Criza CoronaVirus văzută de copii: impactul psihologic de durată!

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de Christophe » 13/04/20, 22:35

Christophe a scris:În caz contrar, Gatlings-ul Marinei SUA au fost dezvoltate ...doar pentru a distruge Exocetele franceze, cele mai bune rachete anti-nave din lume !!

Intreaba-l pe Elizabeth 2 ce crede ea !! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:


Și știi încărcătura explozivă a Exocetului? Cine a fost mult timp o apărare secretă ???

F-H2!!

https://fr.wikipedia.org/wiki/Exocet_(missile)

0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9803
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de sicetaitsimple » 13/04/20, 22:36

„Criza CoronaVirus văzută de copii” ....
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de Christophe » 13/04/20, 22:38

Ah, rahat, este încă o apărare secretă ... wiki nu vorbi despre asta !! :şoc: :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de Christophe » 13/04/20, 22:47

sicetaitsimple a scris:„Criza CoronaVirus văzută de copii” ....


Da, nu știai că ursuleții de păpușă nu existau ???
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9803
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2658

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de sicetaitsimple » 13/04/20, 22:54

Christophe a scris:
sicetaitsimple a scris:„Criza CoronaVirus văzută de copii” ....


Da, nu știai că ursuleții de păpușă nu existau ???


Știam asta, dar nu trebuie să fii surprins că forum devii un adevărat rahat dacă tu însuți nu ești în stare să rămâi într-un subiect, oricum a priori interesant pe care l-ai inițiat.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de Macro » 13/04/20, 23:01

Suntem doar copii mari ... Avem nevoie doar de jucării care să viseze că vom face față zombi ...

Du-te ... Voi spune ... Siyavè lessdcon ... Cesraibienplusimple ...
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de Christophe » 13/04/20, 23:01

sicetaitsimple a scris:nu ești capabil să rămâi într-un subiect, oricum a priori interesant pe care l-ai inițiat.


: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Pentru că învățarea apărării, deci armele, nu este un subiect interesant pentru copiii care sunt complet deranjați de ceea ce fac în prezent ???

După aceea, vom putea crede întotdeauna contra-psihologi, precum cei care au interzis să pășească pentru presupus schimbarea umanității ...

Umanitatea este violentă! Copiii sunt și ei! Nu stabili limite pentru ei este o înșelătorie !!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de Macro » 13/04/20, 23:10

A învăța cum să folosești armele .... este, cred, un lucru bun .... Nu poți lupta sau avertiza împotriva riscurilor unui inamic pe care nu-l știi ... Când tatăl meu a murit ... Am devenit patriarhul familiei ... În momentul mișcării mamei mele a fost întrebarea pușcărilor tatălui meu: răspunsul a fost unanim ... am fost singurul care știe să se descurce, așa că s-a convenit că voi lua responsabilitatea pentru asta ... așa că am luat puștile ... Și am dat toată muniția unui prieten de vânătoare al tatălui meu ...
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de Macro » 13/04/20, 23:12

Christophe a scris:
Umanitatea este violentă! Copiii sunt și ei! Nu stabili limite pentru ei este o înșelătorie !!!


Ceea ce spuneam la cei doi ... Dacă descoperiți că violența nu rezolvă lucrurile ... Încercați să bateți mai tare : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Criza CoronaVirus văzută de copii




de GuyGadebois » 14/04/20, 00:31

Macro a scris:Suntem doar copii mari ... Avem nevoie doar de jucării care să viseze că vom face față zombi ...

Du-te ... Voi spune ... Siyavè lessdcon ... Cesraibienplusimple ...

Faceți bine să o specificați, deoarece padre sicetaitchou spune că „virtutea” spune „moralitatea” spune „bunăvoința” spune „alb-albastru” crede că suntem nebuni nebuni de arme de foc care aruncă toate acestea la început grad. Personal, prefer suflanta, arcul, lancea sau miza merovingiană (dar mai presus de toate, capcana) decât armele de foc. Acesta este ceea ce este durabil, biodegradabil, silențios, neutru în carbon. : Mrgreen:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Remundo și oaspeții 391