Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79290
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11025

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de Christophe » 12/08/21, 15:39

Da, am inteles!

Dr. Oceane MINKA este un NESCUL!

Medicul intervievat vorbește despre evoluția bolii la persoanele vaccinate VS nevaccinate! Nu spune altceva, nu vorbește NU PROPORȚIE, NU NUMERE!!

El spune că vaccinarea nu ne permite să tragem concluzii cu privire la evoluția pacienților care a ajuns la noi acasă perioadă!

Daca din 100 de internari sunt 15 vaccinati si 85 nevaccinati si observa ca starea lor evolueaza la fel: poate spune exact acelasi lucru din moment ce nu vorbeste niciodata de cifre la naiba!!

Înțelegi nuanța?
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de sicetaitsimple » 12/08/21, 15:41

Christophe a scris:
sicetaitsimple a scris:
Cel mai bine ar fi să te uiți la videoclipul APHM înainte de a vorbi despre el..... Durează 2 minute.


Și te gândești 2 minute: ce interes ar avea să-și pună cariera și poate viața în joc....


Ce vrei sa spui? Dacă este interviul lui Parolla, nu mă interesează foarte mult, dar l-am urmărit.
Vorbim despre statisticile APHM S30, vezi primul video de mai jos.

1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de GuyGadeboisTheBack » 12/08/21, 16:04

Ok Kiki, este pe pagina anterioară, nu este nevoie să repostezi propaganda acestui ratat ghidat de la distanță de ministerul ei de supraveghere... : Roll:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79290
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11025

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de Christophe » 12/08/21, 16:06

Ei bine, nu, de ce? Îmi place să zdrobesc niște... e mai ușor! Huh Macro : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de Obamot » 12/08/21, 16:12

GuyGadeboisLeRetour a scris:Ok Kiki, este pe pagina anterioară, nu este nevoie să repostezi propaganda acestui ratat ghidat de la distanță de ministerul ei de supraveghere... : Roll:
E voluntar, parca te dispretuiesc, vezi sa nu citesc postarile tale : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

sicetaitsimple a scris:Dacă este interviul Parolla, nu sunt foarte interesat de el, dar l-am vizionat [și bla-bla-bla]

Pură prostie... Ca de obicei, „băieții amuzanți” sunt înșelați încercând să se prefacă drept serioși... :D

Aceștia sunt tocmai oamenii care au cerut ieri seriozitate cu cohorte mari de studii randomizate dublu-orb, care atunci când le prezentăm asta astăzi ne fac să spunem: „multe prostii și comentarii periculoase”

Aveți idee în ce măsură vi se pare ridicol și patetic în fața unui centru științific de mare nivel precum IHU pe care ne invidiază până și elvețienii?Matei 22:21

Huh Kiki... Ești bine Kiki... vine?

49346ADF-6AF9-4D85-A308-C11D626E21AD.gif
49346ADF-6AF9-4D85-A308-C11D626E21AD.gif (476.42 Kio) Consulté 3878 fois
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de Janic » 12/08/21, 17:03

Ei bine, nu, de ce? Îmi place să zdrobesc niște... e mai ușor!
fii atent, zdrobindu-te de zbârciuri te gâdilă! : Hopa:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6513
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de Macro » 12/08/21, 17:28

Christophe a scris:Ei bine, nu, de ce? Îmi place să zdrobesc niște... e mai ușor! Huh Macro : Cheesy:


Christophe...repet...sunt de când mi-am înmuiat biscuitul într-un chatoune:Monogam în slujba majestății sale Mamita....De acum....32 de ani...

Deci... nu am bătut nicio cățea...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9792
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2648

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de sicetaitsimple » 12/08/21, 18:42

GuyGadeboisLeRetour a scris:Ok Kiki, este pe pagina anterioară, nu este nevoie să repostezi propaganda acestui ratat ghidat de la distanță de ministerul ei de supraveghere... : Roll:


Scuze, dar șeful mi se pare puțin înfundat, așa că i-am pus filmulețul APHM în față.
Nu vorbesc despre tweet sau interviul Parolla.
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 902
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1237

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de Robob » 12/08/21, 18:49

Deci întrebarea este: care sunt statisticile reale la IHU și/sau la APHM și, în timp ce suntem la asta în toată Franța, cu privire la spitalizare și decese inclusiv proporţiile vax/novax. Personal nu l-am găsit așa că dacă aveți un link, sunt interesat: orice informație care vine de pe tweet sau FB sau altele este falsă până la proba contrarie.

Vorbele părintelui Parolla trebuie să fie provenite din surse și cred că datele lor pot fi consultate pe site-ul IHU dar nici eu nu le-am găsit.

De 4 luni, buletinele epidemiologice săptămânale franceze sunt din ce în ce mai puțin complete, așa că trebuie să ne ocupăm de asta:

Spitalizări și decese SIVIC Covid-19: https://www.data.gouv.fr/fr/datasets/do ... -covid-19/
Rezultatele testului SIDEP Covid-19: https://www.data.gouv.fr/en/datasets/do ... -covid-19/
Persoanele VACSI vaccinate Covid-19: https://www.data.gouv.fr/en/datasets/do ... ovid-19-1/

Noroc baieti !

Cel mai recent studiu DREES, care a servit drept propagandă guvernului, precum „Șansa de contaminare de 12 ori mai mare pentru un novax decât pentru un vax” este preluat din aceste fișiere și a fost demontat de un analist (50% dintre decese dispărute). Trebuie doar să te uiți la Gibraltar, Insula sau Israel pentru a înțelege că există o problemă.
Totuși, nu știu cum și nici analistul din videoclipul de mai jos, DREES a putut să facă referințe încrucișate la aceste date de spitalizare fără starea de vaccinare a spitalizaților.

5 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Covid și Didier Raoult (susținătorul hidroxiclorochinei): analize asupra pandemiei




de Janic » 12/08/21, 20:02

excelenta analiza!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 158