Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu l-am găsi niciodată ca HIV SIDA?

Cum de a rămâne sănătos și de a preveni riscurile și consecințele asupra sănătății și a sănătății publice. Bolile profesionale, riscuri industriale (azbest, poluarea aerului, undele electromagnetice ...), de risc companie (stres la locul de muncă, suprasolicitarea de droguri ...) și individual (tutun, alcool ...).
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadeboisTheBack » 22/01/21, 16:48

Dar întotdeauna îi face bine unui ego supradimensionat să calculeze orice pentru a face numerele să spună orice, printr-un calcul inteligent bazat pe ipoteze, „dacă” și „potențiale”.. .
EU eu (așa este numele lui) spune că „Deci 200 este o limită scăzută a numărului de decese posibile din cauza covid și ar putea fi chiar de 000 sau 2 ori mai mult”. : Mrgreen:
Și eu (nu mă cheamă), personal aș adăuga că ar putea fi și mai mult, ohlala, dacă virusul ar muta din nou, imunitatea noastră era în cădere liberă și vaccinurile nu au avut niciun efect... Am putea ajunge la milioane de decese numai în Franța, deci în altă parte, eh, imaginați-vă (potențial)! : Mrgreen:
Dernière édition alin GuyGadeboisTheBack 22 / 01 / 21, 16: 51, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79292
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 22/01/21, 16:51

Robob a scris:-https://www.sortiraparis.com/actualites/a-paris/articles/224514-coronavirus-la-situation-dans-le-monde-le-vendredi-22-january-les-pays-les-plus-



AVERTISMENT SITE CORUPT...site-ul încarcă coronavirus.app detectat ca software riscant...

Robob a scris:Aceasta este prima publicație de cifre găsită pe google.


Hm... pe ce cuvânt cheie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79292
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 22/01/21, 16:54

Robob a scris:putea face azi.


Exact „azi”: nu suntem la sfârșitul epidemiei... 200 de decese sunt încă posibile în Franța...

Cu fiecare noua moarte cifra Deceselor / Milioane de locuitori creste...
0 x
ABC2019
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12927
Înregistrare: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de ABC2019 » 22/01/21, 19:49

Robob a scris:
Așa că iau cel mai rău San Marino 1 la milion: în comparație cu Franța, fiind cea mai proastă țară din lume ca număr de decese prin covid, asta face 947 x 1 = 130 de decese.
Iată, asta e cea mai proastă cifră pe care o poate face Franța astăzi.

scuză-mă, dar raționamentul tău nu merită deloc. Crezi că nu au făcut nimic pentru a se proteja în San Marino? Nu a existat închisoare sau stațion de acces? figura ta este un MINORANT dintre cele mai rele pe care le-ar fi putut avea Franta azi, dar asta nu spune ce s-ar fi intamplat daca nu am fi facut nimic – in plus, nimic nu iti spune ca epidemia s-a terminat la San Marino. Evident, dacă ai ajunge la 130, 000 sau chiar 200 ar fi fost cu totul posibil.

este oricum mult mai putin ridicol decat cei care au anuntat in februarie ca nu ar provoca mai multe decese decat gripa sezoniera, ei sunt cei care s-au batut si i-au batjocorit (hai ca nici nu vorbesc de scutere), The Pasteur. Proiecțiile maxime ale Institutului au fost complet realiste și încă sunt.
0 x
A trece pentru un idiot în ochii unui prost este o plăcere gourmet. (Georges COURTELINE)

Mééé neagă că nu a mers la petreceri cu 200 de persoane și nici măcar nu a fost bolnav moiiiiiii (Guignol des bois)
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 902
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1237

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Robob » 24/01/21, 18:50

Christophe a scris:
Robob a scris:Aceasta este prima publicație de cifre găsită pe google.


Hm... pe ce cuvânt cheie?


„Țările cele mai afectate de covid” cred.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79292
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de Christophe » 25/01/21, 11:09

0 x
Robob
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 902
Înregistrare: 12/04/13, 14:28
x 1237

Re: Grozav, vaccinul pare să funcționeze în Israel!

de Robob » 27/01/21, 19:56

Robob a scris:https://www.i24news.tv/fr/actu/israel/1610980630-98-du-personnel-ayant-recu-la-deuxieme-dose-du-vaccin-ont-des-anticorps-contre-le-covid-19-de-haut-niveau-hopital-israelien
După cum putem citi aici, la o săptămână după a doua doză există o mulțime de anticorpi!

