Oamenii străini sezonieri din sectorul agricol oferă garanții de sănătate suficiente?

dezbateri și companii filosofice.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de Christophe » 19/04/20, 00:50

La întrebarea titlului !! Trebuie să urmezi!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de GuyGadebois » 19/04/20, 00:52

Christophe a scris:La întrebarea titlului !! Trebuie să urmezi!

Deoarece directorii superiori ai raioanelor frumoase, oferă suficiente garanții de sănătate, poate ... : Roll:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de Christophe » 19/04/20, 00:56

Sigur că nu ... ai citit întrebarea ?? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de GuyGadebois » 19/04/20, 00:57

Christophe a scris:Sigur că nu ... ai citit întrebarea ?? : Cheesy:

Nu ești părtinitor, dar acest subiect încetinește.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de Christophe » 19/04/20, 01:19

Nu păzește mai mult decât lumea de azi ...

Războiul care vine ...
Liliecii morți ...
Etc. etc ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Oferă lucrătorii străini sezonieri din sectorul agricol garanții de sănătate suficiente?




de Macro » 19/04/20, 08:13

GuyGadebois a scris:În cele din urmă ești într-adevăr un xxxxx xxxxx de cel mai rău tip, mi-a lipsit discernământul. : Evil:


Nu veți obține nimic prin lingușire : Mrgreen:

Dar mergi mai departe ... Bate-mă cu pantalonii tăi murdari.
1 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
Paul72
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 684
Înregistrare: 12/02/20, 18:29
Locul de amplasare: Sarthe
x 139

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de Paul72 » 19/04/20, 10:53

Mai presus de toate, având în vedere situația din Franța, este posibil să aducă o memorie microscopică acasă și să o transmită tuturor ... dar probabil nu vă pasă?
0 x
Sunt alergic la idioți: uneori chiar am tuse.
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Oferă lucrătorii străini sezonieri din sectorul agricol garanții de sănătate suficiente?




de Adrien (ex-nico239) » 19/04/20, 12:04

Macro a scris:Ați făcut deja sezoane Guy ... Eu da ... Sau veniți să lucrați pentru a trăi decent în mediul dvs. ... înfometat, ei vin din celălalt capăt al Europei, dorm în gol dintr-un șanț, mănâncă rădăcinile, ca să-ți lovească cocoșul, apoi vin să-și postească urmașii pe podurile Parisului pentru a suge prolo sau pentru a se dezbraca de turistul străin .... pentru a construi vile somptuoase și călări în mercur in romania ...



Uh cine este cel care îi angajează?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de Christophe » 19/04/20, 14:04

Cei care doresc cele mai ieftine fructe și legume posibile .... sunt angajatorii ...

Avem un exemplu frumos sub nasuri, foarte recent:

- lanțurile de supermarketuri anunță să vândă mai multă producție locală cu coronavirus ... TOTUL APLICĂ
- prețurile cresc în mod mecanic ... TOATE TOATE OFERIILE CU MINERI ȘI PROFITORI

Omul mă va face mereu să râd !!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Lucrătorii sezonieri străini din sectorul agricol oferă suficiente garanții de sănătate?




de Macro » 20/04/20, 09:26

Cine angajează lucrători sezonieri străini ???

Fermieri, restauratori, dar și afaceri de tot felul, care continuă să lucreze în timp ce Franța este în vacanță….

Acești angajatori aduc lucrători străini care pot fi calificați și pot fi scumpi (dar în condițiile legii trebuie să fie plătit cel puțin la salariul minim), deoarece nu pot găsi resursa în Franța ... CÂND CÂND '' AM MAI MULTE DE 3 milioane de persoane neocupate în teritoriul nostru. Și așa cum a spus Coluche ... Pe lot, nu putem spune cu adevărat că există 3 milioane în căutare de muncă .... Bani de la asistența socială plus câteva ore de shenanigani sunt suficiente pentru ei .... Și șarpele care își moare coada ... Ajutorul social pentru a distribui, face bani pentru a intra în cutii, bani care găsiți unde? la contribuțiile de securitate socială ... Și prețul forței de muncă crește puțin ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 227