :P :P


Nu mă cert despre prejudecată, am spus să admitem că aceste numere sunt corecte. Ce deduceți din ea?

că nu există o corelație liniară între rata de vaccinare și mortalitatea covidă? dar asta, am subliniat deja de mai multe ori, este normal, deoarece mortalitatea depinde de mai mulți factori! (Mai mult, dovada este că în 2020 există o diferență semnificativă între Suedia și Norvegia, chiar dacă niciunul nu s-a vaccinat, deci acest lucru demonstrează că nu numai vaccinul este cel care joacă!)

ce altceva atunci?

Singura mea „doctrină” este să nu fac ca numerele să spună nimic și se oprește aici.
Dernière édition alin ABC2019 13 / 10 / 21, 12: 04, editate 1 ori.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6514
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de Macro » 13/10/21, 12:04

ABC2019 a scris:
acest lucru este normal, deoarece mortalitatea depinde de mai mulți factori! ce altceva atunci?


Tocmai am întrebat-o pe a mea ... El nu știe despre asta ... : Mrgreen:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79315
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de Christophe » 13/10/21, 12:08

ABC2019 a scris:ce altceva atunci?


Ia un al doilea pachet ... Cred că de la 2 poți avea o reducere de 3% cu cardul de fidelitate ... 8)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de Obamot » 13/10/21, 12:13

ABC2019 a scris:Deci, unde sunt decesele „cenzurate” pe aceste curbe?

De fiecare dată când crezi că găsești defecte și de fiecare dată când te descurci și nu din lipsă de a te fi explicat din nou și din nou de ce te-ai înșelat ...

Aici, și pentru a unsprezecea oară, este dimensiunea grupului țintă pe care plantați (în mod deliberat) ...

În trecut era vorba de confuzia abilă și deliberată a „mortalitatea„VS“letalitatea spitalului”, Al cărui obiectiv a fost ca dvs. să umflați curbele infecției până la moarte, utilizând raporturile eronate de mortalitate (raporturi în măsura supraevaluată de la baza testelor PCR părtinitoare ...) și acolo v-am fi putut spune. Întrebați - așa cum faceți acum - în mod greșit - care a fost motivul pentru viitoarele vaccinări "pentru o mortalitate atât de scăzută”. Deoarece, desigur, mortalitatea legată de o hemoragie imaginară de milioane de cazuri presupuse pozitive, a redus proporția deceselor la o mie de locuitori în cazurile pozitive, ca o consecință ...

Și astăzi ne cereți din nou conturi bazate pe același artefact al unei pisici care trebuie să o găsească tânără în zgomotul de fond statistic! Ce nerv uriaș încă mai ai: de ce am mai fi păcăliți de la tine??
Dernière édition alin Obamot 13 / 10 / 21, 12: 18, editate 4 ori.
1 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de Janic » 13/10/21, 12:14

abcon
(Mai mult, dovada este că în 2020 există o diferență semnificativă între Suedia și Norvegia, chiar dacă niciunul nu s-a vaccinat, deci acest lucru demonstrează că nu numai vaccinul este cel care joacă!)
oh, minune, bouzo tocmai a descoperit că nu este doar asta, mai ales când aceasta nefolosit! și aceasta face pagube
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de ABC2019 » 13/10/21, 12:15

Christophe a scris:
ABC2019 a scris:ce altceva atunci?


Ia un al doilea pachet ... Cred că de la 2 poți avea o reducere de 3% cu cardul de fidelitate ... 8)

lauda scurgerii? : Mrgreen:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Éloge_de_la_fuite
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79315
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de Christophe » 13/10/21, 12:32

Fără ABCile !! Doar cred că nu trebuie să fii ridiculizat încă o dată în public ... pentru că răspunsul la analiza acestor curbe comparative este evident ...

Fac asistență socială, empatie ... vezi ... noțiuni care sunt îndepărtate de tine cred ...

Și tu ești cel care ia zbor sistematic cu fiecare argument care te deranjează puțin prea mult ...
2 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de ABC2019 » 13/10/21, 13:09

Christophe a scris:Fără ABCile !! Doar cred că nu trebuie să fii ridiculizat încă o dată în public ... pentru că răspunsul la analiza acestor curbe comparative este evident ...

nu este pentru mine, așa că vă cer ceva mai multă empatie pentru a mă lumina și spune-mi ce deduceți din ea.

Orice evadare de la a nu răspunde ar putea fi neapărat interpretată ca o dovadă că nu sunteți chiar atât de sigur. : Mrgreen:

Nu văd cum faptul că vă cer să vă clarificați gândurile dovedește că „mă deranjează”, dimpotrivă ...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79315
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11040

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de Christophe » 13/10/21, 13:16

Deschideți ochii și urmați cele 3 curbe de culoare cu degetul ...

Sunt linii aproape identice, adică aceeași pantă, cu excepția anului 2021 când murim mai mult în Israel (+ 2.8% față de media 2016-2019) ... ciudat nu?

dovada că pandemia este atât de mortală pe cât se pretinde = pipeau (sau aproape)

dovada că vaccinarea care salvează vieți la scară de țară = canal (sau aproape)


Concluzie bazată pe aceste date: vaccinarea nu este menită să prevină decesele ... (sau aproape)

Corolar conform acestor date: care este scopul real al vaccinării covide atunci dacă nu este de a salva vieți?
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: rahaturi și idioțenii în jurul Coronavirusului (acțiuni, cuvinte, decizii ...)




de ABC2019 » 13/10/21, 13:26

Christophe a scris:
Concluzie bazată pe aceste date: vaccinarea nu este menită să prevină decesele ... (sau aproape)

Corolar conform acestor date: care este scopul real al vaccinării covide atunci dacă nu este de a salva vieți?

precis, nu este o concluzie pe care o poți trage din curbe, trebuie făcut impactul vaccinării toate lucrurile sunt egale altfel, și acest lucru nu este evident atunci când vă comparați un an cu altul.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : gegyx, sicetaitsimple și oaspeții 325