StopCovid 19, aplicația de urmărire devine #AllAntiCovid

dezbateri și companii filosofice.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire?




de Christophe » 22/06/20, 18:56

Ah ah ah ...

https://www.latribune.fr/technos-medias ... 50914.html

Ineficient pentru că nu este suficient descărcat, inoperabil cu alte aplicații europene, mult mai lacom în datele personale decât a fost anunțat - ceea ce îi slăbește baza legală - și afectat de o „suspiciune de favoritism” a asociației anticorupție a alertat Parchetul Financiar Național ... Foarte controversat, aplicația de urmărire a contactelor digitale StopCovid a avut o serie de dezamăgiri de la lansarea sa pe 2 iunie. Ar trebui să oprim masacrul?
0 x
Nico37
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 30
Înregistrare: 02/08/20, 17:35
x 7

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire?




de Nico37 » 04/08/20, 22:38

Chiar dacă datează din 21 aprilie, este esențial: https://risques-tracage.fr
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire?




de Christophe » 22/10/20, 18:35

Stopcovid este mort în viață #toitasuncovid scuze #tousanticovid ah nu, este #StopAntiCovid?

Deci daca suntem stop si anti in acelasi timp... suntem pro nu???? (trebuie să fie o greșeală de scriere...) : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

TousAntiCovid a considerat acum un gest de barieră

Joi, StopCovid devine StopAntiCovid.

Aplicația, a cărei versiune s-a încheiat cu eșec, face obiectul îmbunătățirilor în formă și conținut editorial, pentru a fi făcută mai atractivă pentru utilizatorii de internet. „Am trecut de la o aplicație care nu spunea nimic utilizatorului la o aplicație care începe să vorbească cu utilizatorul”, a explicat joi unul dintre înalții oficiali care au participat la dezvoltarea noii versiuni. Aplicația oferă astfel un flux de știri în timp real despre epidemie, cifre pentru a măsura răspândirea acesteia, precum și cifre privind utilizarea aplicației pentru a crea un efect de ondulare. și motivație. Există legături către diferite site-uri oficiale de informații despre epidemie, cum ar fi santepubliquefrance.fr, mesconseilscovid.santé.gouv.fr sau geodes.santepubliquefrance.fr (informații despre epidemie pe regiuni).

ousAntiCovid va fi acum menționat în toate comunicările oficiale despre coronavirus ca un gest de barieră, la fel ca purtarea măștii, distanțarea fizică sau ventilarea încăperilor. Dar decizia de a-l folosi sau nu aparține persoanelor fizice și numai lor, nicio instituție, firmă, afacere, restaurant... având dreptul să o solicite.


https://www.lepoint.fr/societe/para1-en ... 633_23.php
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire?




de Christophe » 25/10/20, 10:55

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire devine #AllAntiCovid




de Christophe » 27/10/20, 18:24

Tocmai am instalat TousAntiCovid, nu e rău...doar pentru statistici aproape în timp real!
Prin urmare, sfătuiesc pe toată lumea!

Când vine vorba de viața privată, sunt îngrijorat, așa cum am spus mai sus: Google și apelurile merg mult mai rău de ani de zile!

Se pare că codul sursă este oricum disponibil ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire devine #AllAntiCovid




de Christophe » 28/10/20, 15:36

Captură de ecran făcută ieri:

allanticovid.png
tousanticovid.png (236.18 KiB) Vizualizat de 2495 de ori


Pentru cei cărora le plac statisticile:

Rata Covid declarată per utilizator: 19 / 649 = 4% dintre utilizatorii de tousanticovid (= 328 utilizator din 724)

Pentru ca aplicația să fie eficientă, 100% dintre pacienții covid trebuie să o raporteze la aplicație, câți au fost în perioada de la lansare?

Rata notificărilor: 1298 / 4 328 724 = 0.03% dintre utilizatorii tousanticovid (= 1 utilizator din 3300)

Rata de penetrare in populatia activa: 4 / 328 = 724% nu este rau dar totusi insuficient!

