Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu l-am găsi niciodată ca HIV SIDA?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 13/07/20, 23:00

Și hopla ... o altă informație care invalidează sau chiar echivalează torpila pista vaccinului: https://www.leparisien.fr/societe/sante ... 352195.php

O știam deja prin alte studii ... este o altă confirmare?

Covid-19: imunitatea ar putea dispărea în câteva luni

Acest studiu King's College London subminează politica de imunitate colectivă, care ar trebui să protejeze toată lumea.

Ca și în cazul unei imunități la rece, bazată pe anticorpi, dobândită după vindecarea Covid-19, va dispărea în mare parte în câteva luni, potrivit unui nou studiu. Un rezultat care poate complica dezvoltarea unui vaccin eficient pe termen lung.

„Această lucrare confirmă că răspunsurile de anticorpi de protecție la persoanele infectate cu SARS-CoV-2 [...] par să scadă rapid”, a spus dr. Stephen Griffin la Universitatea din Leeds (Regatul Unit) luni.

(...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Adrien (ex-nico239) » 14/07/20, 00:11

Christophe a scris:Și hopla ... o altă informație care invalidează sau chiar echivalează torpila pista vaccinului: https://www.leparisien.fr/societe/sante ... 352195.php

O știam deja prin alte studii ... este o altă confirmare?

Covid-19: imunitatea ar putea dispărea în câteva luni

Acest studiu King's College London subminează politica de imunitate colectivă, care ar trebui să protejeze toată lumea.

Ca și în cazul unei imunități la rece, bazată pe anticorpi, dobândită după vindecarea Covid-19, va dispărea în mare parte în câteva luni, potrivit unui nou studiu. Un rezultat care poate complica dezvoltarea unui vaccin eficient pe termen lung.

„Această lucrare confirmă că răspunsurile de anticorpi de protecție la persoanele infectate cu SARS-CoV-2 [...] par să scadă rapid”, a spus dr. Stephen Griffin la Universitatea din Leeds (Regatul Unit) luni.

(...)


Mă surprindeți, nu credeți că Astra Zeneca / Gilead va fi mulțumită de o „singură lovitură” în timp ce țin gâsca care depune ouăle de aur.

Un vaccin și o mulțime de memento-uri în fiecare an sunt asemănătoare gripei, dar răspândite pe întreaga planetă și este jackpot-ul asigurat pentru eternitate.

Simt că nu am părăsit hanul cu acest lucru și cu tot felul de dezinformări ...

Se deschide o nouă eră, în timpul căreia pacientul va trebui mai mult decât oricând să încerce să evite să fie ucis de laboratori și medici.

Știind în plus că în toate acestea vor fi atât bune, cât și putrede: tratamente, medici și vaccinuri.

Un joc video de dimensiuni reale în care pacientul va trebui să evite medicamente, tratamente și vaccinuri putrede pentru a încerca să găsească medicii potriviți, vaccinurile potrivite și tratamentele potrivite ... salut atmosferei.
2 x
Avatar de l'Utilisateur
Grelinette
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2007
Înregistrare: 27/08/08, 15:42
Locul de amplasare: Provence
x 272

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Grelinette » 14/07/20, 12:23

Adrien (ex-nico239) a scris:Un joc video de dimensiuni reale în care pacientul va trebui să evite medicamente, tratamente și vaccinuri putrede pentru a încerca să găsească medicii potriviți, vaccinurile potrivite și tratamentele potrivite ... salut atmosferei.

În opinia mea, cu toți acești șarlatani ai medicinii, vom fugi din lumea medicală (așa cum se întâmplă în lumea politică), iar singura cale de ieșire va fi să ne întoarcem la bunele medicamente vechi ale bunicilor noastre: un bun infuzie de usturoi într-un bol mare de lapte cu lămâie și salvie, apoi în pat, cu o sticlă de apă fierbinte pe cap, și sunteți pe picioare în 2 zile!
0 x
Proiect hibrid - Proiectul privind econologia
„Căutarea progresului nu exclude dragostea tradiției”
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 14/07/20, 14:24

Fără a uita 3 pahare de Byrrh pe zi de la 18 ani ... : Mrgreen:

1 pentru copii după 5 ani!

: Arrow: sănătate-poluare-prevenire / progresele-de-lupta-contra-coronavis-t16395-80.html # p404853
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Adrien (ex-nico239) » 14/07/20, 14:35

Christophe a scris:Fără a uita 3 pahare de Byrrh pe zi de la 18 ani ... : Mrgreen:

1 pentru copii după 5 ani!

: Arrow: sănătate-poluare-prevenire / progresele-de-lupta-contra-coronavis-t16395-80.html # p404853


La gen ai și Vulcani .... nu mai rău decât redemsivir


0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13706
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1519
A lua legatura cu:

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de izentrop » 16/07/20, 02:04

Vaccinul anti-mRNA-1273 COVID-19: încurajarea rezultatelor preliminare ale unui proces de fază I la 45 de participanți https://quoidansmonassiette.fr/vaccin-c ... -phase-i-1
Cantitatea de anticorpi IgG (ImmunoGlobulina G) a crescut rapid după prima vaccinare cu seroconversie la toți participanții la D1. Există un efect de răspuns la doză.

