Încă un sondaj

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).

Ați accepta tratamentul cu hidroxiclorochină combinat cu azitromicină?

Sondajul a expirat pe 15 / 04 / 20, 00: 44

Da, de la primele simptome fără ezitare, am încredere în profesorul Raoult
3
33%
Da, dar aș aștepta ca rezultatele studiilor să scadă
0
Nici un vot
Da, dar dacă starea mea era foarte gravă și eram sub supraveghere medicală într-un spital
2
22%
Nu, este prea riscant
0
Nici un vot
Nu, pentru că nu a existat niciun studiu randomizat dublu-orb
2
22%
Nu, nu am încredere în profesorul Raoult
0
Nici un vot
Nici da, nici nu, nu știu, voi aștepta și voi vedea ce spune guvernul
0
Nici un vot
Nici da, nici nu, nu știu, voi aștepta opiniile ANSM (Agenția Națională pentru Siguranța Medicamentelor și Produselor de Sănătate)
2
22%
 
Numărul total de voturi: 9
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Încă un sondaj




de GuyGadebois » 31/03/20, 00:44

Răspundeți sincer, datele vor rămâne confidențiale, cuvântul unei persoane închise. : Cheesy:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Un alt sondaj




de Janic » 31/03/20, 09:47

GuyGadebois »31/03/20, 00:44
Răspundeți sincer, datele vor rămâne confidențiale, cuvântul unei persoane închise
Nu mi-am găsit opțiunea!
Deci, să spunem: decoct de bușteni, hipertermie apoi hipotermie, homeopatie pentru a-l completa! Funcționează? : Cheesy:
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Un alt sondaj




de Christophe » 31/03/20, 09:54

Janic a scris: Funcționează? : Cheesy:


Nu, este prea riscant : Cheesy:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Un alt sondaj




de Janic » 31/03/20, 10:15

Nu, este prea riscant
comparativ cu ce? Pe de o parte, cei care oricum vor scăpa de ea, majoritatea; pe de altă parte, cei care cel mai probabil vor rămâne acolo și, prin urmare, înșelați, nu mai au nimic de pierdut! Așadar, atunci, dacă funcționează pentru cele mai grave cazuri putem presupune că funcționează și mai bine pentru cele mai ușoare cazuri! și în plus, nu costă foarte mult societatea!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156

Re: Un alt sondaj




de phil12 » 31/03/20, 10:17

bonjour,

Nici eu nu am cutia mea
pentru că de 30 de ani am ales să mă concentrez pe teren și pe calitatea mea de viață, nu sunt niciodată bolnav ultima dată când am petrecut câteva ore în pat cu aproape 20 de ani în urmă a fost un armăsar!

Am 62 de ani și controlul meu anual = RAS și nu este rezultatul întâmplării sau al geneticii familiale (tocmai nu este foarte favorabil)

Deci strategia aleasă:
- alimente ecologice timp de 30 de ani,
- viața la țară, inclusiv munca, departe de poluare
- activitate fizică (sport, drumeții, grădină organică)
- Nu cunosc stresul, meditația de două ori pe zi
- Beau foarte puțin, nu fumez, puțină carne, foarte puține lactate, puțin zahăr ...

Deci, atunci când virușii se apropie de un mic remediu echinacea pentru un prim mic impuls, imun și dacă prima barieră este cu siguranță traversată de o opțiune similară cu cea a lui Janic, importantă hidratare + lăsăm febra să facă treaba!

Aceeași opțiune pentru soția mea, copiii mei și nepoții mei care se află în aceeași strategie de viață.

Faptele arată clar că majoritatea deceselor au avut cauze agravante (vârstă, greutate, diabet, hipertensiune, probleme respiratorii ...)

Așa că îmi voi pune întrebarea când voi fi direct în teatru și din nouVoi avea de ales (nici locul, nici liderul echipei) este, fără îndoială, echipa de asistență medicală care va lua această decizie, pentru ei ar trebui trimis mai degrabă sondajul!

Dar voi juca jocul și voi pune cutia și voi pune carcasa
Dernière édition alin phil12 31 / 03 / 20, 10: 38, editate 2 ori.
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Un alt sondaj




de Christophe » 31/03/20, 10:22

Janic a scris:
Nu, este prea riscant
comparativ cu ce? Pe de o parte, cei care oricum vor scăpa de ea, majoritatea; pe de altă parte, cei care cel mai probabil vor rămâne acolo și, prin urmare, înșelați, nu mai au nimic de pierdut! Așadar, atunci, dacă funcționează pentru cele mai grave cazuri putem presupune că funcționează și mai bine pentru cele mai ușoare cazuri! și în plus, nu costă foarte mult societatea!


Acesta este răspunsul dvs. la sondaj! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Un alt sondaj




de GuyGadebois » 31/03/20, 13:16

Janic a scris:GuyGadebois »31/03/20, 00:44
Răspundeți sincer, datele vor rămâne confidențiale, cuvântul unei persoane închise
Nu mi-am găsit opțiunea!
Deci, să spunem: decoct de bușteni, hipertermie apoi hipotermie, homeopatie pentru a-l completa! Funcționează? : Cheesy:

Întrebarea este „Ați accepta tratamentul cu hidroxiclorochină în combinație cu azitromicină?”. Nu răspunzi la întrebare.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Un alt sondaj




de Janic » 31/03/20, 14:04

Întrebarea este „Ați accepta tratamentul cu hidroxiclorochină în combinație cu azitromicină?”. Nu răspunzi la întrebare.
De când mi-am subliniat opoziția față de substanțele chimice ca soluție ipotetică la problemele de sănătate, răspunsul meu este același cu Phil 12. Dacă sunt inconștient și sunt în pragul morții, nu mi se va cere părerea, dacă este devine autorizat. Dar puțin oxigen, nu sunt împotriva, dar dacă este organic! : Cheesy:
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156

Re: Un alt sondaj




de phil12 » 31/03/20, 22:59

Imi place!
jointes pièces
Screenshot 2020-03-31 22.56.53.png
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 293