Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de Adrien (ex-nico239) » 07/07/20, 20:19

Paul72 a scris:Printre alte scandaluri: asistentele care au fost în ziua de douăzeci din cauza covid19 (și, prin urmare, vieți protejate prin a nu răspândi virusul), au văzut prima lor la jumătate pentru absența a două săptămâni sau mai mult !!! Sincer !!!!


Oh, ai un link pentru asta :?: :?: :?:
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9837
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2673

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de sicetaitsimple » 07/07/20, 21:02

VetusLignum a scris:
EDIT: 3271 spitalizat, cu o vârstă medie pe care o estimăm la 68 de ani.
https://www.newstalk.com/news/interacti ... -19-991413

.......

Fac o mare greșeală comparând aceste 2 cifre de letalitate simptomatic : IHU (HCQ + AZI) = 0.55%; și Irlanda (fără HCQ + AZI) = 6.8%?


Tu însuți dai răspunsul la întrebarea ta: mediană (sau medie?) Vârsta de 68 de ani în Irlanda, vârsta medie a „cohortei Raoult” 45 de ani.
Deci nu este comparabil, indiferent de eficacitatea sau nu a unui astfel de tratament sau un astfel de tratament.
0 x
VetusLignum
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1690
Înregistrare: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de VetusLignum » 07/07/20, 21:37

sicetaitsimple a scris:
VetusLignum a scris:
EDIT: 3271 spitalizat, cu o vârstă medie pe care o estimăm la 68 de ani.
https://www.newstalk.com/news/interacti ... -19-991413

.......

Fac o mare greșeală comparând aceste 2 cifre de letalitate simptomatic : IHU (HCQ + AZI) = 0.55%; și Irlanda (fără HCQ + AZI) = 6.8%?


Tu însuți dai răspunsul la întrebarea ta: mediană (sau medie?) Vârsta de 68 de ani în Irlanda, vârsta medie a „cohortei Raoult” 45 de ani.
Deci nu este comparabil, indiferent de eficacitatea sau nu a unui astfel de tratament sau un astfel de tratament.


Mai puteai mai dura câteva secunde pentru a citi.
Vârsta medie a pozitivilor este de 48 de ani; 68 de ani este vârsta medie a pacienților spitalizați.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de GuyGadebois » 07/07/20, 21:52

VetusLignum a scris:
Mai puteai mai dura câteva secunde pentru a citi.
Vârsta medie a pozitivilor este de 48 de ani; 68 de ani este vârsta medie a pacienților spitalizați.

Kiki este întotdeauna prea dornic să aibă dreptate. De aceea, de multe ori el greșește mizerabil. : Mrgreen:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9837
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2673

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de sicetaitsimple » 07/07/20, 21:52

VetusLignum a scris:
VetusLignum a scris:Fac o mare greșeală comparând aceste 2 cifre de letalitate simptomatic : IHU (HCQ + AZI) = 0.55%; și Irlanda (fără HCQ + AZI) = 6.8%?


sicetaitsimple a scris:Tu însuți dai răspunsul la întrebarea ta: mediană (sau medie?) Vârsta de 68 de ani în Irlanda, vârsta medie a „cohortei Raoult” 45 de ani.
Deci nu este comparabil, indiferent de eficacitatea sau nu a unui astfel de tratament sau un astfel de tratament.


Mai puteai mai dura câteva secunde pentru a citi.
Vârsta medie a pozitivilor este de 48 de ani; 68 de ani este vârsta medie a pacienților spitalizați.

Nu am citit articolul de fapt, am avut încredere în „EDITUL” dvs., crezând că vârsta de 68 de ani se referea la populația de persoane spitalizate pentru COVID.
Ei bine, voi citi, poate nu în seara asta.
Dernière édition alin sicetaitsimple 07 / 07 / 20, 21: 57, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de Adrien (ex-nico239) » 07/07/20, 21:56

VetusLignum a scris:
sicetaitsimple a scris:
VetusLignum a scris:
EDIT: 3271 spitalizat, cu o vârstă medie pe care o estimăm la 68 de ani.
https://www.newstalk.com/news/interacti ... -19-991413

.......

