Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu l-am găsi niciodată ca HIV SIDA?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 02/09/20, 16:43

Remundo a scris:Perronne are dreptate în această privință

Raoult a alertat, de asemenea, despre această problemă a „falsurilor pozitive”; el reface testele pentru a rafina rezultatele, dar această practică i se pare a fi specifică.

Apropo, Perronne și Raoult sunt experți care nu au nevoie să se proclame.


Ei bine, da, dar troll-ului nu îi pasă de raționamentul rațional, aparent nu acesta este scopul său! Cu excepția faptului că după ... pe de altă parte ...

... face rața ... Imagine ... Imagine
0 x
ENERC
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 725
Înregistrare: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ENERC » 10/09/20, 09:02

Nu știu dacă ați văzut că AstraZeneca a suspendat testele de fază 3.
Potrivit unui virolog de pe platoul C'est dans l'air (difuzat din 9/9 până în minutul 35), este o reacție autoimună a inflamației măduvei spinării.
Nu e fain : Evil:
Nu există niciun motiv pentru care nu afectează alți candidați la vaccin pe baza aceluiași principiu.

A continuat ...
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 10/09/20, 09:32

... bein woui ... am văzut, vă mulțumim pentru aceste informații suplimentare ... Imagine

... inflamația este inima problemei!

... am atins deja limitele capacităților noastre imunologice care se joacă (și se jucau deja) cu reacții biochimice care se conectează la „viață” sau „moarte” (la fel de mult ca să vorbim de nano-bioelectronică ...) atunci când capacitățile noastre uciderea bacteriilor sau scăderea de virusuri pe cont propriu se pierde, de asemenea, inclusiv:
- modificând pH-ul într-un mod minuscul sau
- pentru lipsa anumitor contribuții pentru a asigura impermeabilitatea corectă a membranelor celulare,
- prin interacțiuni asupra metabolismului calciului, grăsimilor și zahărului ...
- prin porozitatea barierei intestinale (a cărei grosime este doar o celulă) ( :şoc: )
etc

Și prin prăbușirea apărării noastre imune, care depind în special și direct de cele de mai sus ...
Intrinsec se adaugă: probleme microinflamatorii, inflamatorii (sau preexistente: microinflamări cronice)!
Și asta nu vă vor spune în detaliu la ÎMBRĂCĂTURARE. Poate la IHU pe coridoare, posibil cu acești oameni mai deschiși?
Trolii își pot zgâria întotdeauna capul pentru a găsi informațiile aferente și pentru a ne trimite copierea / lipirea, Imagine
eh Pédro, vino și vorbește după ce l-ai întrebat pe profesorul Calmy sau ... rață!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Adrien (ex-nico239) » 10/09/20, 19:00

Enerc a scris:Nu știu dacă ați văzut că AstraZeneca a suspendat testele de fază 3.
Potrivit unui virolog de pe platoul C'est dans l'air (difuzat din 9/9 până în minutul 35), este o reacție autoimună a inflamației măduvei spinării.
Nu e fain : Evil:
Nu există niciun motiv pentru care nu afectează alți candidați la vaccin pe baza aceluiași principiu.

A continuat ...


Da, am citit asta: în mod normal, dezvoltarea unui vaccin durează aproximativ zece ani ...
Această poveste nu este câștigată
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 05/10/20, 19:58

How to say ... for the vaccin ... turlututu chapo pointu (Eu rămân evident politicos în public ...)
În timp ce pandemia COVID-19 încă se dezlănțuie în multe țări, virologii continuă să studieze dinamica coronavirusului, inclusiv interacțiunea acestuia cu sistemul imunitar. Cercetătorii au efectuat un studiu comparativ de 35 de ani al altor patru coronavirusuri sezoniere, iar rezultatele lor au arătat că infecțiile cu aceste coronavirusuri nu au cauzat nicio persistență a imunității în organism. Rezultate care, dacă ar fi aplicate coronavirusului SARS-CoV-2, ar putea îngreuna lupta împotriva pandemiei.




Studiul în cauză: https://www.nature.com/articles/s41591-020-1083-1

Cum putem crede că laboratoarele care au vândut deja sute de milioane de doze de vaccin „în plan” ar putea ignora acest lucru ???

https://www.nature.com/articles/s41591-020-1083-1
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 05/10/20, 21:35

Deci acesta este cel puțin al doilea studiu pe această temă.

Ei bine, nu au fost conștienți de asta ... Au trecut câteva luni de când nu știm (am vorbit deja despre asta aici, dar motorul de căutare al forum, nu mi-a permis să-l găsesc ...)

Planul trebuie să fie așa ceva : Arrowd: (Cred, dacă nu există o schimbare mare ...):

1) mare frică, statele se asigură cu vaccinul rugându-se din greu, din greu, din greu ...
2) Dar farmaciile care dezvoltă vaccinurile știu foarte bine că virusul muta și slăbește în timp,
3) vaccinurile sunt în cele din urmă injectate, campanie globală ...
4) rezultat, scăderea foarte accentuată a epidemiei, dar care se datorează slăbirii mutanților înșiși (nu datorită vaccinurilor ...)
5) și producătorii să se laude: - „vezi că vaccinul nostru funcționează ...!Matei 22:21

Pentru a complica evaluarea finală, vor exista zeci de vaccinuri ale căror rezultate vor trebui sortate ...
Probabil că nu vom ști niciodată sfârșitul poveștii. Pentru că, pentru a fi absolut siguri de depășirea pragului de letalitate cel mai mic de 0,4%, nu este mâine cu o zi înainte ... Dimpotrivă, vor exista zeci de mii de manipulări de virus în laboratoare. P4 și nu este lipsit de riscuri ... A trecut deja de milionul de morți și galera navighează, va continua cu atât mai mult.

