RedE 2GO, primul scuter electric cu o autonomie „reală” de 1 km

Mașini, autobuze, biciclete, avioane electrice: toate mijloacele de transport electric care există. Conversie, motoare și acționări electrice pentru transport ...
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16183
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263

Re: RedE 2GO, primul scuter electric cu o autonomie „reală” de 1 km




de Remundo » 09/04/20, 21:22

da, cam asta are greutatea unui scuter de benzină de 50 cmc :P
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2491
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 364

Re: RedE 2GO, primul scuter electric cu o autonomie „reală” de 1 km




de Forhorse » 09/04/20, 22:37

Din partea mea, mă uitam la partea echivalentelor de 125 cmc și, în mod clar, la 300 km de autonomie, este inutil pentru un scuter, chiar mai mult pentru un echivalent de 50 cm!
Nu am cunoscut mulți oameni care ar face o astfel de distanță în 50 de zile (la viteza de reglementare este încă bine peste 6 ore pe drum)
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: RedE 2GO, primul scuter electric cu o autonomie „reală” de 1 km




de GuyGadebois » 09/04/20, 23:43

Forhorse a scris:Din partea mea, mă uitam la partea echivalentelor de 125 cmc și, în mod clar, la 300 km de autonomie, este inutil pentru un scuter, chiar mai mult pentru un echivalent de 50 cm!
Nu am cunoscut mulți oameni care ar face o astfel de distanță în 50 de zile (la viteza de reglementare este încă bine peste 6 ore pe drum)

Din ceea ce am văzut pe site-ul lor, ei fac versiuni „cargo”, iar Pizza Hut, Deliveroo, Chronopost, Domino, Frichti și Suchi Shop sunt sponsori și fac închirieri pe termen lung pentru profesioniști. Acestea vizează o piață de nișă. În caz de muncă intensivă de tip livrare, această autonomie ar putea fi, prin urmare, un atu.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79385
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11065

Re: RedE 2GO, primul scuter electric cu o autonomie „reală” de 1 km




de Christophe » 10/04/20, 00:04

Anunță 300 km pentru un scuter atât de uzat este o glumă ... sau un efect de anunț ...

Cunoașteți producători de scutere francezi de renume, în afară de mbk?
Nici eu și nici wiki
https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des ... de_scooter

MBK oferă ce este pe un scuter electric?

Acesta este cu siguranță doar un efect de anunț care vizează să încerce să strângă fonduri ... nici măcar nu îndrăznesc să dea detalii tehnice, ci promit un marketing în vară? Promite ... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Sunt scuterele lor aprobate?

Cum rămâne cu distribuția și întreținerea?

Ne pare rău pentru a fi realist ...
1 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: RedE 2GO, primul scuter electric cu o autonomie „reală” de 1 km




de GuyGadebois » 10/04/20, 00:10

Christophe a scris:Anunță 300 km pentru un scuter atât de uzat este o glumă ... sau un efect de anunț ...

Cunoașteți producători de scutere francezi de renume, în afară de mbk?
Nici eu și nici wiki
https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des ... de_scooter

MBK oferă ce este pe un scuter electric?

Acesta este cu siguranță doar un efect de anunț care vizează să încerce să strângă fonduri ... nici măcar nu îndrăznesc să dea detalii tehnice, ci promit un marketing în vară? Promite ... : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Sunt scuterele lor aprobate?

Cum rămâne cu distribuția și întreținerea?

Ne pare rău pentru a fi realist ...

Dacă doriți părerea mea, acestea sunt scutere standard (deja importate de branduri lambda, aprobate de UE) chinezești, comandate cu „specificații franceze” pe care pot comunica prin evidențierea părții naționale. Un pic ca tine sau ca mine, comandăm orice rahat în China, îi dăm o lovitură de var, un logo și devine fabricat în Franța, sau ca într-un restaurant, cumpăr o blanquette de vițel industrială ambalată în vid , Stropesc cu pătrunjel, devine „de casă”. Da, ai dreptate, este marketing și nu aș fi surprins dacă le-ar vinde sponsorilor lor chiar înainte de a le face. Pentru servicii post-vânzare ... Lol!
1 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)

Înapoi la "Transport electric: autoturisme, biciclete, transport public, avioane ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 124