Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu l-am găsi niciodată ca HIV SIDA?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadebois » 16/07/20, 12:15

Mergând la o petrecere covid, da, da... Nici nu e o propunere stupidă, asta nu e atât de mult....: Roll:
1 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 16/07/20, 12:18

GuyGadebois a scris:Mergând la o petrecere covid, da, da... Nici nu e o propunere stupidă, asta nu e atât de mult....: Roll:


Dacă ai atât de multă încredere în tratamentul tău, nu văd de ce ți-ar fi frică de el.

Sau poate ca blufezi...
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadebois » 16/07/20, 12:26

ABC2019 a scris: Sau poate ca blufezi...

Te încurci cu Macron care declară că nu ar lua HCQ... Continuă să rave pe roata ta liberă.
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 16/07/20, 12:37

GuyGadebois a scris:
ABC2019 a scris: Sau poate ca blufezi...

Te încurci cu Macron care declară că nu ar lua HCQ... Continuă să rave pe roata ta liberă.


Deci, blufezi. BINE.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadebois » 16/07/20, 12:39

ABC2019 a scris:Deci, blufezi. BINE.

Voy-voi. Ce mentalist, ce medium! Ce logică în propria sa absurditate... : Mrgreen:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 16/07/20, 13:09

ABC2019 a scris:
GuyGadebois a scris:Mergând la o petrecere covid, da, da... Nici nu e o propunere stupidă, asta nu e atât de mult....: Roll:


Dacă ai atât de multă încredere în tratamentul tău, nu văd de ce ți-ar fi frică de el.

Sau poate ca blufezi...

Huh-Huh-Huh... cel inteligent...

Se spune deja de mult aici (pe vremea SIDA...) că era mai bine să-ți dezvolți răspunsul imunitar... și că de acolo aveai foarte puține șanse să prinzi porcăria asta.

Dar am spus întotdeauna că nu ne vom injecta în mod deliberat HIV (sau covid-19) pentru a demonstra că am avut „dreptate”.
Tot ar trebui să fii prost să nu aplici cel mai elementar principiu de precauție... îți amintesc că specia umană este destul de slăbită de cei 40 de poluanți pe care i-a produs industria... mai ales că covid are secvențe de ARN caracteristice HIV iar o ipoteză serioasă îl acuză că este un virus de clasă militară! Și în acest scenariu, nu vom scăpa de el timp de cinci ani!

Vă putem trimite același raționament în altă parte... ați participa în calitate de cobai la un studiu randomizat dublu-orb pentru a atesta o rată scăzută a mortalității la pacienții tratați cu Remdesivir? :? :) Tu care ai fi un fan al „abordării științifice”... : Mrgreen:
1 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 16/07/20, 13:39

Obamot a scris:Vă putem trimite același raționament în altă parte... ați participa în calitate de cobai la un studiu randomizat dublu-orb pentru a atesta o rată scăzută a mortalității la pacienții tratați cu Remdesivir? :? :) Tu care ai fi un fan al „abordării științifice”... : Mrgreen:

pai da de ce nu, daca sansele sa se imbunatateasca sunt comparabile cu cele sa se inrautateasca, nu vad de ce nu as face-o?
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 16/07/20, 13:41

Nu spune: vasy
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 18/07/20, 20:15

Noroc la cobai !!

https://www.sudinfo.be/id223504/article ... i-teste-un

"Îmi ard, fruntea transpiră, inima îmi bate": un voluntar care a testat un vaccin anti-covid povestește experiența ei
0 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3797
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1320

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de pedrodelavega » 22/07/20, 23:52

Obamot a scris:
izentrop a scris:Nici noi nu vindem pielea de urs : Wink:
Potrivit OMS, la începutul lunii mai, 6 vaccinuri sunt în prezent testate pe oameni și 82 sunt în dezvoltare.
https://urgences-serveur.fr/mise-au-poi ... es-vaccins

Ne puteți oferi un link către un vaccin testat printr-un studiu randomizat, dublu-orb?

: Arrowd: : Arrowd:
Obamot a scris:Candidat la vaccin serios: aproape 9 de participanți (China)
Studiu clinic de faza III dublu-orb, aleatoriu, controlat cu placebo pentru a evalua eficacitatea și siguranța

Candidat la vaccinul COV-02-IB
Dezvoltare: Sinovac.
Trial pe 8870 de participanți.
Metoda: virus inactiv
Amestec / e: aluminiu
Primul rezultat:.
tratament
Faze preliminare:
Faza III - validarea eficacității (pentru producția de masă): urmează.
Disponibilité:
Mai multe detalii:
http://www.sinovac.com/?optionid=754&auto_id=907


Ca ceea ce există.
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 187