Este o lume nebună să câștigi dolari fără să ții cont de toate! Dar ni se spune întotdeauna aproape NIMIC în ceea ce privește prevenirea! Ce trebuie să faceți pentru a vă spori imunitatea? Ce este mai bine de evitat, ce echilibru alimentar ideal? etc ...
Ați văzut vreun studiu în acest sens care să vizeze covidul care ar fi „soluții reale”? Dacă da, atunci postează-le ...
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9839
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2675

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de sicetaitsimple » 05/10/20, 21:59

Chiar așa? Dar ce spuneai acum mai puțin de o lună?

de Obamot »09/09/20, 16:11

Acesta este ceea ce mi se pare unul dintre cele mai puțin riscante vaccinuri din jur. Vaccinul rus Sputnik V : Arrowd:

Sputnik V este de fapt alcătuit din două vaccinuri diferite, administrate în două injecții succesive, la o distanță de trei săptămâni, detaliază articolul publicat vineri.

Acestea sunt vaccinuri „vector virale”: folosesc doi adenovirusuri umane (virusuri foarte frecvente, responsabile în special de răceli) ca purtător, transformat pentru a adăuga o parte din virusul responsabil pentru Covid-19.

Când adenovirusul modificat intră în celulele persoanelor vaccinate, vor produce o proteină tipică Sars-Cov-2, învățându-și astfel sistemul imunitar să îl recunoască și să îl combată, explică autorul principal al articolului. , Denis Logounov, de la Institutul Gamaleïa.

Este foarte inteligent și liniștitor în același timp ... Dacă m-am vaccinat - nefiind sigur că SARS-cov-2 nu este rezultatul manipulării în laboratorul P4 - iată de ce am Aș alege acest vaccin: faptul de a lua doar partea vizată care va exprima proteina specifică virusului [cu excepția restului și pentru a fi recunoscută] mi se pare cel mai liniștitor. Deoarece permite evitarea oricărui contact cu piesa (posibil) manipulată care a dispărut.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 05/10/20, 22:00

Și ce dacă ? M-aș fi răzgândit și ai fi șocat? : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: Altora eh ...

Și în măsura în care ipoteza laboratorului P4 este adevărată, pot exista greșeli chiar și în cele mai întunecate modele criminale.

Obamot a scris:[...] unul dintre cele mai puțin riscante vaccinuri du moment. Vaccinul rus Sputnik V


""moment”A trecut, îți lipsesc episoadele din telenovela: post412365.html # p412365
suită: post412846.html # p412846

Acest fir al imunologiei este, de altfel, departe de a fi static.
Dar, într-adevăr, rușii neavând ambiții de „dominație mondială”, vaccinul lor ar putea (ar putea) să fie un avantaj bun.

Cu toate acestea, de atunci, nu mai am entuziasm pentru un vaccin (vezi motivele de pe linkurile mele)
Mutanții și-au pierdut pericolul. Deci un vaccin: de ce să-l faci?
Prevenirea tipului de medicină ortomoleculară mi se pare a fi în mare măsură suficientă (cu excepția cazului în care există un nou virus mortal ...)
Și nu am sufletul unui kamikaze, vaccinarea nu este lipsită de risc. : Wink:

Cele mai bune mijloace (de bază) de combatere a mutanților sunt:
- sa nu racesti:
- somn ușor:
- mâncați bine (bolus alimentar corectat / echilibrat):
- a exersa;
- să ai moral bun, să fii vesel și să împărtășești dragostea cu cei dragi ...

Dimpotrivă, ceea ce inspiră citirea postărilor tale atunci când au un sens negativ.
1 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3799
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1322

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de pedrodelavega » 05/10/20, 22:37

Obamot a scris:Mutanții și-au pierdut pericolul. Deci un vaccin: de ce să-l faci?

Dacă vă urmăm logica: Masca, pentru ce?

Notă: Pe lângă riscul de a muri din cauza acestei boli, nu uitați toate celelalte dezavantaje asociate acestei boli (sechele covide, sechele de reacție, etc etc ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Obamot » 05/10/20, 23:11

Ți-am spus să nu mai răspunzi la mine. Trebuie să-ți spun în ce limbă?

Insinuările tale depășesc ceea ce este tolerabil în decor. Provocările tale justifică pe deplin alungarea ta.

Este destul de evident că trebuie să purtați în continuare masca, să vă spălați mâinile (etc), vă protejează de infecția cu alții, nu are efect preventiv asupra imunității individuale, nu are ce face. Ceea ce am spus este în amonte de gesturile de barieră.

ULTIMUL AVERTISMENT!
Dernière édition alin Obamot 05 / 10 / 20, 23: 18, editate 1 ori.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 186