Recenzii despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de izentrop » 18/05/21, 16:12

Robob a scris:
izentrop a scris:Nu e mare lucru, e o prostie
Când toamna ați prins covidul după cea de-a șasea injecție cu PIFzer, partenerul dvs. va fi bătut cu un „sfânt neînțepat-întotdeauna capabil de a se reproduce” și că veți comanda coada joasă (asta este cazul de spus) kitul tău ziverdo pe NEt (pentru că nu este disponibil la noi) doar pentru a putea trece un PCR pentru a putea merge la cumpărături la Caroufmaquête cu couillon-ul tău sanitar la bord, te vei întoarce să ne vorbești despre prostii. : Mrgreen:
Ei bine, îmi doresti lucruri bune. : Mrgreen:

Coada joasă, nici măcar, deși în acest moment iau o sesiune de raze în fiecare zi. Nu e mare lucru, e multă vârstă. Și am noroc, merg foarte bine, unii ajung în scaune cu rotile.
Ca un rege, am șoferul meu care mă ia în fiecare zi ... Ce întreabă oamenii. : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14823
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4302

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de GuyGadeboisTheBack » 18/05/21, 16:30

Imagine
0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 900
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1235

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de Robob » 23/06/21, 15:26

https://www.theblaze.com/op-ed/horowitz ... roven-drug

Horowitz: Merck respinge ivermectina pentru tratamentul COVID, apoi primește un contract guvernamental (SUA) de 1,2 miliarde de dolari pentru un medicament scump, nedovedit.

Pentru cei care încearcă să urmeze știința și legea, a fost imposibil să se stabilească un minim de coerență în răspunsul COVID al guvernului. Cu toate acestea, atunci când urmăriți banii, tot ceea ce fac funcționarii publici (precum și ceea ce nu fac) are un sens perfect.

Pe 4 februarie, Merck a emis o declarație de avertizare împotriva utilizării ivermectinei pentru tratamentul COVID. Declarația susține că nu există „nici o bază științifică pentru un efect terapeutic potențial împotriva COVID-19 din studiile preclinice” și că există „o lipsă îngrijorătoare de date de siguranță în majoritatea studiilor”.
Aceasta a fost o afirmație destul de ciudată, având în vedere că 59 de studii, inclusiv 30 de studii randomizate controlate, au constatat că medicamentul este extrem de eficient în toate etapele virusului. Declarația cu privire la problemele de siguranță a fost și mai ridicolă, având în vedere că aproape 4 miliarde de doze de medicament au fost distribuite pentru boli parazitare, a câștigat Premiul Nobel și este printre cele mai esențiale medicamente ale OMS.

Pe 9 iunie, Merck a anunțat că a încheiat un acord de furnizare. Merck va primi aproximativ 1,2 miliarde de dolari pentru a livra aproximativ 1,7 milioane de cicluri de molnupiravir către guvernul Statelor Unite. Molnupiravir este un medicament nou pe care Merck îl evaluează în prezent în studiile clinice de fază 3 pentru a servi drept medicament minune pentru tratarea COVID. Costul estimat al medicamentului pe tratament este de 700 USD!


Imagine
3 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de ABC2019 » 23/06/21, 15:29

izentrop a scris:
Robob a scris:
izentrop a scris:Nu e mare lucru, e o prostie
Când toamna ați prins covidul după cea de-a șasea injecție cu PIFzer, partenerul dvs. va fi bătut cu un „sfânt neînțepat-întotdeauna capabil de a se reproduce” și că veți comanda coada joasă (asta este cazul de spus) kitul tău ziverdo pe NEt (pentru că nu este disponibil la noi) doar pentru a putea trece un PCR pentru a putea merge la cumpărături la Caroufmaquête cu couillon-ul tău sanitar la bord, te vei întoarce să ne vorbești despre prostii. : Mrgreen:
Ei bine, îmi doresti lucruri bune. : Mrgreen:

Coada joasă, nici măcar, deși în acest moment iau o sesiune de raze în fiecare zi. Nu e mare lucru, e multă vârstă. Și am noroc, merg foarte bine, unii ajung în scaune cu rotile.
Ca un rege, am șoferul meu care mă ia în fiecare zi ... Ce întreabă oamenii. : Wink:

noroc Izzy și păstrează-ți duhul, este esențial!
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de Obamot » 23/06/21, 15:37

izentrop a scris:[..] deși în acest moment mă iau pe mine o sesiune de raze în fiecare zi. Nu este mare lucru, este multă vârstă.
Dacă nu este regretabil ...!

Și să te gândești că acum câteva săptămâni te distrai când ți-am spus că te intoxici cu pâinea cu nuci umplută cu acizi grași „TRANS” ... Ei bine, acolo te-au condus zeci de ani - simțul alimentar. Din păcate, tu ești dovada în viață (morbid)

Incorigibil! : Roll:

Moderație Christophe: să te bucuri de boala altui membru „pentru că așa am spus” este deosebit de abject :strigăt: :strigăt: :strigăt: !
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de Janic » 23/06/21, 15:59

Coada joasă, nici măcar, deși în acest moment iau o sesiune de raze în fiecare zi. Nu este mare lucru, este multă vârstă. Și am noroc, mă descurc foarte bine, unii ajung în scaune cu rotile.
Ca un rege, am șoferul meu care mă ia în fiecare zi ... Ce întreabă oamenii.
oamenii cer să nu ajungă în starea ta, asta ar fi deja bine!
în ceea ce privește sesiunile de raze, din păcate, vârsta este din ce în ce mai tânără.; mai bine să le alegeți pe cele ale soarelui, mult mai sănătoase și mai eficiente!
Dar acest lucru explică și dragostea ta imoderată pentru chimio și complicii săi. Să sperăm că nu veți fi numărat în cele 157.400 ratate în fiecare an. :?
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Rajqawee
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1322
Înregistrare: 27/02/20, 09:21
Locul de amplasare: occitană
x 577

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de Rajqawee » 23/06/21, 19:41

Nivelul compasiunii este uneori uimitor. Noroc Izy, oricine ai fi!
2 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de Janic » 23/06/21, 19:47

Rajqawee »23/06/21, 19:41
Nivelul compasiunii este uneori uimitor. Noroc Izy, oricine ai fi!
nu confunda compasiunea pentru mizeria umană și pasiunea pentru idioții cărora nu le pasă de mizeria umană!
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de ABC2019 » 23/06/21, 19:52

chiar esti rau de fapt ...
1 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Pareri despre Ivermectin? Medicament 99,8% eficient în 48 de ore împotriva COVID-19?




de Janic » 23/06/21, 20:17

de ABC2019 "23/06/21, 19:52

chiar esti rau de fapt ...
trebuie doar să nu dai exemplul! 8)
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 273