De asemenea, știm că bătrânii au fost vaccinați primii, cu peste 80% în ultima săptămână. A doua doză trebuind să fie administrată la 3 săptămâni după prima, putem considera, în așteptarea confirmării din partea Israelului, că vârstnicii ar fi primit în mare parte a doua doză, având în vedere că erau primii pe listă și că personalul de îngrijire a primit un acum o saptamana.

prin urmare chiar acum, curba morții ar trebui să se îndoaie exponențial dacă vaccinul funcționează așa cum se spune, având în vedere că 95% dintre decesele covid sunt bătrâni!
https://ourworldindata.org/coronavirus- ... erSort=asc


A continuat ...

Încrucișăm degetele că vaccinul este eficient: că putem merge mai departe.
Sătui sincer de această plandemie: să se facă aurii dacă vor cu vaccinul lor, dar care renunță la noi.


Iată-ne după o săptămână.
Cea mai bună sursă de informații pentru a afla dacă vaccinul Pfizer funcționează este prețul acțiunilor. : Mrgreen: Ei bine, -2.50% astăzi, momentan, nu este un lucru sigur: practic la cel mai scăzut nivel din 3 luni.
În caz contrar, curba morții în Israel: https://ourworldindata.org/coronavirus- ... erSort=asc
Nici acolo nu se câștigă.
Curba cazului se calmează puțin, totuși: https://ourworldindata.org/coronavirus- ... erSort=asc

Și ce spune presa?

Pai il iau pe primul, oricum toti copiaza/lipesc. https://www.francetvinfo.fr/sante/malad ... 72129.html
Articolul Franceintox a fost lansat acum 2 ore.
„Primele studii arată o scădere a ratei de infecție în rândul persoanelor vaccinate”
E grozav atunci, cu atât mai bine!
„După trei săptămâni și a doua injecție, doar 2,6% dintre persoanele vaccinate s-au îmbolnăvit.”
WOW grozav, mai bine decât în ​​timpul testelor atunci!

Ei bine, atunci rămânem încrezători. Traversăm pădurea și ne atingem degetele mari, eh! Dacă studiile științifice sunt riguroase ca de obicei, este pentru că faptele le vor da dreptate și curba mortalității se va prăbuși!

Acestea sunt o veste care mă pune într-o dispoziție bună! În curând o voi putea scoate mama vaccinată din azilul ei de bătrâni și o voi duce la un restaurant deschis ilegal!
0 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3794
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1316

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de pedrodelavega » 27/01/21, 20:25

Trebuie să-l iei cu un sâmbure de sare, dar în sfârșit sunt câteva semnale pozitive care încep să apară:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14911
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4338

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de GuyGadeboisTheBack » 27/01/21, 21:07

Link-ul tău „a fi luat cu un grăunte de sare” mi-a permis să găsesc cel puțin asta (un spaniol vorbește despre asta în comentarii):
Plitidepsină. În spatele acestui nume barbar se află cel mai puternic compus antiviral descoperit până în prezent. Un medicament capabil să reducă sarcina virală a SARS-CoV-99 cu 2%.

Este o descoperire științifică care reaprinde speranța de a cuceri într-o zi această pandemie care evoluează rapid. Acest medicament antiviral, dezvoltat de compania spaniolă Pharmamar și testat în laboratoare din Franța și Statele Unite a dat rezultate destul de surprinzătoare. Date, raportate de Diari de Girona, care deschid calea pentru noi teste înainte de o posibilă comercializare.

Continuarea aici:
https://www.lindependant.fr/2021/01/26/ ... 334668.php
1 x
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3794
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1316

Re: Vaccin contra Covid-19: ce se întâmplă dacă nu am găsi niciodată unul ca HIV SIDA?

de pedrodelavega » 27/01/21, 21:28

GuyGadeboisLeRetour a scris:Link-ul tău „a fi luat cu un grăunte de sare” mi-a permis să găsesc cel puțin asta (un spaniol vorbește despre asta în comentarii):
Plitidepsină. În spatele acestui nume barbar se află cel mai puternic compus antiviral descoperit până în prezent. Un medicament capabil să reducă sarcina virală a SARS-CoV-99 cu 2%.

Este o descoperire științifică care reaprinde speranța de a cuceri într-o zi această pandemie care evoluează rapid. Acest medicament antiviral, dezvoltat de compania spaniolă Pharmamar și testat în laboratoare din Franța și Statele Unite a dat rezultate destul de surprinzătoare. Date, raportate de Diari de Girona, care deschid calea pentru noi teste înainte de o posibilă comercializare.

Continuarea aici:
https://www.lindependant.fr/2021/01/26/ ... 334668.php

Ei bine, promiță!
Prin contra:
GuyGadeboisLeRetour a scris:În afara subiectului, schimbă subiectul.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Sănătate și prevenire". Poluarea, cauzele și efectele riscurilor de mediu

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 222