Fac o mare greșeală comparând aceste 2 cifre de letalitate simptomatic : IHU (HCQ + AZI) = 0.55%; și Irlanda (fără HCQ + AZI) = 6.8%?


Tu însuți dai răspunsul la întrebarea ta: mediană (sau medie?) Vârsta de 68 de ani în Irlanda, vârsta medie a „cohortei Raoult” 45 de ani.
Deci nu este comparabil, indiferent de eficacitatea sau nu a unui astfel de tratament sau un astfel de tratament.


Mai puteai mai dura câteva secunde pentru a citi.
Vârsta medie a pozitivilor este de 48 de ani; 68 de ani este vârsta medie a pacienților spitalizați.


Vă asigur că este cel puțin a zecea oară (dacă nu mai mult) când încearcă să compare vârsta mediană a cazurilor confirmate cu vârsta mediană spitalizată ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de Christophe » 07/07/20, 22:15

Pentru truducuri anti Raoult!

„Aveam 38 de grade de febră, dar plămânii îmi erau curați. Medicii mi-au dat hidroxiclorochină și azitromicină (un antibiotic) și după aceea m-am simțit mai bine. Sunt perfect bine ”, a adăugat el marți după-amiază. El a spus că acum va lucra cât mai mult „prin videoconferință”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de Christophe » 07/07/20, 22:17

Despre cine vorbesc? De la Bolsonaro ... marele „tâmpit” pentru mulți oameni ...

Brazilia: Jair Bolsonaro anunță că a dat rezultate pozitive la Covid-19

Președintele brazilian a anunțat marți că acum va lucra cât mai mult posibil „prin videoconferință”.

(...)

https://www.leparisien.fr/international ... 349036.php
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9837
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2673

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de sicetaitsimple » 07/07/20, 22:24

sicetaitsimple a scris:Nu am citit articolul de fapt, am avut încredere în „EDITUL” dvs., crezând că vârsta de 68 de ani se referea la populația de persoane spitalizate pentru COVID.
Ei bine, voi citi, poate nu în seara asta.


Am citit și se referă bine (aproximativ, ați făcut o medie cred că?) La cazuri spitalizate.
Deci nu mă întorc la comentariul meu inițial, comparați lucruri care nu sunt comparabile.
Dernière édition alin sicetaitsimple 07 / 07 / 20, 22: 27, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Demisia doctorului Raoult, susținător de cloroquina, de la Consiliul Științific Covid19




de Adrien (ex-nico239) » 07/07/20, 22:25

Ei bine, remarcă abilitatea primului foc de baraj bazat pe pericolul hidroxiclorochinelor (în mod corect, desigur).

Când vă gândiți la morii care au încercat totul să demonstreze contrariul până în 15 aprilie, înainte ca aceasta să devină o temă învechită.

După ce și-a acumulat studiile ... Remdesivir, fără studii cu adevărat convingătoare, a fost ales de o mulțime de țări pentru a se vindeca de la Covid și există liniște radio de la toți cei care au strigat lupul Raoult ...

Acest lucru demonstrează clar coluziunea și complicitatea și necinstea lor totală.
Întrucât, în toată cinstea, ar trebui să arate cât mai mult spirit științific ... sau este în adăposturi: de ce nu plătește să critici redemsivirul sau cel puțin procesul său de validare?

Pentru că am spus de multe ori: redem, dexa sau cloro sau azy, de fapt, nu ne pasă atât timp cât are un efect pozitiv, fără efecte negative.

Cu toate acestea, FS a comis 2 articole oneste
https://www.futura-sciences.com/sante/a ... son-80833/

Dernière édition alin Adrien (ex-nico239) 07 / 07 / 20, 22: 35, editate 1 ori.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Robob și oaspeții 317