Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).

Credeți că homeopatia este:

Puteți selecta 1 opțiune

 
 
Consultați rezultatele
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de pedrodelavega » 25/10/20, 12:23

Obamot a scris:Dovadă contrară luând „cel mai rău” dintre exemplele tale http://www.medecine.unige.ch/enseigneme ... sseurs.pdf

DSL, dar acest lucru nu este o dovadă. Este un raport despre „Vindecătorii din Elveția de limbă franceză: relația cu comunitatea medicală”
Consultați conținutul raportului.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Obamot » 25/10/20, 12:30

Este implicat. Arată cu tărie că vindecătorii nu sunt excluși de la medicina oficială la HUG (și în alte părți). Ciudat este că asta nici măcar nu te surprinde. Dacă vă arăt postarea specialiștilor HUG, vor avea în continuare crampe la stomac : Cheesy: Iar profesorul Calmy ca tutore, rhoooooo ce „dezamăgire” pentru tine ...! Nu te cheamă mai mult decât atât .... Îmi vei spune atât de multe : Cheesy:

Există un director de vindecători care au dat rezultate în spitale!

Uită-te puțin ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Obamot » 25/10/20, 12:42

Remundo a scris:
ABC2019 a scris:aparent fie Obamot, oricare ar fi divagările sale în plus, nici nu respectă aceste două propuneri.

ABC2019 și Obamot, ar fi bine să oprim chicaneria ...


Asta am spus în „OPRIT” atunci când ceilalți mă insultă, tot cade asupra mea!

„Îmi place” criteriile tale ...! (Ce sunt exact, dacă totuși, dacă ar exista vreunul ...)? : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de ABC2019 » 25/10/20, 12:51

Obamot a scris:Este implicat. Arată cu tărie că vindecătorii nu sunt excluși de la medicina oficială la HUG (și în alte părți). Ciudat este că asta nici măcar nu te surprinde. Dacă vă arăt postarea specialiștilor HUG, vor avea în continuare crampe la stomac : Cheesy: .

Nu este surprinzător, știm că lumea medicală este în mare parte putredă de conflictele de interese, continuați să o demonstrați și piața medicamentelor alternative este încă suculentă ...

altfel aveți un exemplu de efect „tangibil” care nu este „dovedit”, că cineva înțelege ce înțelegeți prin asta?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de pedrodelavega » 25/10/20, 12:57

Obamot a scris:Este implicat.
Nu exact.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Obamot » 25/10/20, 13:08

Gata ... se produc crampe stomacale Imagine Imagine ultimul râs înainte de avertizare!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Obamot » 25/10/20, 13:11

ABC2019 a scris:Nu este surprinzător, știm că lumea medicală este în mare parte putredă de conflictele de interese

Ah în sfârșit ... !!! Vei fi luat timp.

Mâine ați putea admite că definiția letalității văzută de OMS este corectă? Cine știe?

Poimaine... : Mrgreen:

Și atunci cine ți-ar fi spus că sunt „pentru” vindecătorii, oricum?
0 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3791
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de pedrodelavega » 25/10/20, 13:30

Obamot a scris:Mâine ați putea admite că definiția letalității văzută de OMS este corectă? Cine știe?

: Arrowd:
https://apps.who.int/iris/bitstream/han ... .1-fre.pdf
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Obamot » 25/10/20, 13:35

Ați putea să o rezumați într-o singură propoziție, pentru că nu am timp să petrec ore întregi acolo.

Am petrecut deja timp acolo pentru noțiuni care încă nu trebuiau să vă fie clare! : Cheesy:

Între timp, contactele mele de la HUG / CHUV (chiar dacă uneori sunt contradictorii și îndrumate oficial de considerații politice) îmi sunt suficiente. Și este cu atât mai revelator. :? : Wink:
Dernière édition alin Obamot 25 / 10 / 20, 13: 38, editate 1 ori.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Ei bine, aici creez sondajul pentru homeopatie!




de Janic » 25/10/20, 13:37

de ABC2019 "25/10/20, 13:01
janic a scris: Desigur că acesta este un punct de vedere, o părere simplă; dar bazat pe ipoteze foarte mediatizate (ne întrebăm de cine ...?) sau prin experimentare personală, pe experiență? Nu există nicio indicație care să poată fi folosită ca justificare și în acest caz este mai mult decât o opinie, este o credință reală fără fundament real.
așa cum v-am spus (dar că, evident, nu tipăriți) acest sondaj este de a identifica opiniile, indiferent de validitatea lor
de aici comparația mea cu religia sau politica (vezi ce se întâmplă în SUA: un frumos bazar de opinii contradictorii și această țară va fi condusă de un personaj dintr-o țară profund divizată. Și cine câștigă va pretinde că este reprezentativ a locuitorilor săi pentru că are autoritatea momentului.
(vă dați seama oricum că am introdus câteva propuneri pe care eu personal nu le împărtășesc deloc?)
Ai putea face altfel?
Deci nu există nicio dovadă de întrebat.
Dimpotriva ! vă recomandați opinia împotriva ca reprezentant al anumitor opinii la indivizi, de cele mai multe ori ignorând subiectul și care pare să elibereze o majoritate reală. Este ca și cum de multe ori falsifică știrile luate așa cum sunt fără verificare în teren; adică în rândul celor care practică o astfel de terapie nonconformistă în ceea ce privește actuala dominație alopată.
Dar, de câte ori, cei care plâng cel mai mult pentru a nu fi înțelese sunt complet blocați în propriile discursuri, fără a asculta ceea ce li se spune.
„Spitalul care vrea să judece caritatea! "
Și, așa cum v-am spus mai sus, acest fir nu este pentru a discuta dacă homeopatia este validă sau nu, ci pentru a identifica diferitele opinii față de dvs.
Așa că mă repet: păreri bazate pe ce? Știri despre falsuri inventate de oameni incompetenți pe acest subiect!
Cu toate acestea, aceasta este inima problemei, chiar dacă numai prin formularea propunerilor dumneavoastră.
Așteptăm în continuare propunerea dvs. dacă nu sunteți de acord cu oricare dintre cele pe care le propun.
Nu este vorba de a ști dacă sunt sau nu de acord cu propunerile făcute de un personaj care nu cunoaște subiectul și care vrea doar să dea, precis, o impresie de cunoaștere
Ceva îmi spune că vom aștepta mult ...
Aștept până când studiați cu adevărat și serios acest medicament înainte de a scrie ceva de genul acestui sondaj părtinitor.
Deci, la o formulare inexactă și tendențioasă, nu trebuie să o adaug pe a mea. Pentru orice opinie autorizată, numai persoanele competente se pot exprima cu suficientă autoritate: prin urmare, consultați literatura și rezultatele regulate ale H obținute de mii de medici din întreaga lume timp de 150 de ani ... înainte de a încerca să te exprimi asupra unui subiect despre care nu știi nimic și pe care preferi să îl ignori în continuare.


altfel aveți un exemplu de efect „tangibil” care nu este „dovedit”, că cineva înțelege ce înțelegeți prin asta?
respirația este un fapt tangibil, fără dovezi necesare. Dovezile (dar de ce fel) servesc doar pentru a oferi o confirmare suplimentară a ceea ce este tangibil.
Dernière édition alin Janic 25 / 10 / 20, 13: 43, editate 1 ori.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 316