Lasă-i pe cei cărora le plac atât de mult statisticile de aici să completeze cu alte tarife...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire devine #AllAntiCovid




de Christophe » 30/10/20, 18:01

Actualizare a zilei:

6.04 M active (bine! Pentru geamătul francez)

2405 notificat expunerii la risc (nu este bine! Ar trebui să fie mai mult)

25108 cazuri notificate (nu bine! Ar trebui să fie mai multe)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6515
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire devine #AllAntiCovid




de Macro » 01/11/20, 13:31

6 milioane ... mai puțin de 10% din populație ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire devine #AllAntiCovid




de Christophe » 01/11/20, 13:45

Trebuie să o compari cu populația Macro activă...cred...suntem la peste 20% dacă calculăm așa.

În rest, astăzi sunt aproape 7 milioane de utilizatori confirmați... ceea ce contează este progresul zilnic...

O altă cifră interesantă ar fi să cunoști numărul de utilizatori care joacă jocul declarându-și covid...sau nu...

Sunt doar 28 de cazuri declarate prin intermediul aplicației... Acest lucru corespunde cu aproximativ 000% din cazurile detectate de la lansarea aplicației?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: StopCovid 19, aplicația de urmărire devine #AllAntiCovid




de Christophe » 20/11/20, 13:49

Răspuns foarte bun la o aplicație anti covid...Le tot spun acestor „mari duci” de la început că urmărirea există de ani de zile...deci 1 în plus, 1 mai puțin...ce diferență?

Buna Didier.

Nu te cunosc, am văzut un comentariu de la tine pe Facebook în care explică că ai refuzat să instalezi aplicația belgiană de urmărire a Covid-19, Coronalert, pentru că îți prețuiești confidențialitatea.

Am petrecut 20 de minute pe internet căutând informații despre tine.

Didier.jpg
Didier.jpg (179.31 KiB) Vizualizat de 2324 ori


Ți-ai eliminat numele de familie real de pe Facebook, dar acesta este încă prezent în memoria cache Google, precum și în URL-ul profilului tău de Facebook, numele tău este Didier D....

Tu trăiești M .... (informații publice pe Facebook)
Te-ai născut în W .....
Ești pădurar la XXXXXXXXXXXXX. (Informații publice pe Facebook)
Câinele tău se numește Toto, are 3 ani. (Informații publice Facebook)
Sunteți într-o relație din 13. (Informații publice pe Facebook)
Locuiți împreună din 27. (Informații publice pe Facebook)
Ești căsătorit din 29 (informații publice pe Facebook) cu C.
Îți place Johnny Hallyday (Informații publice pe Facebook).

In septembrie 2010 ai cautat o reteta de scoici si ai indicat "Le pregatesc fara unt si sunt mult mai apetisante, o midie nu trebuie sa fie grasa dupa parerea mea"
În această postare, dai adresa ta de email cuiva care îți cere rețeta pentru midii tale.

Datorită unei căutări pe această adresă de e-mail, am găsit alte 2 e-mailuri conexe, am văzut că unul dintre ele era legat de un blog pe voila(dot)fr dezactivat în 2008.

Cu toate acestea, pe archive(dot)org, am reușit să găsesc urme ale acestui site cu montaje de delfini și câini care clipesc cu Blingee.

Pe acest site, dezactivat dar arhivat pe Archive(dot)org, am găsit și toate mesajele din cartea de oaspeți și am putut identifica majoritatea membrilor familiei tale.

Mi-am oprit cercetările acolo pentru că fundalul roșu stacojiu al vechiului tău site mi-a stricat ochii și am supradozat cu montajele lui Johnny pe un cal înaripat pe un fundal de apus.

Aceste informații pe care le-am găsit, sunt doar urmele publice pe care le-am putut găsi.

Așa că nu țin cont de TOATE trackerele pe care le aveți pe computere și telefoane și pe care le avem cu toții.

Instalați aplicația Didier, nu vă poate afecta confidențialitatea mai mult decât urmele pe care le lăsați deja pe internet, ca noi toți.

Instalați aplicația, vă poate ajuta să evitați contaminarea dvs. dacă o instalăm cât mai mult posibil.

Chiar dacă ținând cont de modificările pe care le-ai făcut acum 13 ani, pierderea gustului nu se va schimba prea mult în viața ta, dar ar putea salva viețile altora.


0 x

Înapoi la "Societate și filosofie"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 368