Lista trollurilor din forum și monitorizarea sancțiunilor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Exnihiloest » 27/01/23, 18:46

Remundo a scris:de altfel Nihilo

V-am rugat să găsiți postări în care i-am numit naziști pe toți ucrainenii.

Căuta ...


Ar trebui să urmezi. Am răspuns deja că sunt Christophe și Obamot, nu tu.

Putin și-a început războiul din cauza „naziștilor” pe care i-a inventat în Ucraina, așa că recunoașteți că duce un război fără motiv, sau cel puțin nu pentru cel pe care l-a dat?
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16178
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Remundo » 27/01/23, 19:04

ah, el i-a „inventat” pe naziștii ucraineni?

fără îndoială, din ordinul lui, batalioanele Azov și diferitele partide politice preiau semnele celui de-al Treilea Reich...

Dar apropo, Putin spune că toți ucrainenii sunt naziști?

Își va face Eminența Sofistică osteneala să răspundă cu toată onestitatea care îi lipsește?
1 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Exnihiloest » 27/01/23, 20:49

Remundo a scris:ah, el i-a „inventat” pe naziștii ucraineni?
...


Nu, el a inventat naziștii ucraineni.
Chiar nu intelegi nimic sau te prefaci?
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Obamot » 27/01/23, 21:04

În principiu, dacă specificați "în toate soiurile de mere de cidru, erau galbene și verzi”... Adjectivele sunt acolo tocmai pentru a viza categorii pentru a le distinge de altele... (Acesta este rolul adjectivului) de asemenea „naziști” se aplica doar soiului in cauza (care din motive istorice, insista in acelasi timp, asupra responsabilitatii pe care o au asupra evenimentelor)
Exnihiloest a scris:
Remundo a scris:de altfel Nihilo

V-am rugat să găsiți postări în care i-am numit naziști pe toți ucrainenii.

Căuta ...


Ar trebui să urmezi. am raspuns deja, au fost Christophe și Obamot, nu tu.

Ultimele stiri :şoc: si nu ti-am fi raspuns?
Rândul meu atunci: să găsesc postări unde i-am numit naziști pe toți ucrainenii?

Salam alek
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Exnihiloest » 27/01/23, 22:51

„Ucrainenii” înseamnă poporul ca întreg.
„Ukronazi” înseamnă așadar „ucraineni naziști”, se referă la ucraineni drept naziști, nu la anumiți naziști care ar fi ucraineni.
Fie poutinofilii nu stăpânesc limbajul, dacă ar fi destul de deștepți pentru asta nu ar fi poutinofili, deci nu imposibil, sau mai probabil dată fiind lașitatea istorică a extremei drepte, încearcă să se agațe de crengi când le punem nasul. în caca lor, deoarece ar putea ajunge în instanță pentru incitare la ură rasială.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Obamot » 28/01/23, 07:40

Nu cred, tipul încă deturnează schmilblick-ul cu un nou sofism și îl justifică! : Cheesy: Mai întâi îi punem nasul în kaka, apoi se eschivează de câteva ori, apoi spune nu esti tu, ci ceilalti, și acolo „unul dintre ei” îți cere aceeași dovadă a acuzațiilor tale, iar tu devii din nou: retragere jalnică pe un fundal de neadevăruri...

mere galbene și verzi sunt mere bune este adevarat.

Dar sugerează că:
- „dacă merele sunt galbene” [AȘA E BINE CĂ]"toate merele sunt galbene"

Acesta nu este doar un abuz, ci și unul dintre apelurile tale preferate la logica ta sofisticată.

Și să te gândești că toată viața ta este alcătuită din această retorică funială. Este trist !
Ai greșit să insisti.
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Exnihiloest » 28/01/23, 10:18

Obamot a scris:Nu cred, tipul încă deturnează schmilblick-ul cu un nou sofism și îl justifică!...


Fallacy! : Roll:
Ce mizerie în capul tău mic, nu înțelegi nimic.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Christophe » 28/01/23, 11:37

Exnihiloest a scris:
Remundo a scris:de altfel Nihilo

V-am rugat să găsiți postări în care i-am numit naziști pe toți ucrainenii.

Căuta ...


Ar trebui să urmezi. Am răspuns deja că sunt Christophe și Obamot, nu tu.

Putin și-a început războiul din cauza „naziștilor” pe care i-a inventat în Ucraina, așa că recunoașteți că duce un război fără motiv, sau cel puțin nu pentru cel pe care l-a dat?


O da ? Ești încă în bufonul împuțit al defăimării!

Tot ce am spus, și o voi spune din nou, este că armata ucraineană are batalioane neonaziste finanțate de guvern!!

Negi sau îi admiri? Pov spot!

Nu i-am echivalat niciodată pe toți ucrainenii cu naziștii, așa cum nu am făcut niciodată cu germanii celui de-al 3-lea Reich, die Weise Rose, știu...

Putin nu a inventat nimic, Ucraina este corupta de neo-nazismul, dar tu aperi acest gunoi neo-fascist! Ce te face gunoi! Dar știam deja că...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Exnihiloest » 28/01/23, 12:09

Christophe a scris:...

este ca armata ucraineana are batalioane neonaziste finantate de guvern!!

Negi sau îi admiri? Pov spot!

Nu i-am echivalat niciodată pe toți ucrainenii cu naziștii, așa cum nu am făcut niciodată cu germanii celui de-al 3-lea Reich, die Weise Rose, știu...

Putin nu a inventat nimic, Ucraina este corupta de neo-nazismul, dar tu aperi acest gunoi neo-fascist! Ce te face gunoi! Dar știam deja că...


Evocarea prin verbe în prezent a unei minorități trecute (Azov, era mai puțin de 5000 de bărbați, iar astăzi doar pierderile ucrainene, sunt sute de mii), o minoritate din care nimic astăzi nu demonstrează că rămâne ceea ce a fost, să apoi spune-ne un lucru („Nu i-am asimilat niciodată pe toți ucrainenii naziștilor”) și opusul lui („Ucraina este coruptă de neonazism”), doar acolo vedem mizeria, cea a extremei drepte mereu gata să linge fachos ca Putin.
Ești în plină proiecție.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16178
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: listarea trolilor din forum și monitorizarea sancțiunilor




de Remundo » 28/01/23, 12:39

Nihilo, problema ta este asimetria ta intelectuală.

Îl vomi pe Putin, dar nu te auzim niciodată despre josnicia americană sau ucraineană.

Plutești în norul tău binevoitor, maniheic și distopic, și tot ceea ce nu-ți alimentează „proiecțiile” de fum este așezat confortabil în cutia de fachostremedroate cu morga care ți se potrivește regulat.
2 x
Imagine

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 257