Avansuri în lupta împotriva coronavirusului

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de ABC2019 » 29/10/20, 19:00

Obamot a scris:
ABC2019 a scris:Nu știu dacă este o cauză

Atunci dacă nu știi, de ce postezi? Imagine Imagine


să vă reamintesc că o corelație nu este o cauzalitate și că pot exista factori de confuzie, nu a fost clar acest lucru în primul meu mesaj?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de Ahmed » 29/10/20, 20:21

Tocmai am consultat site-ul oficial al certificatului de călătorie care acum este necesar: se omite posibilitatea de a face cumpărături de mâncare sau o plimbare de sănătate... Încă miroase a improvizație, mai ales pentru un text atât de scurt și pentru care a fost , cel puțin, posibil să se facă un copy-paste stupid din precedentul... Acest lucru sigur se va rectifica rapid, dar dacă toată această pandemie este tratată cu același amatorism, există motive de îngrijorare.. .
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de Obamot » 29/10/20, 20:29

Mulțumesc pentru informații, trebuie să returnez niște scule în garanție și, prin urmare, o voi face mâine. : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de Adrien (ex-nico239) » 29/10/20, 21:25

Christophe a scris:Care este exact rolul tău ABC aici? Să te gândești la soluții sau să rupi toate liniile de gândire? :şoc:


Eu votez pentru 2.

Contributie nici una
Este doar un sport retoric scris.
Pe scurt, nimicul
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de Adrien (ex-nico239) » 29/10/20, 21:32

Ahmed a scris:Tocmai am consultat site-ul oficial al certificatului de călătorie care acum este necesar: se omite posibilitatea de a face cumpărături de mâncare sau o plimbare de sănătate... Încă miroase a improvizație, mai ales pentru un text atât de scurt și pentru care a fost , cel puțin, posibil să se facă un copy-paste stupid din precedentul... Acest lucru sigur se va rectifica rapid, dar dacă toată această pandemie este tratată cu același amatorism, există motive de îngrijorare.. .


Nu vă faceți griji, cineva a spus „vom fi pregătiți în cazul unui al doilea val”
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de ABC2019 » 29/10/20, 21:43

Adrien (ex-nico239) a scris:
Christophe a scris:Care este exact rolul tău ABC aici? Să te gândești la soluții sau să rupi toate liniile de gândire? :şoc:


Eu votez pentru 2.

Contributie nici una
Este doar un sport retoric scris.
Pe scurt, nimicul

ca toti ceilalti de aici nu am un "rol", imi dau cu parerea.Nu suporti cand oamenii dau o parere diferita de a ta?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de Adrien (ex-nico239) » 29/10/20, 21:45

ABC2019 a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:
Christophe a scris:Care este exact rolul tău ABC aici? Să te gândești la soluții sau să rupi toate liniile de gândire? :şoc:


Eu votez pentru 2.

Contributie nici una
Este doar un sport retoric scris.
Pe scurt, nimicul

ca toti ceilalti de aici nu am un "rol", imi dau cu parerea.Nu suporti cand oamenii dau o parere diferita de a ta?


Dacă ești îngrijorat, dovada este că nu ai fost interzis.

Ești acolo doar pentru joc: este distractiv.
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de ABC2019 » 29/10/20, 21:53

Adrien (ex-nico239) a scris:Dacă ești îngrijorat, dovada este că nu ai fost interzis.

Ești acolo doar pentru joc: este distractiv.

ar lipsi mai mult decât atât, de ce aș fi interzis pentru că mi-am amintit un adevăr științific, și anume că o corelație nu este cauzalitate și că există factori de confuzie?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de Adrien (ex-nico239) » 29/10/20, 21:56

ABC2019 a scris:
Adrien (ex-nico239) a scris:Dacă ești îngrijorat, dovada este că nu ai fost interzis.

Ești acolo doar pentru joc: este distractiv.

ar lipsi mai mult decât atât, de ce aș fi interzis pentru că mi-am amintit un adevăr științific, și anume că o corelație nu este cauzalitate și că există factori de confuzie?


Asta spun eu
Ești acolo doar pentru joc: este distractiv
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Progrese în lupta împotriva coronavirusului




de ABC2019 » 29/10/20, 22:09

Adrien (ex-nico239) a scris:Asta spun eu
Ești acolo doar pentru joc: este distractiv

acesta nu este adjectivul pe care îl voi folosi pentru ceva care este doar un memento al faptelor științifice, dar dacă te amuză atât de mult, cu atât mai bine : Mrgreen:
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google [Bot], sicetaitsimple și oaspeții 390