În concluzie, vaccinul mRNA-1273 a fost imunogen, inducând răspunsuri la anticorp și limfocite. Durabilitatea răspunsului imun nu a fost evaluată. Urmărirea a fost de 57 de zile în această publicație (urmarea va dura 1 an după a doua vaccinare).
Cu toate acestea, trebuie reținut că acesta nu este un studiu clinic în faza III în care participanții se confruntă în condiții reale cu SARS-CoV-2.

Un proces de fază 2 a mRNA-1273 la 600 de adulți sănătoși, evaluând dozele de 50 μg și 100 μg, este în desfășurare (NCT04405076). Un studiu de eficacitate în faza 3 ar trebui să evalueze o doză de 100 μg și ar trebui să înceapă în vara anului 2020. SUA NIH (American National Institutes of Health) susține acest studiu clinic.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 16/07/20, 03:04

izentrop a scris:Vaccinul anti-mRNA-1273 COVID-19: încurajarea rezultatelor preliminare ale unui proces de fază I la 45 de participanți https://quoidansmonassiette.fr/vaccin-c ... -phase-i-1
Cantitatea de anticorpi IgG (ImmunoGlobulina G) a crescut rapid după prima vaccinare cu seroconversie la toți participanții la D1. Există un efect de răspuns la doză.

În concluzie, vaccinul mRNA-1273 a fost imunogen, inducând răspunsuri la anticorp și limfocite. Durabilitatea răspunsului imun nu a fost evaluată. Urmărirea a fost de 57 de zile în această publicație (urmarea va dura 1 an după a doua vaccinare).
Cu toate acestea, trebuie reținut că acesta nu este un studiu clinic în faza III în care participanții se confruntă în condiții reale cu SARS-CoV-2.

Un proces de fază 2 a mRNA-1273 la 600 de adulți sănătoși, evaluând dozele de 50 μg și 100 μg, este în desfășurare (NCT04405076). Un studiu de eficacitate în faza 3 ar trebui să evalueze o doză de 100 μg și ar trebui să înceapă în vara anului 2020. SUA NIH (American National Institutes of Health) susține acest studiu clinic.


„Pentru”:
- detectarea prin anticorpi IgG (ImmunoGlobulina G), asta trebuie să facem, cu siguranță!
- testul a fost început repede.

Impotriva"
- 45 de pacienți sunt în mare parte insuficienți! (huh-huh-huh ...)
- Dacă un studiu randomizat dublu-orb cu 2 concentrații diferite, atunci fiecare grup face 11 persoane (mă distrez!)
- Dacă nu, râd și mai mult : Mrgreen:
- Nimic nu îmi dovedește că în 4-6 luni imunitatea va funcționa în continuare: „durabilitatea răspunsului imun” (rere-eh-eh-eh ...)
- tipii au primit un ordin de vaccin de 8 miliarde de euro, dar testează doar 45 de cobai! Uriaș! Imagine
Imagine

(ha woué, nu trebuie testat prea mult în cazul în care virusul este un flop, nu?)

_______________
PS: Modul [„Lourdingue”: OFF] bah woué, putem și noi ... și nici nu este exagerat : Mrgreen:
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 16/07/20, 06:33

GuyGadebois a scris:Nu văd de ce mi-aș injecta otrava când nimic nu spune că covidul nu va dispărea și că în caz de infecție, am HCQ, AZ, zinc și că după 10 zile se stabilește. Lasă-i să meargă să le primească și vaccinurile.


dacă descoperim un vaccin care este destul de eficient, sunt dispus să merg cu tine la o petrecere covidă, eu vaccinat, și tu cu HCQ + AZT la îndemână, Guitounet : Mrgreen:

Chiche?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadebois » 16/07/20, 12:04

ABC2019 a scris:
GuyGadebois a scris:Nu văd de ce mi-aș injecta otrava când nimic nu spune că covidul nu va dispărea și că în caz de infecție, am HCQ, AZ, zinc și că după 10 zile se stabilește. Lasă-i să meargă să le primească și vaccinurile.


dacă descoperim un vaccin care este destul de eficient, sunt dispus să merg cu tine la o petrecere covidă, eu vaccinat, și tu cu HCQ + AZT la îndemână, Guitounet : Mrgreen:

Chiche?

Începeți deja înțelegând ce am scris înainte de a răspunde idioților.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 16/07/20, 12:07

GuyGadebois a scris:
ABC2019 a scris:
GuyGadebois a scris:Nu văd de ce mi-aș injecta otrava când nimic nu spune că covidul nu va dispărea și că în caz de infecție, am HCQ, AZ, zinc și că după 10 zile se stabilește. Lasă-i să meargă să le primească și vaccinurile.


dacă descoperim un vaccin care este destul de eficient, sunt dispus să merg cu tine la o petrecere covidă, eu vaccinat, și tu cu HCQ + AZT la îndemână, Guitounet : Mrgreen:

Chiche?

Începeți deja înțelegând ce am scris înainte de a răspunde idioților.


da, ai scris că „în caz de infecție, am HCQ, AZ, zinc și că după 10 zile este rezolvat”. deci nu te deranjează să mergi la o petrecere covidă nevaccinată, nu? în plus, primul care se îmbolnăvește câștigă potul dacă am înțeles corect principiul, așa că ai șansa să fii câștigător!
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 407